czwartek, 1 września 2022

PATRONAT MEDIALNY + INFORMACJA - Kinga Baran - Słodkie cytryny i raj

 


Dzień dobry! 

Dzisiaj słowem wstępu, chciałabym wyjaśnić, tę moją długą przerwę w publikowaniu recenzji, postów okołoksiążkowych i praktycznie zerowej aktywności w social mediach. W moim życiu wiele nastąpiło zmian, a ta najważniejsza - mam nową rolę w życiu - jestem żoną. :) Czekałam na ten dzień długo, aż on nastąpił. Miałam w związku z tym wiele obowiązków, wiele zadań, wszystkiego musiałam dopilnować. Stąd pojawił się brak czasu na czytanie. Później pojawiło się kilka losowych zdarzeń, o których nikt nie myślał, nikt nie przypuszczał i znów opóźniło mnie i z czytaniem i zabrało wszystkie chęci do tego. Całe szczęście powoli wracam do świata liter i mam nadzieję, że nie skreśliliście mnie ani mojego bloga na straty. :) Podczas tej przerwy doszłam też do wniosku, że będę jeszcze staranniej dobierać lektury, nawet jeśli, miałabym czytać ich mniej. Wiele razy ryzykowałam i się sparzyłam, a przez ten czas ciszy podochodziły do mnie jeszcze lektury, które teraz stosem piętrzą się jako wyrzut sumienia. Dlatego każdą współpracę, od powrotu będę dokładnie analizować, żeby później nie męczyć się. A teraz, chciałabym przedstawić Wam mój patronat medialny, który miał premierę w czasie, kiedy ja nie dawałam sobie rady ze wszystkim, bo tyle tego było, był to też czas, kiedy już zawiesiłam na czas wakacji mój blog. Dlatego poniżej krótka notatka na temat książki. :) 

PREMIERA: 27.06.2022
SŁODKIE CYTRYNY I RAJ


OPIS: (od autorki)

A Ty, czy jesteś tak naprawdę szczęśliwy? Zdobyłeś swój raj na ziemi? A może tylko
wmawiasz sobie i innym, że jest w porządku, gdy w rzeczywistości pragniesz dla siebie zupełnie
innego życia?
Ludzie często okłamują wszystkich wokół, że czują się dobrze w swojej skórze i są
spełnieni. Zdarza się, że jest to maska, która ma ukryć prawdę, znaną tylko sercu człowieka. Mówiącą o tym, że chcą dla siebie całkiem innego życia, a to, w jakim miejscu
się znajdują, nie jest wcale ich wygraną, lecz porażką. W psychologii takie zjawisko nazywane
jest słodkimi cytrynami. Według niego mówimy, że oczekujemy od życia rzeczy, które tak
naprawdę nie są tymi, których pragniemy. Zaklinamy rzeczywistość, wmawiając sobie, że sytuacja, w której się znajdujemy nie jest wcale aż taka zła. Równocześnie odbierając sobie szansę na prawdziwe szczęście. Słodkie cytryny i Raj, to obyczajowa opowieść o życiu z jego blaskami i cieniami. O sile miłości i przyjaźni. Historie głównych bohaterów uczą i doświadczają, dzięki czemu czytelnik może się z nimi łatwo utożsamiać, znajdując w zdarzeniach z udziałem postaci
swoje własne problemy i trudności. Przeżywane sytuacje, potrafią pomóc
docenić to co mamy w życiu i zauważyć dobro wokół nas. Warto sięgnąć po tę książkę,
ponieważ obok łez radości i wzruszenia, potrafi obudzić w sercach czytelników wiarę w to, że
prawdziwe szczęście jest również dla nich i mają duży wpływ na to, czy je osiągną.

O AUTORCE: 

 Skończyła studia na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna. Broniąc Pracy Magisterskiej była już po ślubie i w dziewiątym miesiącu ciąży. Kiedy syn Szymon, miał osiem miesięcy, zaczęła pisać książkę. Niestety praca nad nią została wstrzymana, ponieważ zapragnęli drugiego dziecka, a w ciąży czuła się tak źle, że nie dała rady doprowadzić całości do końca. Dzieci były ważniejsze. Kiedy Jeremiasz miał kilka miesięcy, dopisała resztę. Miłość do pisania odkryła w liceum. Była wtedy w klasie o profilu biologiczno-chemicznym. To dlatego, że wcześniej wyczynowo trenowała pływanie i miała pójść na AWF. Natomiast w szkole średniej myślała, że ma powołanie i chciała wstąpić do zakonu. W wakacje jednak, poznała Miłość życia i zamiast ślubów wieczystych, złożyła śluby Patrykowi przed Ołtarzem :) Jak Pan Bóg przykazał, jej mąż posadził drzewo. Mają dom i dwóch synów.

LINK do bloga autorki TUTAJ 
LINK na Facebook autorki TUTAJ
LINK do kupienia książki na LEGIMI TUTAJ 

Autorka we własnej osobie :)

W tym roku będą jeszcze dwie premiery książek, pod moim patronatem medialnych - ich zapowiedzi niedługo pojawia się na stronie. Recenzja książki Kingi też niedługo się pojawi - bądźcie więc czujni. :) Nie wiem, z jaką częstotliwością będą pojawiać się wpisy, ale to będzie raczej uzależnionego od ilości mojego czasu. :) 

Dobrego dnia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chciałabym podziękować Wam za każde odwiedziny, za każde przeczytane słowo, to wiele dla mnie znaczy, naprawdę. Lubię dyskutować, więc jeżeli podejmiecie się dyskusji, napiszecie choćby kilka słów, ja będę szczęśliwa i zawsze odpowiem.
Raz jeszcze, dziękuję. ♥

Opisy książek w większości nowych postów pochodzą z lubimyczytać bądź niektóre wymyślam sama. ;)