niedziela, 12 czerwca 2016

CZERWCOWE PREMIERY

Witajcie, 
dzisiaj napisze krótko o premierach czerwcowych wydawnictwa Psychoskok. Jako, że mi tym razem w oko nie wpadło, nic nie zamówiłam, a co za tym idzie, mam więcej czasu na nadrobienie swojego prywatnego i bibliotecznego stosu. Zaczynajmy. 
Na głowie stanęło” to komedia obyczajowo - sensacyjna autorstwa Michała Krupy. Tym razem autor, który potrafi doskonale łączyć przerysowaną brutalność z czarnym humorem, przekona nas, że niektóre wyzwania warto podjąć.
Ryszard, główny bohater książki jest przeciętnym, niepozornym obywatelem. Praca na stanowisku wklepywacza danych do komputera jest nużąca, mało atrakcyjna i totalnie nudna, ale pozwala cieszyć się poczuciem bezpieczeństwa i stabilizacji. Zdaje się, że Ryszardowi, który mieszka na jednym z wielu osiedli wybudowanych w latach rozkwitu socjalizmu w Polsce nic więcej do szczęścia nie potrzeba. Czy warto więc zmieniać cokolwiek w przewidywalnej i wygodnej choć skrajnie nudnej codzienności?
Najprawdopodobniej Ryszard niczego nie zmieniałby w swym życiu, ale pojawiają się niespodziewane okoliczności. Na osiedlu zaczyna grasować wandal, który nocami maluje mieszkańcom samochody. Wykrycie sprawcy, nazwanego „Malarzem” staje się zadaniem najwyższej wagi, dlatego mieszkańcy blokowiska decydują się podjąć działanie.
Wspólna sprawa łączy i motywuje do podejmowania wyzwań, które odmienią życie wszystkich…

Autor: Krupa Michał | Liczba stron: 168 | Okładka: miękka | ISBN: 978-83-7900-532-1| EAN: 9788379005321 |Premiera: 01.06.2016

 ~~~~~~~~~~~~
Manipulacja
Julia Buzdygan, autorka powieści „Manipulacja”, zaprasza nas na wycieczkę psychologiczną i duchową po świecie fantazyjnym. Kilkoro bohaterów powieści na skutek nagle pojawiających się dziwnych okoliczności zostaje przeniesionych do alternatywnych rzeczywistości, w których przeróżne scenerie, wydarzenia i koszmarne postaci aranżowane są przez ich własne zalęknione wyobrażenia oraz dominujące reakcje lękowe. Utwór został napisany tak zwanym językiem codziennym, bez nadmiernej ornamentyki czy sztucznej podniosłości, co pozwala na łatwe i szybkie rozumienie przewijających i przenikających się fikcyjnych rzeczywistości.
Dla naświetlenia talentu autorki, która w formie beletrystycznej przybliża czytelnikowi zakamarki ludzkich dusz, przyjrzyjmy się krótkiemu fragmentowi książki: „Tony, Cecilia i Suzanne to były złe duchy, koszmary, potwory… Odeszli na zawsze, pokonaliście ich. Ale to nie koniec. Każda osoba, która zmarła w domu, bądź w mieście, jest przeklęta. Właściwie to ich dusze. Każda z tych dusz błąka się po świecie, szukając pomocy, sposobu, by móc spokojnie odejść. Są niebezpieczne, nie panują nad sobą. Każdy kolejny dzień udręki robi z nich przerażające potwory.”

Autor: Julia Buzdygan | Liczba stron: 208 | Okładka: miękka | ISBN: 978-83-7900-555-0| EAN: 9788379005550 |Premiera: 17.06.2016

