poniedziałek, 8 grudnia 2025

Kinga Begińska - W otchłani kłamstw

 Dzień dobry! 

Przychodzę do Was z recenzją książki, którą miałam okazję przeczytać przez zupełny przypadek. Czasem życie nas zaskakuje w najmniej oczekiwanym momencie. Czy potrzebowałam tej lektury? Sama nie wiem, ale z pewnością przełamałam swoją barierę, bo z romansem mafijnym jakoś nie bardzo mi po drodze...

Kinga Begińska - urodzona w 1997 roku, miłośniczka dark romance, trzymających w napięciu thrillerów i poruszających opowieści o miłości. Pisze od wielu lat, choć przez długi czas nie przypuszczała, że jej twórczość ujrzy światło dzienne.

Kinga Begińska - W otchłani kłamstw 

piątek, 5 grudnia 2025

Andrzej Zyszczak - Jak wydać książkę

 Dzień dobry!

Przychodzę dzisiaj do Was z krótką recenzją pewnego... poradnika. Może "podręcznik" byłoby też dobrym słowem? Nie ważne, przekaz jest jasny. Czy wiesz, jak wydać książkę? Ja wiem, ale dzięki tej książce mogłam dowiedzieć się więcej.

Andrzej Zyszczak - inżynier z wykształcenia, składacz z powołania, filar zespołu Zyszczak.pl i ekspert w Akademii korekty tekstu. Zjadł zęby na procesie wydawniczym, zdobywając doświadczenie jako redaktor i korektor, by ostatecznie poświęcić się składowi DTP i kodowaniu e-booków. Prywatnie szczęśliwy mąż, a także fan filmów Marvela, nietypowej motoryzacji i pisania o sobie w trzeciej osobie.

Andrzej Zyszczak - Jak wydać książkę

czwartek, 4 grudnia 2025

ZAPOWIEDŹ WYDAWNICZA: Dagmara Lech - Ola i Ala. Magiczne pierniczki

Dzień dobry!

Przygotowałam dla Was zapowiedź pewnej bajeczki, której miałam okazję zrobić redakcję i korektę po składzie. Mam nadzieję, że po nią sięgniecie. Idealnie nastraja na święta. :)

PREMIERA: 15.12.2025
OLA I ALA. MAGICZNE PIERNICZKI


OPIS: (od autorki)

Ola i Ala to siostry, które na co dzień mają bardzo dużo pomysłów. Zazwyczaj towarzyszą im niezapomniane przygody. Tym razem są Święta Bożego Narodzenia, magiczny czas, w którym często zdarzają się cuda.
Przed Wami pierwsza książeczka rozpoczynająca serię niezapomnianych przygód Oli i Ali.

O AUTORCE:

Dagmara Lech - urodziła się w mroźną zimę 20 grudnia 1991 r. Pochodzi z miejscowości Pabianice koło Łodzi. Jej drugim domem jest miasto Poznań z którym jest mocno związana nie tylko rodzinnie. Szczęśliwa mama dwóch uroczych dziewczynek Oli i Ali, który stały się jej inspiracją i motywacją do rozwoju osobistego. Szczęśliwa żona strażaka. Zodiakalny strzelec w związku z tym wszędzie jej pełno i nie lubi stać w miejscu. Poza obowiązkami domowymi i rodzinnymi również starszy specjalista ds. obsługi pacjenta w centrum medycznym. Czyta dużo kryminałów oraz thrillerów i lubi fotografować. 

Ilustracje w środku są przepiękne. Idealnie pasują do książki i nastrajają. Z pewnością spodobają się one dzieciom, już po samej okładce można to stwierdzić. Chciałabym, byście sięgnęli po tę pozycję, może nawet na prezent dla Waszych pociech na święta?

wtorek, 2 grudnia 2025

Ilona Gołębiewska - Prawda

Dzień dobry!
Przygotowałam dzisiaj dla Was recenzję książki autorki, której powieści bardzo lubię czytać. Bez wątpienia mogę wyznać, że jest jedną z moich ulubionych polskich autorek. 
Tym razem jest to pierwsza część z nowej serii. Wierzę, że całość będzie naprawdę fenomenalna.

Ilona Gołębiewska - urodzona w 1987, w wieku pięciu lat postanowiła, że w przyszłości będzie uczyć oraz pisać książki... i słowa dotrzymała. Mieszka w Warszawie, ale gdy pisze, ucieka do starego drewnianego domu na mazowieckiej wsi. Jej wielkim marzeniem jest założenie fundacji.

Ilona Gołębiewska - Prawda #1 

poniedziałek, 1 grudnia 2025

PREMIEROWO: Katarzyna Seredin-Kolarczyk - Mierzeja pełna cudów

 Dzień dobry! 

Dzisiaj mam dla Was krótką polecajkę książeczki dla dzieci, którą miałam okazję przeczytać kilkukrotnie przed publikacją. Pierwszy raz jako beta czytelnik i podzielić się swoimi spostrzeżeniami z autorką, a następnie jako korektor po składzie - tropiłam błędy i nadawałam pozycji ostatnie szlify. PREMIERA: 1.12.2025

Katarzyna Seredin-Kolarczyk Pisze od zawsze. Pierwszą książkę napisała jeszcze w szkole podstawowej. Później współpracowała z kilkoma gazetami, w liceum miała własną rubrykę „Czy skorupka za młodu...” w której pisała o problemach ówczesnych nastolatków i ich postrzeganiu świata. Przez wiele lat prowadziła bloga, głównie o tematyce kosmetycznej, a później – o wszystkim. Obecnie pisze głównie krótkie recenzje książek, ma też na swoim koncie dwa poradniki na temat grafiki DTP (z zawodu jest właśnie grafikiem DTP) oraz bezpieczeństwa w salonie kosmetycznym. Zawodowo zajmuje się projektowaniem graficznym składem i łamaniem książek i e-booków oraz och przygotowaniem do druku lub publikacji on-line.

