sobota, 15 października 2016

English Matters #60.

Ahoj! 


Chcielibyście kiedyś wyjechać do Australii na wakacje? Albo ogólnie gdzieś poza obręb Polski czy nawet Europy? Co się Wam marzy? Przyznawajcie się! 
A teraz chciałabym w kilku zdaniach opowiedzieć Wam o najnowszym numerze English Matters od Colorful Media. Kosztuje on 9,50zł, a więc to praktycznie nic. Jest to dwumiesięcznik, a więc na miesiąc wychodzi 4,75zł. ENGLISH MATTERS 60/2016
 
►This and That - tutaj jak zwykle mamy podane przez Panią Katarzynę Szpotakowska ciekawostki, które mogą Was nieco zadziwić. Ja do momentu ujrzenia rybki na jajko, nie wiedziałam, że coś takiego istnieje, by oddzielać żółtko od białka... :) 

► People and Lifestyle - w tym dziale możemy przeczytać artykuł o Kanadyjskim sławnym człowieku - Justinie Trudeau. Jest to ciekawa notatka, warto ja przeczytać. I również tutaj artykuł o tym, co aktualnie dzieje się u nas, a mianowicie temat ABORCJI. Jest o nas wzmianka, więc uważam, że warto i jego przeczytać. 


► Culture - Wakacje z wujkiem Sam'em - to niestety koniecznie! musicie przeczytać, bardzo fajny artykuł, który mnie zaciekawił. :) Artykuł również o Aktualnościach z Londynu, myślę, że fajnie jest się czegoś dodatkowo dowiedzieć. ;)

► Conversation Matters - tym razem również cos pożytecznego, otóż jest tu artykuł o imprezie. Przydatny dla tych, którzy lubią się bawić. :)

► Science - ten artykuł niestety mnie nie zainteresował, więc jakoś szczególnie polecać Wam go nie będę. 

► Travel - to jest coś. Dział o Australii, która ma w sobie to "coś", co niektórych przyciąga do siebie. 

► Leisure - znajdziemy tu artykuł Niesławnie sławny. No tak, nie ma to jak łamać sobie język na dzień dobry. xD 

► Language - ostatni artykuł zatytułowany Let's Talk About 'E', który również polecam! 
Jak wiecie nic poza formą się nie zmieniło. Nadal są kody umożliwiające nam odsłuchanie wszystkich artykułów w formie MP3, oraz sa również słowniczki, które tłumaczą nam dane wyrazy. Uważam to czasopismo za ciekawe, w sumie to stęskniłam się za nim. Dawno nie czytałam, a nutka oderwania się od tego, co robi się w szkole na angielskim, do żywych tekstów, to super relaks, wbrew pozorom. 


Dziękuję za magazyn
http://www.colorfulmedia.pl/produkty,pl,press.html

20 komentarzy:

 1. Oo podróże, to coś dla mnie. Zawsze miło dowiedzieć się czegoś o innych krajach, jak ludzie żyją i co można tam zobaczyć. Pozdrawiam :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Będę czytać. Czeka na mnie kolejna porcja ciekawych artykułów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Z przyjemnością sięgnę po ten dwumiesięcznik :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Już przeczytałam, ale ostatnie wydanie specjalne spodobało mi się bardziej. :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię te czasopisma :) Mam kilka z nich i bardzo dobrze mi się je przegląda :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne! Lubię czytać co znajduje się w tych magazynach :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Obiecują sobie sumiennie, że w nadchodzącym tygodniu wreszcie zakupię ten magazyn :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Kiedyś z chęcią się skuszę. Myślę, że to świetna opcja nauki języka obcego. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ten egzemplarz chyba będę miała i w swoich łapkach, więc poczytam o podróżach, może i ja się przekonam do tego magazynu. ;)

  OdpowiedzUsuń

Chciałabym podziękować Wam za każde odwiedziny, za każde przeczytane słowo, to wiele dla mnie znaczy, naprawdę. Lubię dyskutować, więc jeżeli podejmiecie się dyskusji, napiszecie choćby kilka słów, ja będę szczęśliwa i zawsze odpowiem.
Raz jeszcze, dziękuję. ♥

Opisy książek w większości nowych postów pochodzą z lubimyczytać bądź niektóre wymyślam sama. ;)