niedziela, 6 lutego 2022

L.H.Zelman - Grzechy anioła

 Witajcie! 

Dzisiaj mam dla Was krótką recenzję ostatniego już tomu o aniołach, które czytałam po raz drugi, by odświeżyć sobie, o czym to tak dokłądnie było. Książka też brała udział w wyzwaniu na Instagramie u @filiżankazmiętą w akcji #książkasprzedlat - czyli czytamy książki, które zostały wydane dawniej niż 2018/2016 rok. 

L.H.Zelman – Z wykształcenia jest polonistą i bibliotekoznawcą, na co dzień nauczycielem, a prywatnie żoną i mamą. Uwielbia literaturę, dobre kino, podróże i interesujących ludzi. Prowadzi ciche i spokojne życie z dala od miejskiego zgiełku, w Krainie Tysiąca Jezior i niezliczonej ilości lasów…

L.H.Zelman - Grzechy anioła #3 


Toczy się zażarta batalia o ludzkie dusze. Sojusznicy Samaela coraz bardziej rosną w siłę i szala zwycięstwa zaczyna przechylać się na ich stronę. Czy armia aniołów ma jakiekolwiek szanse ocalić świat przed ostatecznym pogrążeniem w chaosie?
Czy pośród całego tego szaleństwa Andrea i Kaspar dostaną szansę, by znowu być razem? Czy łączące ich uczucie zdoła pokonać wszystkie przeszkody?

Okładka utrzymana w stylu całej serii. Ciemne kolory, głównie dominuje tutaj czerń. Czerwone dodatki i jak zwykle w centrum widziana jest dziewczyna, zapewne nasza główna bohaterka, Azathra. Matowa okładka, z wytłuszczonymi dodatkami, które świetnie się prezentują. Nie posiada niestety skrzydełek, więc nie ma dodatkowej ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi, typu zagięcia. Kremowe strony, czcionka duża, wystarczająca dla naszego oka. Odstępy między wersami i marginesy zostały zachowane, literówek brak. Rozdziały przeważanie są dłuższe, tutaj mam co do tego zastrzeżenia. Wolę nieco krótsze, tak by móc swobodnie oderwać się od lektury jak jest potrzeba, a tak nagle, w środku tekstu to tak niezbyt dobrze. 

Przeczytałam tę serię w jeden miesiąc. Da się? Da, tylko trzeba chcieć. Nie sądziłam, że tak szybko się zbiorę i je ponownie poznam, ale to wszystko dzięki akcji, w której brałam udział, tak to podejrzewam, że leżałyby i czekały na półce nadal na przeczytanie. A tak, mogę je śmiało wepchnąć na półkę i niech czekają na nową biblioteczkę, by móc się w przyszłości godnie prezentować. :)
Moje kolejne spotkanie z autorką przebiegło bezproblemowo. Czytało się szybko, przyjemnie i lekko. Nie miałam problemów podczas czytania. Ten tom nieco inaczej obfituje w wydarzenia, niemniej jednak wciąż coś się dzieje i tak jak w przypadku poprzednich części wiedziałam mniej więcej, co będzie się działo, to jednak jak czytałam, to pojawiało się wielkie zdziwienie i nagłe olśnienie, no przecież, to tak było! 

Bohaterka Azathra nadal jest mi bliska i nie chcę zbyt wiele spoilerować, zresztą w recenzjach dwóch poprzednich tomów już ją wychwaliłam, dlatego nie chce zbyt wiele zdradzać. Każdy ma swoje słabości, ma je również i ona. I to nic strasznego, bo każdy ma prawo się mylić. Cieszę się ogromnie, gdyż ta książka niesie ze sobą przekaz. Nie tylko zauważamy je przez wydarzenia i ich konsekwencje, ale i dzięki bohaterom - ich przemyśleniom. Nie tylko daje nam się zrelaksować, ale dodatkowo uczy i nie zawsze między wersami, czasami uderza nas prosto w oczy, dosłownie. Byśmy zdjęli różowe okulary i normalnie patrzyli na świat, na ludzi...

Nie zawiodłam się, ten tom również przyniósł mi kilka emocji, szczególnie napięcia w relacjach między Azathrą a innymi osobnikami... Ogólnie czuję przywiązanie do tej bohaterki, to się wydarzyło już podczas pierwszego czytania tej trylogii. Bardzo dobrze rozumiałam te dziewczynę, czułam to co ona, chciałam jej pomóc i niesamowicie się do niej przywiązałam i nadal tak jest. Sądziłam kiedyś, że to może przez czas w życiu, jaki przechodziłam, to był okres gimnazjalny, jak wiecie, wiele dzieje się w życiu takiego młodego człowieka. Jednak teraz, dorosła baba można powiedzieć, a ja nadal czuje to samo, co kilka lat temu... Na pewno nie raz powrócę do tej lektury i mam nadzieję, że kiedyś w przyszłości, o ile będzie mi dane mieć dzieci, a w szczególności córkę, będę chciała aby i ona zapoznała się z tą trylogią. Dla mnie ma znaczenie, oby i dla niej miała. 

Nie rozumiem też dlaczego jeszcze nie dokonano wznowienia tej serii. Jest to fantastyka, ale kawał dobrej książki. Może różne stwory nie wylatują nam tak jak w Harrym Potterze, ale to też jest godna uwagi trylogia, którą czyta się szybko i sporo się dzieje. I pierwsze skrzypce grają tutaj anioły - te istoty zawsze mnie interesowały. 

Reasumując uważam, że jest to jedna z moich najulubieńszych serii, do której na pewno jeszcze co najmniej raz będę chciała powrócić. Niesie pewne wartości, o których warto pamiętać cały czas. Czyta się szybko i przyjemnie, fabuła jest dopracowana. Czego chcieć więcej? Dla mnie jest idealnie i raz jeszcze zaznaczę, że cieszę się ogromnie, że zrobiłam rereading. Dla takich wartościowych książek zdecydowanie warto. POLECAM! 

Mieliście okazję przeczytać tą trylogie? A może macie w planie? Na pewno będzie ją Wam trudno kupić, ale w bibliotekach śmiało powinniście ją zdobyć. :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chciałabym podziękować Wam za każde odwiedziny, za każde przeczytane słowo, to wiele dla mnie znaczy, naprawdę. Lubię dyskutować, więc jeżeli podejmiecie się dyskusji, napiszecie choćby kilka słów, ja będę szczęśliwa i zawsze odpowiem.
Raz jeszcze, dziękuję. ♥

Opisy książek w większości nowych postów pochodzą z lubimyczytać bądź niektóre wymyślam sama. ;)