Katarzyna Seredin-Kolarczyk - Opowiedz mi, dziadku. Mierzeja pełna cudów 

piątek, 28 listopada 2025

Alek Rogoziński - Teściowe i fałszywy papież

 Dzień dobry!

Przygotowałam dzisiaj dla Was krótką recenzję książki, a dokładniej komedii kryminalnej. Jest to powieść jednego z moich ulubionych polskich autorów, który zawsze poprawia mi humor swoimi pozycjami. Jest niezwykle płodnym pisarzem, ponieważ każdego roku pojawiają sie co najmniej dwie jego książki. 

Alek Rogoziński - Twórca powieści kryminalnych i obyczajowych. W swoich książkach morduje zawsze z przymrużeniem oka i uśmiechem na twarzy. Zadebiutował w marcu 2015 roku komedią kryminalną "Ukochany z piekła rodem", która zdobyła pierwsze miejsce na liście kryminalnych bestsellerów księgarni Empik.com. W 2019 roku jego powieść "Raz, dwa, trzy... giniesz ty!" doczekała się inscenizacji teatralnej.

Alek Rogoziński - Teściowe i fałszywy papież #4

poniedziałek, 24 listopada 2025

Joanna Chmielewska - Depozyt

 Dzień dobry!

Dzisiaj krótka opinia o książce, która należy do kolekcji kryminałów Joanny Chmielewskiej, którą zgromadziłam przed laty w swojej biblioteczce. Czekała bardzo długo na to, by zacząć czytać jej tomy, ale w końcu postanowiłam nadrobić zaległości, z czego ogromnie się cieszę. 

Joanna Chmielewska - autorka powieści sensacyjnych, kryminalnych, komedii obyczajowych, a także książek dla dzieci i młodzieży. Ukończyła Wydział Architektury na Politechnice Warszawskiej, z zawodu inżynier architekt. Pracowała m.in. w Samodzielnej Pracowni Architektoniczno-Budowlanej "Blok", w Energoprojekcie, w Biurze Projektów "Stolica". Pracowała przy budowie Domu Chłopa. Debiutowała w 1958 na łamach czasopisma "Kultura i Życie" jako prozaik. Przez pewien czas pisała w Kulturze i Sztuce na tematy związane z architekturą wnętrz. W 1964 miał miejsce debiut książkowy – wydała sensacyjną powieść Klin. Łączny nakład jej powieści w Polsce przekroczył 6 mln egzemplarzy, a w Rosji - gdzie uważana jest za najpoczytniejszą pisarkę zagraniczną - 8 mln. Jej książki tłumaczono na języki obce 107 razy. Zmarła w 2013 roku.

Joanna Chmielewska - Depozyt #2

czwartek, 20 listopada 2025

Anna Szafrańska - Powiedz tak!

Dzień dobry!

Przygotowałam dla Was dzisiaj recenzję książki, która od 2019 roku czeka na mojej półce do przeczytania. W końcu postanowiłam przeczytać drugi tom przygód Stefci. I oczywiście wciąż walczę ze stosem wstydu i hańby. Dzięki wyczytywaniu "staroci" maleje. 

Anna Szafrańska - przygodę z pisaniem zaczęła, mając trzynaście lat. Do dziś przechowuje pamiątkowe zeszyty, w których zapisywała swoje pierwsze powieści. Publikowała w internecie pod pseudonimem Anna Scott. Miłośniczka książek Jane Austen, sióstr Brönte oraz wszelkich adaptacji filmowych z nimi związanych. 

Anna Szafrańska - Powiedz tak!

środa, 19 listopada 2025

ZAPOWIEDŹ WYDAWNICZA: Katarzyna Seredin-Kolarczyk - Opowiedz mi, dziadku. Mierzeja pełna cudów

Dzień dobry!

Przychodzę do Was z zapowiedzią książeczki dla dzieci w wieku 6-8 lat. Miałam przyjemność być beta czytelniczką tej opowieści i wykonać korektę po składzie. Tym mocniej się cieszę, że miałam do niej swój wkład. :) 

niedziela, 16 listopada 2025

Elżbieta Skrzyńska-Casson - Żona na chwilę. Część II: Kolejny zakręt

 Dzień dobry!

Przygotowałam dla Was krótki post z recenzją, a może bardziej opinią powieści, której miałam przyjemność wykonać redakcję i korektę po składzie. Będzie na ten moment dostępna tylko w formacie elektronicznym lub na stronie Amazon jako druk na życzenie.

Elżbieta Skrzyńska-Casson - autorka, dla której pisanie stało się sposobem na odkrywanie świata i ludzi. Jej proza charakteryzuje się wrażliwością, głębią psychologiczną oraz uważnym spojrzeniem na codzienność. Mieszka w Anglii z mężem i dziećmi, gdzie łączy życie rodzinne z pracą twórczą. Pisanie traktuje jako przestrzeń wolności, rozmowy i dzielenia się tym, co naprawdę ważne.

Elżbieta Skrzyńska-Casson - Żona na chwilę. Część II: Kolejny zakręt

czwartek, 13 listopada 2025

Katarzyna Muszyńska - Karczmarka

 Dzień dobry!

Przygotowałam dla Was dzisiaj recenzję książki, którą przeczytałam w miarę szybko, a która czekała na mojej półce ponad trzy lata. Niestety tak to jest, jak człowiek współpracuje z wydawnictwami, autorami, a książki, które sobie kupił leżą i czekają... Ale to i tak nie czekała zbyt długo. Bywa gorzej... Na przykład - przeszło dziesięć lat... (pst, tak, te kryminały Chmielewskiej). 

