piątek, 4 listopada 2022

Agnieszka Kaźmierczyk - Klątwa sióstr #2

 Witajcie! 

Przychodzę dzisiaj do Was z książką, która jest kontynuacją. Recenzję pierwszego tomu możecie przeczytać TUTAJ, jeśli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z pierwszym tomem, to zachęcam do nadrobienia zaległości. 

Agnieszka Kaźmierczyk - ur. 1984r. Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego ( Filologia polska, Studium Dziennikarskie). Z zamiłowania dziennikarka, z powołania nauczycielka. Redaktor portalu multirodzice.pl i mama bliźniaczek.

Agnieszka Kaźmierczyk - Klątwa sióstr. Czas odpowiedzi #2


Klara i Basia, bliźniaczki, które dały się poznać jako posiadaczki tajemniczych darów właśnie rozpoczynają naukę w klasie maturalnej. Agata, ich matka wydaje się być wreszcie szczęśliwą i spełnioną w związku z policjantem - Mateuszem.
Czy kolejny koszmar senny Klary okaże się prawdą? Czy moralny nakaz niesienia pomocy powinien przyczynić się do zweryfikowania własnych priorytetów, marzeń i pragnień?
Druga część ,,Klątwy sióstr" Agnieszki Kaźmierczyk. Tym razem Soboczyńskie staną przed nie lada wyzwaniem: będą zmuszone odszukać zaginione dziewczęta, ale...
Czy one zniknęły naprawdę, czy to tylko wyobraźnia Klary? Co łączy wszystkie sprawy? Czy uda się zapobiec śmierci porwanych? Ile z siebie można poświęcić dla ratowania innych?
Mistyka, wiara, słowiańskie wierzenia, błędy przeszłości, wina, która nie pozwala zaznać spokoju wiecznego, realność i duchowość. W tej powieści nie ma czasu na nudę. Pytania się mnożą, a na odpowiedzi trzeba trochę poczekać, bo duchy bywają kapryśne...

Tym razem okładka jest w barwach pomarańczy i czerni. Nieco podobny styl jak okładka pierwszej części. Nie posiada skrzydełek, a więc nie ma dodatkowej ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi. Stronice są kremowe, czcionka wystarczająca dla oka, dzięki czemu czyta się dość szybko. Posiada kilka literówek, niestety. Podzielona została na rozdziały. 

Czytałam tę kontynuację dosyć szybko, bo byłam bardzo ciekawa tego, co się wydarzy w życiu sióstr i z czym będą się musiały zmierzyć. Chwilę książka przeczekała na mojej półce, ale uważam, że warto było dać sobie trochę czasu. Styl autorki jest prosty, pozbawiony jakichkolwiek blokad i przeszkód. Jedynie te literówki mogą trochę Was drażnić. Jest to specyficzna lektura, ponieważ zawiera elementy paranormalne, takie, jakie nie przydarzyłyby się nam, ale i są i takie wydarzenia, które dzieją się i w naszym życiu. 

Chociaż i tak to zakończenie zasługuje na brawa. Autorko kochana, coś ty zrobiła! Chyba wszystkim czytelnikom szczęka opadła i do tej pory na samą myśl nie mogą jej pozbierać! Tego to nikt się nie spodziewał. Dałam się wmanewrować i wow, naprawdę wow. Gdzie czaił się podstęp? Który moment przespałam? Nie mam pojęcia. :D
Akcja toczy się bardzo szybko, nie ma czasu na nudę. Nasze bohaterki dostarczają nam non stop nowych wrażeń. Każda z nich ma pewną moc, którą śmiało mogłyby wykorzystać w dowolnym momencie życia, ale nie chcą iść na skróty. Nie chcą tego, poniekąd się boją... Wcale im się nie dziwię. Ich mama w końcu wydawać by się mogło, może zacząć nowy, spokojny związek z policjantem, Mateuszem. Ale los i dla niej nie bywa zbyt przychylny. Zresztą przeszłość nie daje o sobie zapomnieć, a zagadki z przeszłości nie dręczą tylko jej, ale i jej córki...

Warto zaznaczyć, że z tej historii robi się troszkę kryminał, który zapędza nas właśnie w kozi róg, w rozwiązanie, którego kompletnie nikt się nie spodziewał. Wszystko jest dopracowane, w każdym szczególe. Może nie czułam wielu emocji podczas lektury, oprócz ciekawości, ale przyznaję, że jest dobrze napisana i równie dobrze się czytało. Nie ma tutaj bohaterów idealnych. Są owszem, dobrze wykreowani, ale mają wady i popełniają błędy. 

Reasumując uważam, że zdecydowanie warto sięgnąć po tę kontynuację. Nie zawiedziecie się, a nawet bym powiedziała, że będziecie bardziej zadowoleni niż po pierwszym tomie. ;) Czekam na kolejne powieści od autorki, bo coś mi się wydaje, że będą jeszcze lepsze, o ile się da. ;) 

Mieliście okazję zapoznać się z piórem pisarki? Jakie są Wasze wrażenia? Podzielcie się ze mną, będzie mi miło. :) 

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu 

2 komentarze:

  1. Jak na razie nie ciągnie mnie do tej serii, bo mam całkiem sporo innych książek do przeczytania, które bardziej mnie ciekawią.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie miała okazji poznać tej serii, ale widzę, że warto ją poznać.

    OdpowiedzUsuń

Chciałabym podziękować Wam za każde odwiedziny, za każde przeczytane słowo, to wiele dla mnie znaczy, naprawdę. Lubię dyskutować, więc jeżeli podejmiecie się dyskusji, napiszecie choćby kilka słów, ja będę szczęśliwa i zawsze odpowiem.
Raz jeszcze, dziękuję. ♥

Opisy książek w większości nowych postów pochodzą z lubimyczytać bądź niektóre wymyślam sama. ;)