wtorek, 3 maja 2022

Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 3

 Witajcie!

Przygotowałam dzisiaj dla Was krótki post z opinią kolejnego tomu komiksu, dosyć obszernego i chyba jedynego, jaki się na moim blogu pojawi. Dlaczego? Nie jestem zbyt wielkim miłośnikiem komiksów, nie czuję do tego przyciągania, a W.I.T.C.H. to po prostu jedyne w swoim rodzaju postacie, które mnie od dziecka interesowały i teraz fajnie jest chociaż na chwilę oderwać się i zobaczyć, jak ze złem walczą młode dziewczyny. ;)

Francesco Artibani, Elisabetta Gnone, Bruno Enna - Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 3


Trzeci album o przygodach pięciu Czarodziejek – bohaterek znanych milionom czytelniczek na całym świecie.
Cornelia rozpacza po stracie ukochanego Caleba. Całymi dniami przesiaduje w swoim pokoju. Will, Irma, Taranee i Hay Lin próbują ją pocieszyć, jednak ta nie chce ich widzieć. W końcu dziewczyny kłócą się i obrażają jedna na drugą. Brak ich jedności źle wpływa na magiczną równowagę świata, a sytuację tę postanawia wykorzystać Luba, ambitna członkini Bractwa Kondrakaru. Przez jej działanie WITCH tracą swoją moc i powstaje Migotaurus, bestia która zagrozi samej Wyroczni. Na domiar złego budzi się też Nerissa – była Powierniczka Serca Kondrakaru, skazana przez Bractwo. Tylko zjednoczone Strażniczki zdołają walczyć z takim wrogiem. Czy potrafią przezwyciężyć wzajemne żale i animozje? A oprócz tego... kolejna z bohaterek się zakocha!
Przygody Czarodziejek wymyśliła włoska pisarka Elisabetta Gnone, znana z trylogii powieściowej dla dzieci „Fairy Oak”. Bazując na jej pomyśle, scenariuszem oraz rysunkami do poszczególnych tomów serii zajmowali się liczni autorzy związani z rynkiem opowieści graficznych. W 2002 roku cykl „WITCH” i jego twórcy zostali uhonorowani ważną włoską nagrodą komiksową czasopisma „Topolino”.
Księga trzecia zawiera komiksy z numerów 25–36 magazynu „Czarodziejki WITCH”. 

Okładka znów zachwyca swoją grafiką. Nasze czarodziejki po przemianie, a na samym środku mamy głowę i serce Kondrakaru - Will. Twarda oprawa sprawia, że książka jest dosyć ciężka, niemniej jednak wpływa to na jej jakość - nie jesteśmy w stanie zagiąć rogu, czy jej pomiąć. Mamy białe stronice w środku, pięknie wypełnione tekstem, ale i obrazkami. Gdzieniegdzie tekst troszeczkę jest rozmyty, ale wciąż nieźle widoczny. Ogólnie jestem zachwycona wydaniem, po raz kolejny i muszę w końcu, zakupić dwa kolejne tomy, jak tylko ten drugi już wyjdzie. Cały komiks podzielony jest na części/rozdziały, które opisują pewne wydarzenia w życiu naszych czarodziejek. 

Cena jest porażająca, dlatego zawsze kupuję je na promocji, i dość się ona opłaca na stronie empiku, gdyż zamiast 90zł zapłacimy w przedziale 50-59zł jak dobrze trafimy, A jak mamy jakiś rabat, to już w ogóle się opłaca.
Podejście do komiksu jest całkiem przyjemne, człowiek przestaje myśleć o swoim życiu, a o tym, co dzieje się na kartach opiniowanej dziś lektury. Sprawia, że wraca przeczucie, że zawsze dobro wygra ze złem, że zawsze musimy się starać. Pokazuje nam również na przykładzie zachowania głównych bohaterek, jak ważne są relacje z drugim człowiekiem, z rodzicami, ale i jak ważne jest pielęgnowanie przyjaźni. Wiadomo, że nie we wszystkim musimy się zgadzać. Ale musimy znać słowo kompromis, umieć słuchać i umieć być. Czarodziejki są ciągle wystawiane na próbę jednak są na tyle inteligentne, że gdy złość przechodzi, widzą to, co tak naprawdę jest najważniejsze. 

Uważam, że ta seria będzie idealnym prezentem na dzień dziecka - który zbliża się wielkimi krokami. Będzie też fajnym prezentem na urodziny, bo to jest coś, co zajmie dzieciakom trochę czasu, ale może i sprawi, że zaczną się zaczytywać i pasjonować, tak jak kiedyś ja w przeszłości. ;) I co najważniejsze, nie jest to pusty komiks, pozbawiony wartości. Fajnie poprzez zachowania postaci, przez sytuacje pokazuje, co w życiu jest ważne. POLECAM!

I jak moi drodzy? Nadrobiliście poprzednie dwie księgi? :)

1 komentarz:

Chciałabym podziękować Wam za każde odwiedziny, za każde przeczytane słowo, to wiele dla mnie znaczy, naprawdę. Lubię dyskutować, więc jeżeli podejmiecie się dyskusji, napiszecie choćby kilka słów, ja będę szczęśliwa i zawsze odpowiem.
Raz jeszcze, dziękuję. ♥

Opisy książek w większości nowych postów pochodzą z lubimyczytać bądź niektóre wymyślam sama. ;)