Katarzyna Muszyńska - urodzona 3 marca 1987 roku w Bydgoszczy. Autorka powieści ze świata Płaskowyżu „Tajemnicy Avinionu” wydanej w 2016 roku (pod nazwiskiem Dworska) oraz „Buntu”, który ukazał się w 2018. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i dziennikarka związana z redakcją „Gazety Pomorskiej”.

Katarzyna Muszyńska - Karczmarka

ZAPOWIEDŹ WYDAWNICZA: Elżbieta Skrzyńska-Casson - Żona na chwilę. Część II: Kolejny zakręt

Dzień dobry! 

Przygotowałam dzisiaj dla Was zapowiedź książki, której premiera już tuż-tuż! Jest to dla mnie wyjątkowa premiera, ponieważ robiłam tej książce redakcję i korektę po składzie. Wróciłam do tego, czym kiedyś się zajmowałam. Oczywiście wciąż robię to hobbystycznie, nie na etat, bo nie mam tyle wolnego czasu. Niemniej jednak tym bardziej chcę Wam zachęcić do przeczytania tej pozycji. Pracy było sporo, ale efekty uważam za świetne.

niedziela, 9 listopada 2025

Natalia Kulpińska - Nie zapomnij o mnie

 Dzień dobry! 

Przychodzę dzisiaj do Was z ostatnią książką przeczytaną w październiku. Pozycja, która zwróciła moją uwagę głównie przez opis i okładkę. Tak, uruchomiła się we mnie okładkowa sroka. Wiecie, czego wizualnie brakuje tej książce? Barwionych brzegów. Rozbiłaby tym bank, mówię wam. 

Natalia Kulpińska - autorka prozy kobiecej, miłośniczka romansów łamiących serca czytelnikom. Wielbicielka emocji, których jej zdaniem nie może zabraknąć w pisanej przez nią historii. Zakochana w górach marzycielka. Twardo stąpającą po ziemi kobieta. Optymistka śmiało sięgającą po swoje. 

Natalia Kulpińska - Nie zapomnij o mnie

środa, 5 listopada 2025

Anna M.Fox - The Angel Song

 Dzień dobry,

Przygotowałam dzisiaj dla Was recenzję jednego z lepszych debiutów, jakie miałam okazję czytać. Naprawdę nie spodziewałam się, że ta książka aż tak przypadnie mi do gustu. Mam słabość do pewnych aspektów, a wyczytałam z okładki "angel" i muzyka, więc nie mogłam przejść obojętnie...

Anna M.Fox - debiutująca autorka powieści romantycznych, w których namiętność przeplata się z subtelną grą emocji. Jej historie porywają od pierwszej strony, a bohaterowie zostają w pamięci jeszcze długo po zakończeniu lektury. Pisze nocami, z kubkiem herbaty obok i ulubioną playlistą w tle, pozwalając muzyce prowadzić każde zdanie. 

Anna M.Fox - The Angel Song

sobota, 1 listopada 2025

Krzysztof Myśliński - Jak okraść Watykan

 Dzień dobry,

Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją książki, która mnie nieco zaintrygowała. Nie wiedziałam, czego się spodziewać, ale trochę byłam ciekawa, co może mi ciekawego dać. Zabrałam się za czytanie z okazji współpracy z samym autorem. A poniżej moje wrażenia. Zachęcam do lektury. 

Krzysztof Myśliński - twórca o niezwykle szerokich zainteresowaniach literackich, które wiodą od Williama Szekspira, przez Ernesta Hemingwaya i J.K. Rowling, do Agathy Christie. Oprócz literatury interesuje się muzyką, filmem i sportem. Wierzy, że słowa kreują rzeczywistość.  

Krzysztof Myśliński - Jak okraść Watykan 

poniedziałek, 27 października 2025

Alek Rogoziński - Piękny zabójca

 Dzień dobry,

Przygotowałam dla Was recenzję książki, którą szybko przeczytałam i dobrze się bawiłam. Autor jest jednym z moich ulubionych polskich pisarzy. 

Alek Rogoziński - Twórca powieści kryminalnych i obyczajowych. W swoich książkach morduje zawsze z przymrużeniem oka i uśmiechem na twarzy. Zadebiutował w marcu 2015 roku komedią kryminalną "Ukochany z piekła rodem", która zdobyła pierwsze miejsce na liście kryminalnych bestsellerów księgarni Empik.com. W 2019 roku jego powieść "Raz, dwa, trzy... giniesz ty!" doczekała się inscenizacji teatralnej.

Alek Rogoziński - Piękny zabójca 

wtorek, 21 października 2025

Aleksandra Palasek - Związani bólem

 Dzień dobry,

Przychodzę dzisiaj do Was z recenzją książki, która wzbudziła we mnie wiele emocji. Tak naprawdę nie spodziewałam się, że aż tak na mnie "zadziała". Kiedyś czytałam jedną powieść autorki, wydaną pod innym nazwiskiem, jednak nie przemówiła do mnie tak, jak ta...

Aleksandra Palasek - jej pasje to pisanie i fotografowanie. Stara się kreatywnie prowadzić swoje media społecznościowe. Mama dwóch córek i żona. 

Aleksandra Palasek - Związani bólem 

piątek, 17 października 2025

Joanna Chmielewska - Wszyscy jesteśmy podejrzani

 Dzień dobry! 

Przychodzę do Was z krótką recenzją książki, którą czytałam dosyć długo i na raty, przez wzgląd na czas, którego miałam bardzo mało. Jest to nic innego, jak kolejny tom z kolekcji kryminałów, który od wielu lat kurzy się na półce i czeka na przeczytanie. 

