środa, 2 lutego 2022

ZAPOWIEDŹ + PATRONAT MEDIALNY! Adriana Rak - Cień bolesnych wspomnień

 

Witajcie! 

Przygotowałam dzisiaj dla Was post z zapowiedzią bardzo wartościowej książki i jednocześnie mojego patronatu medialnego. Myślę, że wielu z Was może być zainteresowanym tą książką. 

 

WYDAWNICTWO: WASPOS
PREMIERA: 08.02.2022
CIEŃ BOLESNYCH WSPOMNIEŃ


 OPIS: (z lubimyczytać.pl) 

Poruszająca opowieść o ludziach, którzy ze wszystkich sił pragnęli być szczęśliwi. Czy w obliczu ciężkich czasów, w jakich przyszło im żyć, będzie to możliwe…?
Jest 1937 rok. Po niespodziewanej i bolesnej śmierci matki wchodząca w dorosłość Anna przeprowadza się wraz z ojcem do Choczewa. Dziewczyna jest zrezygnowana i boi się o swoją przyszłość. Mając jednak na uwadze dobro ukochanego ojczulka, pokornie godzi się z tym, co przynosi jej los. Po kilku miesiącach, w czasie których zaaklimatyzowała się w nowym miejscu, poznaje Karla, młodego mężczyznę, który swoją naturalnością ujmuje ją za serce.
Rok później zostają małżeństwem i wspólnie planują przyszłość. Marzą nie tylko o własnym lokum, ale i o powiększeniu rodziny. Oba życzenia spełniają się zaskakująco szybko, co sprawia, że państwo Schwarzowie są bardzo szczęśliwi.
W nocy pierwszego września 1939 roku ich szczęście pęka jak bańka mydlana. Karl dostaje powołanie do wojska, a Anna, będąc w zaawansowanej ciąży, musi pogodzić się z nową rzeczywistością. Na domiar złego jej przyjaciółka Debora, córka żydowskiego przedsiębiorcy, popada w niemałe tarapaty.
Z każdym kolejnym dniem nadziei na lepsze jutro ubywa…
„Cień bolesnych wspomnień” to historia obrazująca losy zwyczajnych ludzi, których życie zostało zniszczone wraz z wybuchem drugiej wojny światowej.

O autorce: 

Autorka książek z gatunku literatury obyczajowej i romansu.
Zadebiutowała w 2018 roku powieścią pt “Uwikłani. Tom pierwszy”, otwierającą dylogię opowiadającą historię Agaty i Piotra - dwóch nieszczęśników, którzy nigdy nie powinni byli zwrócić na siebie uwagi.
Obecnie jest autorką kilku kolejnych (wydanych) powieści, jak również pracuje nad trzema następnymi pozycjami. Dwie spośród wszystkich dotychczas wydanych zyskały największy rozgłos, a są to: “Zagubieni” oraz “Bezmiar cierpienia”. 

 

Poznaliście już najważniejsze informacje dotyczące książki. W najbliższych dniach zapoznacie się z moją recenzją przedpremierową... Uwierzcie mi, że jest na co czekać. :)  Mam nadzieję, że będziecie cierpliwie czekać, krótko, żebym nie trzymała Was zbyt długo w niepewności. Jestem przekonana, że ta historia zostanie z Wami na długi czas...

2 komentarze:

Chciałabym podziękować Wam za każde odwiedziny, za każde przeczytane słowo, to wiele dla mnie znaczy, naprawdę. Lubię dyskutować, więc jeżeli podejmiecie się dyskusji, napiszecie choćby kilka słów, ja będę szczęśliwa i zawsze odpowiem.
Raz jeszcze, dziękuję. ♥

Opisy książek w większości nowych postów pochodzą z lubimyczytać bądź niektóre wymyślam sama. ;)