 ~~~~~~~~~~~~
ERASMUS Bóg seksu i miłości.
Kilka drinków i piw dodały mi odwagi. Podeszłam do niego. Był bardzo zdziwiony, a jego koledzy bardzo ciekawi, jaka będzie reakcja. Wypiłam mu drinka, po czym zapytał czy nadal mam chłopaka. Oczywiście odpowiedziałam przecząco i nagle poczułam jego język na moich ustach. Mmmm smakuje wyśmienicie, nie mogę uwierzyć, że robię to tutaj i teraz z nim! Dobra Anka, spokojnie, obudź się! Magda ma klucz! Spojrzałam na Madzię, a ona powiedziała, że idzie do domu, po czym Alvaro zaproponował nam, żebyśmy pojechali do klubu „Playa”, który znajdował się niedaleko naszego domu. Mimo tego Magda się nie zgodziła, a ja stwierdziłam, że pójdę. W końcu zawsze tego chciałam! Jeszcze nie wiedziałam, jak wrócę, ale to w tym momencie nie było najważniejsze. Jak najszybciej poszliśmy do samochodu i sprawdziło się to, czego się obawiałam - bariera językowa. Jak się później okazało zwrot „Vamos a la playa” bardzo różni się od „Vamos al playa”. Dla mnie nie robiło to różnicy, bo myślałam, że Alvaro domyśli się, że idziemy do klubu o nazwie „playa”. Jednak w połowie drogi zorientowałam się, że nie jedziemy tam, gdzie mówiłam. Przez drogę się trochę dziwiłam, jak mnie pytał kilka razy czy jestem pewna, że jedziemy na plażę, ale potem pomyślałam, że miło z jego strony, jak chce mi pokazać kolejną plażę, której jeszcze nie widziałam. Dotarliśmy na miejsce, było strasznie zimno. Wyszliśmy z samochodu i nagle lunęło. Wiało tak bardzo, że nie byliśmy w stanie wrócić do samochodu. Przytulił mnie tak mocno, jak tylko mógł, a ja mimo, że był dla mnie obcy czułam się naprawdę bezpiecznie. Zdołaliśmy schować się w aucie i zaczęło się…

Autor: Anna Forestern| Okładka: miękka| ISBN: 978-83-7900-541-3 | EAN: 9788379005413 |Premiera: 02.06.2016

 ~~~~~~~~~~~~

Książka „W poszukiwaniu źródła - korzenie cywilizacji na Ziemi”, poświęcona jest najstarszym, zaawansowanym kulturom na naszej planecie. 
Oficjalne teorie naukowe wskazują, że wyrafinowane cywilizacje powstały w okresie historycznym, jednak według licznych źródeł najbardziej rozwinięte cywilizacje datować należy na czasy prehistoryczne. W książce opisane zostały cztery cywilizacje, z których trzy rozwijały się i zakończyły swoje losy w prehistorii, a jedna miała swoją kontynuację przed kilkoma tysiącami lat. W pierwszej kolejności autor bardzo szczegółowo scharakteryzował dwa ośrodki kulturowe: Atlantydę i Mu- zlokalizowane odpowiednio na zaginionych dzisiaj lądach na Atlantyku i Pacyfiku. Zajął się także cywilizacją pochodzącą z terenów dzisiejszej Turcji. Ostatnią cywilizacją opisywaną na kartach książki jest kultura starożytnego Egiptu. Poszukiwania autora dowodzą, że kultura ta, faktycznie istniała w okresie historycznym, lecz największy rozwój zanotowała w prehistorii.

Autor: Łukasz Kulak | Liczba stron: 316 | Okładka: miękka | ISBN: 978-83-7900-547-5| EAN: 9788379005475|Premiera: 13.06.2016

 ~~~~~~~~~~~~

Pani Nela z Saskiej Kępy
To historia oparta na prawdziwym życiorysie. Większość bohaterów to postacie autentyczne. Lekko opowiedziane skrawki z życia, w tle dawna Warszawa: od czasów przedwojennych, poprzez okres okupacji i lata powojenne ze szczególnym uwzględnieniem jej peryferyjnej wówczas dzielnicy - Saskiej Kępy.
Brat Neli, Władysław Bieńkowski, był znanym socjalistą i działaczem politycznym. W rządzie Gomułki pełnił funkcję ministra oświaty. Za sprawą Flory – pisarki i poetki, przyszłej żony Władysława, Nela otarła się o świat przedwojennych, warszawskich literatów. O jej rękę zabiegał poeta Lucjan Szenwald, jednak jej serce skradł warszawski inżynier Stanisław, za którego wyszła za mąż. Zamieszkali na Saskiej Kępie. Mąż okazał się lekkoduchem, kobieciarzem i hazardzistą. Życie z nim dostarczyło jej wielu wyzwań.