Joanna Chmielewska - autorka powieści sensacyjnych, kryminalnych, komedii obyczajowych, a także książek dla dzieci i młodzieży. Ukończyła Wydział Architektury na Politechnice Warszawskiej, z zawodu inżynier architekt. Pracowała m.in. w Samodzielnej Pracowni Architektoniczno-Budowlanej "Blok", w Energoprojekcie, w Biurze Projektów "Stolica". Pracowała przy budowie Domu Chłopa. Debiutowała w 1958 na łamach czasopisma "Kultura i Życie" jako prozaik. Przez pewien czas pisała w Kulturze i Sztuce na tematy związane z architekturą wnętrz. W 1964 miał miejsce debiut książkowy – wydała sensacyjną powieść Klin. Łączny nakład jej powieści w Polsce przekroczył 6 mln egzemplarzy, a w Rosji - gdzie uważana jest za najpoczytniejszą pisarkę zagraniczną - 8 mln. Jej książki tłumaczono na języki obce 107 razy. Zmarła w 2013 roku.

Joanna Chmielewska - Wszyscy jesteśmy podejrzani

poniedziałek, 13 października 2025

Marzena Rogalska - Wyprzedaż snów

 Dzień dobry! 

W końcu udało mi się nadrobić książkę, która przeleżała kilka lat na mojej półce. Dostałam ją na urodziny, ale które - już nie pamiętam. Udało mi się spotkać z autorką podczas spotkania autorskiego na jednych z Krakowskich Targów Książki. 

Marzena Rogalska - dziennikarka z powołania, tak jak bohaterka jej powieści, potrafi rozmawiać z ludźmi, ale nade wszystko umie ich wysłuchać. Jej świetny debiut pokazuje, jak często nie zdajemy sobie sprawy, że otaczają nas ludzie niezwykli. Żeby ich dostrzec, wystarczy przestać myśleć o sobie. 

Marzena Rogalska - Wyprzedaż snów 

czwartek, 9 października 2025

Helena Dixon - Zbrodnia i rubin

 Dzień dobry!

Przygotowałam dzisiaj dla Was krótką recenzję książki, którą miałam okazję przeczytać we wrześniu. Czas tak szybko leci, jesień powoli pojawia się za oknem i pomyślałam, że taka książka będzie idealna na krótkie chwile, w których mam możliwość poświęcić kilka minut na czytanie. 

Helena Dixon - w swoich powieściach wykorzystuje elementy historii z subtelną atmosferą tajemnicy. Autorka Jest dwukrotną laureatką prestiżowej nagrody Love Story of the Year przyznawanej przez Romantic Novelists' Association (RNA).

Helena Dixon - Tajemnice panny Underhay. Zbrodnia i rubin #1

niedziela, 5 października 2025

Beata Biały - Kobiety, które wstydzą się za bardzo

Dzień dobry! 

Przygotowałam dzisiaj dla Was recenzję kolejnego poradnika, który jest dla mnie ważny. Tematycznie wstrzelił się w to, jaka jestem i z czym codziennie się mierzę. Byłam ciekawa tego, co wyniosę z tej lektury...

Beata Biały - dziennikarka, psycholożka, autorka bestsellerów. Od wielu lat kreśli w swoich wywiadach i artykułach portrety niebanalnych ludzi.

Beata Biały - Kobiety, które wstydzą się za bardzo 

środa, 1 października 2025

Jakub Żulczyk i Juliusz Strachota - Co ćpać po odwyku

Dzień dobry! 

Przychodzę dzisiaj do Was bardziej z opinią niż recenzją. Ta książka nie należy do grona zwykle czytanej przeze mnie beletrystyki. Ma inny klimat i inny styl, nie jest to również opowieść wymyślona. Zaintrygował mnie tytuł i opis, dlatego po nią sięgnęłam. 

Jakub Żulczyk - pisarz, scenarzysta, podcaster. Autor bestsellerowych powieści, m.in. "Informacji zwrotnej", "Ślepnąc od świateł", "Dawno temu w Warszawie". Współzałożyciel niezależnej platformy wydawniczej NEWHOMERS.

Juliusz Strachota - napisał m.in. nominowaną do Nagrody Literackiej NIke powieść "Turysta polski w ZSRR". Razem z Żulczykiem prowadzi podcast "Co ćpać po odwyku". Współtwórca niezależnej platformy wydawniczej NEWHOMERS. 

Jakub Żulczyk i Juliusz Strachota - Co ćpać po odwyku 

poniedziałek, 29 września 2025

ZAPOWIEDŹ WYDAWNICZA I AUTORSKA!

 Moi Kochani!

Przychodzę dzisiaj do Was z BARDZO ważną informacją. Otóż, już niedługo na rynku wydawniczym ukaże się moja najnowsza powieść! Pisałam ją bardzo długo, dlatego, że w moim życiu wiele się działo... Niemniej jednak w końcu będziecie mieli okazję coś nowego przeczytać, co wyjdzie z mojego pióra. :)

sobota, 27 września 2025

Gabriela Gargaś - Za późno na nas

 Dzień dobry! 

Przychodzę do Was z recenzją książki, którą miałam okazję dostać od wydawnictwa Filia w ramach współpracy barterowej. Bardzo mnie intrygowała, a znam już pióro autorki i wiem, że wychodzą od niej naprawdę dobre książki. 

Gabriela Gargaś - niepoprawna optymistka, marzycielka i czarodziejka kobiecych uczuć. Mama, żona, przyjaciółka, kobieta z krwi i kości. Bestsellerowa autorka powieści obyczajowych. Inicjatorka antologii opowiadań "Każdego dnia". Zysk z jej sprzedaży został przekazany Fundacji Marka Kamińskiego, która wspiera dzieci i młodzież dotknięte ciężkimi i nieuleczalnymi chorobami. Pisanie historii, które wzruszają i bawią, to jest to, co kocha. 

