czwartek, 23 lipca 2020

FOTOPRZEWODNIK - WŁOCHY i PARYŻ

Witajcie!
Przychodzę dzisiaj do Was z krótką opinią dwóch fotoprzewodników, które dzięki uprzejmości wydawnictwa Alma Press wpadły mi w ręce. Nie czytam zbyt często takich książek, bo ogólnie uwielbiam powieści obyczajowe, romanse z dodatkiem horrorów, thrillerów i kryminałów. Czasem zdarzają się wyjątki, jak na przykład tutaj. :) 

Claudia Martin - jest podróżniczką i autorką popularnych przewodników, m.in. cyklu Lonely Planet, Time Out czy Cadogan Guides. Spod jej pióra wyszło wiele książek historycznych i edukacyjnych przeznaczonych dla dzieci oraz dla dorosłych.

Alastair Horne – dziennikarz, podróżnik oraz wykładowca i doktorant w British Library i Bath Spa University. Miłośnik Paryża – miasta, które odwiedza regularnie od ponad 20 lat.

FOTOPRZEWODNIK WŁOCHY i PARYŻ

Włochy, zajmujące piąte miejsce na liście najczęściej odwiedzanych państw świata. Tłumy turystów spieszą, aby zobaczyć najstarszy Uniwersytet Boloński, Bazylikę Świętego Piotra w Rzymie będącą największym kościołem na świecie oraz Krzywą Wieżę w Pizie, najbardziej odchyloną od pionu budowlą.
Włochy są znane również jako kraj pizzy, spaghetti i wspaniałej kawy. To także piaszczyste wyspy, cudowne krajobrazy, ekskluzywne kurorty i ścieżki pachnące aromatycznymi ziołami. To setki kilometrów podziemnych korytarzy, tuneli i jaskiń, które - jak wszystkie drogi - prowadzą do Rzymu...

Mekka artystów i intelektualistów. Najwybitniejsze dzieła sztuki w osławionych muzeach.  Aromatyczne poranki w kafejkach, wieczorne spacery po bulwarach nad Sekwaną, urokliwe uliczki i kolorowe stragany z kwiatami. Paryż – najbardziej eleganckie i romantyczne miasto na świecie – zachwyca niezwykłym klimatem i poetyckością, o której śpiewali bardowie.
Przewodnik po Paryżu ukazuje historię, sztukę i kulturę tego wyjątkowego miasta. Prowadzi czytelników od galerii sztuki po antykwariaty, od najczęściej na świecie odwiedzanego cmentarza po stacje metra i wszystkie 37 mostów.

Mamy tutaj mały format tych przewodników, jednak podczas lektury są dość praktyczne. Zmieszczą się spokojnie w torebce i nie ważą zbyt wiele. Mamy tutaj naprawdę sporo jakościowo bardzo dobrych zdjęć, które w mig przenoszą nas do Paryża czy Włoch. 
Jeśli chcecie kiedykolwiek zwiedzić te miejsca, szczególnie Wam polecam te fotoprzewodniki. Piękne fotografie miejsc wartych obejrzenia na żywo. 

Sama jakoś niespecjalnie w najbliższym czasie mam zamiar pojechać w oba te miejsca, aczkolwiek, w dobie pandemii koronawirusa, z miłą chęcią przeniosłam się tam za pomocą zdjęć. Pozwiedzałam, dowiedziałam się pewnych informacji. Głównie skupiamy się na fotografiach, pojawiają się do każdej opisy, ale nie długie, wręcz powiedziałabym że krótkie i na temat bez zbędnego lania wody. :) 

Wyniosłam z niej wiele ciekawostek, a moje oczy nacieszyły się bogactwem naturalnym i kulturowym - więc jestem zadowolona. Był to miły przerywnik od powieści, jakie w ostatnim czasie czytałam. Był to też fajny odpoczynek po całym dniu pracy. 

Polecam wszystkim osobom, którzy lubią tego typu książki, które jednocześnie są przewodnikami po świecie. Można nawet zostawić je w salonie, gdy będziecie parzyć kawę czy szykować inne drinki - wtedy Wasi goście z ciekawości będą mogli zerknąć i pooglądać taką książkę. 

Dziękuję Oficynie Wydawniczej za możliwość przeniesienia się chociaż na moment do Włoch i Paryża. :)

3 komentarze:

  1. Bardzo lubią takie krajoznawcze publikacje książkowe. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam ten album o Paryżu i niebawem będę go recenzować. Jestem ogromną frankofilką, więc chwytam wszystko co ma jakikolwiek związek z tematem. :)

    OdpowiedzUsuń

Chciałabym podziękować Wam za każde odwiedziny, za każde przeczytane słowo, to wiele dla mnie znaczy, naprawdę. Lubię dyskutować, więc jeżeli podejmiecie się dyskusji, napiszecie choćby kilka słów, ja będę szczęśliwa i zawsze odpowiem.
Raz jeszcze, dziękuję. ♥

Opisy książek w większości nowych postów pochodzą z lubimyczytać bądź niektóre wymyślam sama. ;)