Autor: Małgorzata Mossakowska-Górnikowska | Liczba stron: 212 | Okładka: miękka | ISBN: 978-83-7900-582-6 | EAN: 9788379005826|Premiera: 30.06.2016

 ~~~~~~~~~~~~
Odzyskane szczęście
Wiele osób dorastających w rodzinach dysfunkcyjnych nie potrafi wyrwać się z zaszczepionego toksycznego modelu, stając się więźniem własnej przeszłości. Każdy z nas w czymś dorastał i nie mieliśmy wpływu na to, jak byliśmy kształtowani w dzieciństwie przez rodziców i najbliższe otoczenie. Zawsze jednak przychodzi ten moment, kiedy jako dorosły człowiek mamy możliwość i pełną władzę, by wziąć odpowiedzialność za naprawienie tego, co zostało w nas ukształtowane błędnie. Chociaż, jako dzieci nie ponosimy winy za to, w jakiej rodzinie przyszliśmy na świat, to wydostanie się z tej pułapki możliwe jest tylko dzięki prawdziwemu zaangażowaniu i wytrwałej pracy nad sobą. Konieczna jest rozwinięta świadomość i osobista decyzja – pragnienie przemiany własnego życia.
Książka ta stanowi kompleksowe narzędzie, które uświadamia i wyjaśnia takim osobom pewne zjawiska, które mają miejsce w ich rzeczywistości. Pokazuje, jak doświadczenie trudnego dzieciństwa buduje w nas system fałszywych schematów i przekonań. Co dzieje się z naszym poczuciem własnej wartości, podejściem do życia i ludzi, z na"szą wiarą w siebie i jak to wszystko w konsekwencji powoduje podświadome przyjęcie określonych wyobrażeń na temat tego, kim jesteśmy, na co zasługujemy, co jest możliwe, a co znajduje się całkowicie poza naszym zasięgiem. To z kolei przekłada się na rezultaty i rzeczywistość, której doświadczamy dzisiaj.

Autor: Wojciech Gębura | Liczba stron: 133 | Okładka: miękka | ISBN: 978-83-7900-559-8 | EAN: 9788379005598|Premiera: 23.06.2016


I jak? Jest coś, co Was zainteresowało? 

27 komentarzy:

 1. Najbardziej zainteresowała mnie pozycja "Pani Nela z Saskiej Kępy". Myślę, że jest godna uwagi :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z chęcią przeczytam pozycję "ERASMUS Bóg seksu i miłości." Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. W czerwcu jest mnóstwo interesujących mnie premier ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciągle jakieś nowości. Kiedy to wszystko przeczytać?

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy nie słyszałam o tym wydawnictwie, a szkoda, bo zaprezentowane przez CB nowości brzmią naprawdę interesująco. :)
  Czy recenzje tych książek znajdą się na Twoim blogu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, ale nie. Jakoś mnie tym razem nie zainteresowały więc po nic nie sięgnęłam. Ale o "Na głowie stanęło" jak się nie mylę, możesz przeczytać u awioli - Wiolety Sadowskiej. ;) Patrz kilka komentarzy w górę. ;)

   Usuń
 6. Mnie już od dłuższego czasu nie ciekawią nowości tego wydawnictwa, bo jakoś nie trafiają one w moje gusta czytelnicze (które już zdążyłaś poznać). ;)
  Pozdrawiam!
  #Ivy z Bluszczowych Recenzji

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdążyłam, oj tak. no widzisz, no i na mnie tym razem nie podziałało. ;)

   Usuń
 7. Bóg seksu brzmi dziwnie... xD A poza tym tym bardziej nic mnie nie pociąga :D
  Pff, przecież ja cię nominowałam w ramach zemsty do RMBC :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musze odmówić, już o tym wiesz. ;/ Jedna biblioteka non stop zamykana bo urlopy, a w szkolnej i tej drugiej nie ma. ;/

   Usuń
 8. Niestety nie widzę wśród tych propozycji książki dla siebie. Może tylko "Manipulację" byłabym skłonna przeczytać.
  http://tamczytam.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Nic mnie specjalnie nie zainteresowało, może tylko ten "ERAZMUS Bóg seksu i miłości".
  Pozdrawiam *.*

  OdpowiedzUsuń
 10. Pani Nela i najstarsze cywilizacje - myślę, że mogą być ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
 11. ERASMUS zdecydowanie chcę przeczytać!

  OdpowiedzUsuń
 12. O matko podoba mnie się to :D
  Coś bym tu ogarnęła dla siebie ;D
  Kusisz ! :D

  OdpowiedzUsuń

Chciałabym podziękować Wam za każde odwiedziny, za każde przeczytane słowo, to wiele dla mnie znaczy, naprawdę. Lubię dyskutować, więc jeżeli podejmiecie się dyskusji, napiszecie choćby kilka słów, ja będę szczęśliwa i zawsze odpowiem.
Raz jeszcze, dziękuję. ♥

Opisy książek w większości nowych postów pochodzą z lubimyczytać bądź niektóre wymyślam sama. ;)