Gabriela Gargaś - Za późno na nas

niedziela, 21 września 2025

Joanna Chmielewska - Rzeź bezkręgowców

Dzień dobry!

Przygotowałam dla Was kolejną mini recenzję kryminału Chmielewskiej. Cieszę się, że mam możliwość wyczytywać je, wszak już tyle czasu leżą i krzyczą do mnie "Przeczytaj mnie!". 

Joanna Chmielewska - autorka powieści sensacyjnych, kryminalnych, komedii obyczajowych, a także książek dla dzieci i młodzieży. Ukończyła Wydział Architektury na Politechnice Warszawskiej, z zawodu inżynier architekt. Pracowała m.in. w Samodzielnej Pracowni Architektoniczno-Budowlanej "Blok", w Energoprojekcie, w Biurze Projektów "Stolica". Pracowała przy budowie Domu Chłopa. Debiutowała w 1958 na łamach czasopisma "Kultura i Życie" jako prozaik. Przez pewien czas pisała w Kulturze i Sztuce na tematy związane z architekturą wnętrz. W 1964 miał miejsce debiut książkowy – wydała sensacyjną powieść Klin. Łączny nakład jej powieści w Polsce przekroczył 6 mln egzemplarzy, a w Rosji - gdzie uważana jest za najpoczytniejszą pisarkę zagraniczną - 8 mln. Jej książki tłumaczono na języki obce 107 razy. Zmarła w 2013 roku. 

Joanna Chmielewska - Rzeź bezkręgowców 

czwartek, 18 września 2025

ZAPOWIEDŹ WYDAWNICZA: Adriana Rak - Aż po kres

 Moi drodzy,

przygotowałam dla Was post z zapowiedzią książki, która jest dla mnie bardzo ważna. Otóż jest to wznowienie moich patronatów medialnych, które dwa tomy zostały złączone w jedno. Jest inne wydawnictwo, w które wierzę, że książka będzie wydana perfekcyjnie.

wtorek, 16 września 2025

PATRONAT MEDIALNY: Rafał Michalski - Misia typu Liniuch

 Dzień dobry! 

Przychodzę dzisiaj do Was z recenzją/opinią książeczki dla dzieci, która jest moim patronatem medialnym. 🐶

Ogromnie jestem wdzięczna za zaufanie, literatura dziecięca stała się od maja zeszłego roku obowiązkowym elementem w ciągu dnia. Mało kiedy bywa, że nie czytam bajki mojej córce albo jej nie choćby nie przeglądamy. Mam nadzieję, że gdy będzie starsza, będzie doceniać wartość słowa jak mama. :) 

Rafał Michalski - z wykształcenia i zawodu jest informatykiem. W wolnym czasie tworzy w głowie nowe światy. W myśl zasady „keep moving forward” postanowił w końcu spełnić swoje marzenie, aby urzeczywistnić swoje wymysły. Właściciel wydawnictwa Mapa Światów.

Rafał Michalski - Misia typu Liniuch

sobota, 13 września 2025

Praca zbiorowa - Zabójczy pocisk. Polska krew

 Dzień dobry, 

Przychodzę do Was z krótką recenzją antologii, która trochę czasu przeleżała na mojej półce. Nie pamiętam (tak szczerze) skąd ją mam. Ale z pewnością kierowałam się dwoma nazwiskami autorów, których czytam i lubię. 

Praca zbiorowa - Zabójczy pocisk. Polska krew 

wtorek, 9 września 2025

Nina George - Księga snów

Dzień dobry, 

Przychodzę do Was dzisiaj z recenzją książki, która od kilku lat czeka na półce wstydu na przeczytanie. I w końcu nadszedł ten dzień. Z autorką miałam okazję się spotkać na Targach Książki w Krakowie. 

Nina George - Niezależna dziennikarka i pisarka, autorka ponad dwudziestu powieści, około stu opowiadań i wielu felietonów. Za powieść Die Mondspielerin otrzymała w 2011 roku Nagrodę Literacką DeLiA. Kocha koty, a kawa kolumbijska wprowadza ją w stan twórczego natchnienia.

Nina George - Księga snów 

piątek, 5 września 2025

Adrian Bednarek - Stella. Pragnienie wolności

Dzień dobry,

Przychodzę dzisiaj do Was z recenzją książki, którą jak na moje możliwości przeczytałam dosyć szybko. Jest to trzeci tom, ostatni o Brzytwiarce, do której... Przywiązałam się. Totalnie się tego nie spodziewałam, ale taka jest prawda...

Adrian Bednarek - urodził się w 1984 roku w Częstochowie. Uwielbia tworzyć historie, w których głównymi bohaterami są skomplikowane czarne charaktery. Autor docenianych przez czytelników powieści o Kubie Sobańskim - prawniku i seryjnym mordercy z Krakowa. Pisanie uważa za swój największy nałóg.

Adrian Bednarek - Stella. Pragnienie wolności #3

niedziela, 31 sierpnia 2025

Joanna Chmielewska - Zbieg okoliczności

Dzień dobry! 

Przychodzę dzisiaj do Was z krótką recenzją kolejnego kryminału od Joanny Chmielewskiej. Powoli zbliżamy się do połowy całej kolekcji, brzmi to dosyć optymistycznie. Kalkuluję, że do połowy przyszłego roku powinnam wyczytać całą serię. Oby się udało!

