sobota, 8 października 2016

Ostanowka: Rossija! Kwartalnik nr. 20

 
Witajcie! Dzisiaj przyszedł czas na coś przyjemniejszego, coś luźniejszego niż szkolne obowiązki, czy nasze prywatne problemy w pracy, w domu. Gazeta. Nie książka. Po prostu czasopismo, dzięki któremu jesteśmy w stanie nauczyć się nowego. Warto wspomnieć, że Colorful Media jest jedynym wydawnictwem, które publikuje czasopisma w języku rosyjskim. Cena takiego magazynu to tylko 12,90zł. Jest to kwartalnik na miesiące październik-grudzień. 

Są to tego rodzaju czasopisma, które mają szeroki asortyment, jeśli chodzi o możliwość zapoznania się z artykułami. Można je nie tylko przeczytać w gazecie namacalnie, ale za pomocą kodu cyfrowo-literowego jesteśmy w stanie pobrać artykuł w wersji MP3! Można to również zrobić przez telefon, skanując kod QR. Każdy artykuł pisany jest po rosyjsku, a na dole strony są słowa zaznaczone w tekście na czerwono przetłumaczone na język polski. To kolejny plus tych czasopism. 

Co ciekawego znajdziemy w tym numerze? Otóż ja zainteresowałam się szczególnie artykułem O nauce języków przez Internet. Mamy teraz szeroki dostęp do aplikacji, które ucza nas tego języka. Więc praktycznie w każdej chwili możemy przejść do Sklepu Play i pobrać nawet darmową aplikację z naukiem języka. Wszystko jest teraz takie proste!

Znajdziemy również tekst o Panu Borisie, nazywanym również ojcem rosyjskiego roka. Poznamy ciekawą osobowość, myślę, że warto i zaczytać się w tym artykule. ;)

Przeczytamy również notatkę kojarzoną z tytuły Омск - Trzysta lat słońca. To również ciekawy artykuł.

Ale to nie tylko trzy artykuły. Jest ich kilka, a moim zdaniem warto zmierzyć się z całą gazetką, to nic Wam nie zaszkodzi, a wręcz pomoże. Za każdym razem utkwi nam w głowie kilka nowych słówek. Kto wie, może kiedyś pojedziecie w delegację lub na wakację do Rosji? Kilka przydatnych słowek nie zaszkodzi, a wręcz pomoże. :) 

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu za możliwośc przeczytania czasopisma
http://www.colorfulmedia.pl/produkty,pl,press.html

14 komentarzy:

 1. Ciekawe :) Ja jestem z tego pokolenia, które jeszcze w szkole musiało uczyć się rosyjskiego, a kiedy udało mi się wyjechać za granicę i powiedziałam, że jestem z Polski, to mój rozmówca był przekonany, że Polska jest jedną z republik ZSRR. Takie to były czasy... :(
  s-a

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno ciekawie się czyta. Nie znam niestety rosyjskiego.

  OdpowiedzUsuń
 3. Z rosyjskim mi nie po drodze, ale przyznam, że świetnie brzmi ten język :D

  OdpowiedzUsuń
 4. To coś dla mojej mamy, bo ja już jestem dzieckiem języka angielskiego. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Język fajnie brzmi, ale cóż uczyłam się przez 3 lata i podziękuje.
  Pozdrawiam
  Biblioteka Tajemnic

  OdpowiedzUsuń
 6. Kiedyś uczyłam się rosyjskiego, ale obawiam się, że lata bez korzystania z tego języka zrobiły swoje i niewiele już pamiętam. ;/

  OdpowiedzUsuń

Chciałabym podziękować Wam za każde odwiedziny, za każde przeczytane słowo, to wiele dla mnie znaczy, naprawdę. Lubię dyskutować, więc jeżeli podejmiecie się dyskusji, napiszecie choćby kilka słów, ja będę szczęśliwa i zawsze odpowiem.
Raz jeszcze, dziękuję. ♥

Opisy książek w większości nowych postów pochodzą z lubimyczytać bądź niektóre wymyślam sama. ;)