Joanna Chmielewska - autorka powieści sensacyjnych, kryminalnych, komedii obyczajowych, a także książek dla dzieci i młodzieży. Ukończyła Wydział Architektury na Politechnice Warszawskiej, z zawodu inżynier architekt. Pracowała m.in. w Samodzielnej Pracowni Architektoniczno-Budowlanej "Blok", w Energoprojekcie, w Biurze Projektów "Stolica". Pracowała przy budowie Domu Chłopa. Debiutowała w 1958 na łamach czasopisma "Kultura i Życie" jako prozaik. Przez pewien czas pisała w Kulturze i Sztuce na tematy związane z architekturą wnętrz. W 1964 miał miejsce debiut książkowy – wydała sensacyjną powieść Klin. Łączny nakład jej powieści w Polsce przekroczył 6 mln egzemplarzy, a w Rosji - gdzie uważana jest za najpoczytniejszą pisarkę zagraniczną - 8 mln. Jej książki tłumaczono na języki obce 107 razy. Zmarła w 2013 roku. 

Joanna Chmielewska - Zbieg okoliczności 

czwartek, 28 sierpnia 2025

PATRONAT MEDIALNY: Rafał Michalski - Misia typu Liniuch

 Dzień dobry! 

Przychodzę dzisiaj do Was z informacją o moim najnowszy patronacie medialnym! 🐶

Jest to literatura dziecięca, ale jak wiecie, wspieram młodych autorów, debiutantów, sięgam po każdy gatunek o ile mnie jej treść zainteresuje. Udało się, że zostałam nie tylko patronem medialnym pierwszej części Misia typu Lulas w wydaniu pierwszym poprawionym, ale i drugiej części przygód Misi! 

niedziela, 24 sierpnia 2025

Alek Rogoziński - Miłość aż po grób

 Witajcie! 

Przygotowałam dla Was recenzję książki, ostatniej jaką miałam w domu od tego autora. Oczywiście do tego czasu wydał kilka nowych pozycji i znów będę musiała nadrabiać, ale to dobrze. Lubię specyficzne pióro autora. 

Alek Rogoziński - Twórca powieści kryminalnych i obyczajowych. W swoich książkach morduje zawsze z przymrużeniem oka i uśmiechem na twarzy. Zadebiutował w marcu 2015 roku komedią kryminalną "Ukochany z piekła rodem", która zdobyła pierwsze miejsce na liście kryminalnych bestsellerów księgarni Empik.com. W 2019 roku jego powieść "Raz, dwa, trzy... giniesz ty!" doczekała się inscenizacji teatralnej.

Alek Rogoziński - Miłość aż po grób 

czwartek, 21 sierpnia 2025

PATRONAT MEDIALNY: Rafał Michalski - Misia typu Lulas

 Dzień dobry! 

Przychodzę do Was z krótką informacją o moim patronacie medialnym. Jest to wydanie pierwsze poprawione, na którym pojawiło się logo mojego bloga. Jestem ogromnie dumna i wdzięczna. 

poniedziałek, 18 sierpnia 2025

Zuzanna Farbaniec - Porwij mnie

 Dzień dobry! 

Przychodzę do Was z kolejną polecajką książki, która obecnie jest publikowana na platformie Wattpad. Jest to druga redakcja przedwydawnicza, którą miałam okazję robić. Widziałam już zmianę w swojej pracy, wciąż się uczę. Jest to długa książka, ale dostarczy Wam wielu emocji. 

Zuzanna Farbaniec - ma dwadzieścia siedem lat i od dwóch jest szczęśliwą mężatką. Aktualnie pracuje za granicą, ale coraz częściej myśli o powrocie do kraju. Od dziecka lubi tworzyć różne historie. Pomysł na pisanie pojawił się dzięki przeżyciom - swoim, ale i zasłyszanych u innych.  Były to iskierki, które spowodowały tworzenie nowych, własnych opowieści. 

Zuzanna Farbaniec - Porwij mnie 

niedziela, 10 sierpnia 2025

Małgorzata Krokosz - Kwitnąc na zgliszczach

 Dzień dobry! 

Przychodzę dzisiaj do Was z krótszą recenzją, może i nawet opinią na temat książki, którą miałam okazję redagować przed rozesłaniem do wydawnictw. Po to, by była bardziej atrakcyjniejsza dla potencjalnego wydawcy, ale i pozbawiona większości błędów. To była moja pierwsza redakcja, odkąd zaczęłam kurs Akademii Korekty Tekstu u Ewy Popielarz. 

Małgorzata Krokosz - pisząca pod pseudonimem Margot Nox. Debiutująca autorka literatury młodzieżowej. Z wykształcenia muzyk, wokalistka, aktorka. Z powołania niepoprawna romantyczka, tworząca unikatowe historie. Od dawna zafascynowana światem wyobraźni i naturą. 

Małgorzata Krokosz - Kwitnąc na zgliszczach

czwartek, 7 sierpnia 2025

Bernardyna Darecka-Władzimiruk - Zapisane w kwiatach

 Dzień dobry! 

Przygotowałam dla Was najnowszą recenzję książki, która miała swoją premierę 1.08! 🌸 Byłam ogromnie jej ciekawa, że zabrałam się za nią niemal od razu, gdy do mnie dotarła. 

Bernardyna Darecka-Władzimiruk - mieszka w pięknej wsi na Lubelszczyźnie. Wieczna optymistka i marzycielka. Zodiakalny Lew. Szczęśliwa mama i żona. Kocha książki o miłości. Od kilku lat prowadzi swoje konto na Instagramie, gdzie pokazuje, jak ważne w jej życiu są białe strony zapisane czarnymi literami. 

Bernardyna Darecka-Władzimiruk - Zapisane w kwiatach

niedziela, 3 sierpnia 2025

Adrian Kluza - Szept lasu i Prastara krew

Witajcie!

Przychodzę dzisiaj do Was z recenzją książki z gatunku fantasy, która zaintrygowała mnie opisem i okładką. Gdyby nie wiadomość od samego autora, pewnie nigdy bym na nią się nie natknęła. Mamy tyle książkowych premier, że mnóstwo z nich ginie w tłumie. :( Chciałabym dzisiaj przedstawić Wam trochę tę pozycję. Klikając w zdjęcie na końcu postu przeniesiecie się na stronę internetową autora.

Adrian Kluza - miłośnik adrenaliny, którego twórczość jest ujściem pomysłów. Inspiracje czerpie z przyrody, mitologii, muzyki. Poza pisaniem, interesuje się grą na gitarze i pianinie, zdobywaniem górskich szczytów i biwakowaniem na dziko

Adrian Kluza - Szept lasu i prastara krew

środa, 30 lipca 2025

A.K. Benedict - Kapturek musi zginąć

 Dzień dobry! 

Przychodzę do Was z recenzją książki, która zrobiła na mnie duże wrażenie. Oczywiście wielkie brawa należą się Pani Pawlik, która przekładała powieść na nasz język. 

A.K. Benedict - studiowała anglistykę na Cambridge i kreatywne pisanie w Sussex. Pracowała jako wokalistka, aktorka, kompozytorka i wykładowczyni. Jej świąteczne kryminały wydawane pod nazwiskiem Alexandra Benedict stały się międzynarodowy bestsellerami. 

A.K. Benedict - Kapturek musi zginąć 

sobota, 26 lipca 2025

Sylwia Sitkowska i Katarzyna Troszczyńska - Kobiety, które pragną zmiany

Dzień dobry! 

Przychodzę dzisiaj do Was z recenzją książki z serii poradników, które naprawdę bardzo lubię. Jestem wybredna, jeśli chodzi o ten gatunek, ale tej serii nie omijam. Są to pozycje wydawane przez Dom Wydawniczy Rebis. Szczerą miłością pokochałam książkę Katarzyny Kucewicz "Kobiety, które czują za bardzo". I od tamtej pory czytam każdą z tej serii. 

Sylwia Sitkowska - psycholożka, paychoterapeutka, nauczycielka akademicka. Autorka poradników psychologicznych, kursów online, ekspretka w programach telewizyjnych oraz na łamach prasy. Pasjonatka psychologii w której ciągle odkrywa nowe jej warstwy. 

Katarzyna Troszczyńska - dziennikarka, autorka tekstów o tematyce społecznej i psychologicznej. Jej pierwsza samodzielna książka "Dobra rodzina" to opowieść o zbrodni, która wydarzyła się naprawdę. Aktualnie współpracuje z portalem Onet i magazynem "Pani", uczy w szkole scenariuszy. 

Sylwia Sitkowska i Katarzyna Troszczyńska - Kobiety, które pragną zmiany 

wtorek, 22 lipca 2025

Adrian Bednarek - Wiem, co zrobiłeś

 Dzień dobry!

Przygotowałam dzisiaj dla Was recenzję książki jednego z moich ulubionych polskich autorów. Powieści, które wychodzą spod pióra pisarza zawsze są mocne. I oryginalne. Tak było również w tym przypadku. 

Adrian Bednarek - urodził się w 1984 roku w Częstochowie. Uwielbia tworzyć historie, w których głównymi bohaterami są skomplikowane czarne charaktery. Autor docenianych przez czytelników powieści o Kubie Sobańskim - prawniku i seryjnym mordercy z Krakowa. Pisanie uważa za swój największy nałóg.

Adrian Bednarek - Wiem, co zrobiłeś 

środa, 16 lipca 2025

Joanna Chmielewska - Kocie worki

 Dzień dobry! 

Dzisiaj mam dla Was bardzo krótką opinię, ponieważ nie mam zbyt wiele do powiedzenia na temat przeczytanej książki. Z autorką mam mieszane relacje, raz jej pozycje mi się podobają, a raz jest całkiem przeciwnie. Tym razem również nie jestem do końca zadowolona...

Joanna Chmielewska - autorka powieści sensacyjnych, kryminalnych, komedii obyczajowych, a także książek dla dzieci i młodzieży. Ukończyła Wydział Architektury na Politechnice Warszawskiej, z zawodu inżynier architekt. Pracowała m.in. w Samodzielnej Pracowni Architektoniczno-Budowlanej "Blok", w Energoprojekcie, w Biurze Projektów "Stolica". Pracowała przy budowie Domu Chłopa. Debiutowała w 1958 na łamach czasopisma "Kultura i Życie" jako prozaik. Przez pewien czas pisała w Kulturze i Sztuce na tematy związane z architekturą wnętrz. W 1964 miał miejsce debiut książkowy – wydała sensacyjną powieść Klin. Łączny nakład jej powieści w Polsce przekroczył 6 mln egzemplarzy, a w Rosji - gdzie uważana jest za najpoczytniejszą pisarkę zagraniczną - 8 mln. Jej książki tłumaczono na języki obce 107 razy. Zmarła w 2013 roku.

Joanna Chmielewska - Kocie worki

piątek, 11 lipca 2025

Alek Rogoziński - Zagubiona relikwia

 Dzień dobry, 

Przygotowałam dzisiaj dla Was krótką recenzję książki jednego z moich ulubionych autorów. Jest to trzeci tom i kto wie, może będą kolejne? 

Alek Rogoziński - Twórca powieści kryminalnych i obyczajowych. W swoich książkach morduje zawsze z przymrużeniem oka i uśmiechem na twarzy. Zadebiutował w marcu 2015 roku komedią kryminalną "Ukochany z piekła rodem", która zdobyła pierwsze miejsce na liście kryminalnych bestsellerów księgarni Empik.com. W 2019 roku jego powieść "Raz, dwa, trzy... giniesz ty!" doczekała się inscenizacji teatralnej.

Alek Rogoziński - Zaginiona relikwia #3

niedziela, 6 lipca 2025

Graham Masterton - Dom much

 Dzień dobry,

Przygotowałam dla Was krótką recenzję książki, którą miałam okazję przeczytać w połowie czerwca. Książka, która jeszcze przed zaczęciem lektury obrzydzała mnie, ale sięgnęłam po nią przez wzgląd na to, że lubię książki Mastertona. 

Graham Masterton - pracował jako reporter i redaktor w czasopismach "Mayfair" i "Penthouse". W roku 1976 debiutował horrorem Manitou, który stał się światowym bestsellerem. Napisał ponad 100 książek, które przełożono na 19 języków i wydano w 27 milionach egzemplarzy. Jego powieści otrzymały wiele nagród, między innymi: Edgar Allan Poe Award. Oprócz horrorów pisze również thrillery, powieści historyczne, romanse i poradniki seksuologiczne.

Graham Masterton - Dom much #5

czwartek, 3 lipca 2025

PATRONAT MEDIALNY: Rafał Michalski - Misia typu Lulas

 Dzień dobry, 

Przygotowałam dzisiaj dla Was krótką recenzję książeczki dla dzieci. Ogólnie jest to też nowe wydawnictwo, a więc tym bardziej nic nie słyszałam o nim, jak i o autorze. Jednak nasz czytelniczy rynek co miesiąc jest zalewany (dosłownie) nowymi książkami, więc warto każdemu wybaczyć pewne przeoczenia.

Rafał Michalski - z wykształcenia i zawodu jest informatykiem. W wolnym czasie tworzy w głowie nowe światy. W myśl zasady „keep moving forward” postanowił w końcu spełnić swoje marzenie, aby urzeczywistnić swoje wymysły. Właściciel wydawnictwa Mapa Światów.

Rafał Michalski - Misia typu Lulas

sobota, 28 czerwca 2025

Lisina Coney - Najjaśniejszy promień słońca

 Dzień dobry! 

Przychodzę dzisiaj do Was z recenzją książki, której bardzo potrzebowałam. Dowiedziałam się o tym w trakcie lektury. Czasami mamy trudny okres, wiele problemów na głowie... I w końcu trafiamy na taką powieść, która niekoniecznie musi być wybitna, ale w danej chwili jest po prostu... Rewelacyjna. 

Lisina Coney - jest hiszpańską międzynarodową autorką bestsellerów. Uwielbia powolne historie z happy endami i głównymi bohaterami, którzy pomagają czytelnikom czuć się mniej samotnymi w ich podróżach. Kiedy nie czyta ani nie pisze, Lisina kłóci się z ludźmi o ostatnią frytkę, spędza zbyt dużo czasu w mediach społecznościowych (trudno pozbyć się nawyków generacji Z) i nęka swoje dwa bardzo cierpliwe koty.

Lisina Coney - Najjaśniejszy promień słońca 

wtorek, 24 czerwca 2025

Weronika Cichoń - Status: Wolny

Dzień dobry! 

Przygotowałam dzisiaj dla Was recenzję trzeciego tomu z serii Status - Weroniki Cichoń. Jeśli czytaliście poprzednie dwie recenzje, wiecie, że mi się podobało, że byłam ciekawa tej części... Wiecie, co mi nie pasowało. Jak myślicie, czy trzeci tom podołał? Czasem bywa tak, że kolejne tomy są coraz słabsze, a czasem jest odwrotnie. Jak było tym razem? 

Weronika Cichoń - urodziła się 12 sierpnia 1992r., w Bytomiu. Ukończyła studia na WSB w Chorzowie, kierunek: finanse i rachunkowość. W Internecie publikuje jako Elorence. Uwielbia czytać książki z szydełkować, dziergać i rysować. Prywatnie szczęśliwa narzeczona i mama, opiekunka kota i trzech pająków. 

Weronika Cichoń - Status: Wolny #3

środa, 18 czerwca 2025

Debbie Tung - Wszystko w porządku

 Dzień dobry! 

Dzisiaj przychodzę do Was z krótką polecajką książki graficznej na temat bardzo ważny. Zobaczyłam ją u Magdy Topolskiej, (poprostumadusia). I już wiedziałam, że muszę ją przeczytać... 

Debbie Tung - jest ilustratorką i twórczynią komiksów z Birmingham w Anglii. Ma licencjat z projektowania mody i tytuł magistra informatyki. Pracując na pełen etat jako programistka, postanowiła zająć się bardziej kreatywnymi projektami, aby spełnić swoje marzenie o karierze artystycznej. Jej prace są inspirowane wydarzeniami z życia codziennego, osobistymi doświadczeniami i pięknem zwykłych rzeczy na świecie. Ma również obsesję na punkcie szkicowników, artykułów piśmiennych i herbaty.

Debbie Tung - Wszystko w porządku 

sobota, 14 czerwca 2025

Alek Rogoziński - Zapukaj, zanim zginiesz

 Dzień dobry! 

Jak wiecie, nie od dziś jestem fanką twórczości Księcia Komedii Kryminalnych. Jedyny mankament jest taki, że nie nadążam za coraz to nowszymi powieściami.

Alek Rogoziński - Twórca powieści kryminalnych i obyczajowych. W swoich powieściach morduje zawsze z przymrużeniem oka i uśmiechem na twarzy. Zadebiutował w marcu 2015 roku komedią kryminalną "Ukochany z piekła rodem", która zdobyła pierwsze miejsce na liście kryminalnych bestsellerów księgarni Empik.com. W 2019 roku jego powieść "Raz, dwa, trzy... giniesz ty!" doczekała się inscenizacji teatralnej.

Alek Rogoziński - Zapukaj, zanim zginiesz