sobota, 17 stycznia 2015

Pyszne słodkości w "Kawiarence pod Różą"

Sięgnęłam po tą książkę, bo jak już na początku wspominałam lubię opowieści Pani Michalak. Biorę zawsze odruchowo te, które są całą serią, i te których nie czytałam.
Katarzyna Michalak - autorka kilkunastu bestsellerowych powieści. Należy do najbardziej wszechstronnych polskich pisarek. Jej prozę cechuje wyjątkowe nasilenie emocji, wartka akcja, błyskotliwe dialogi i wyraziści, wiarygodni bohaterowie, z którymi łatwo się utożsamić.

" I nagle objęła poznaną przed chwilą dziewczynę, ekspedientkę sklepiku spożywczego w Zabajce, i przytuliła serdecznie. Ta stała przez moment sztywno, po czym z głębokim westchnieniem, a może był to powstrzymywany płacz, objęła Amelię i szepnęła ledwo dosłyszalnie"
- Dziękuję."

Główną bohaterką tutaj jest Amelia, która nie pamięta niczego. Nie wie kim jest, ani tym bardziej kim jest tajemniczy T., który kupił jej bardzo drogą kamieniczkę. Dziewczyna dosyć spontaniczna, poznaje dwie przyjaciółki. Postanawia też otworzyć kawiarenkę. Kawiarenkę pod Różą.Gdy nieznajomy T. ma przyjechać, wszystko runie i ginie. Ale co dalej? Tego nie wie jeszcze nikt.. Akcji nie ma zbyt dużo, zaledwie 4 rozdziały. Przeplatane przepisami na słodkości.

"A mężczyzna cofnął się o krok i zapytał, marszcząc brwi:
- Spodziewałem się Melanii. Kim, na litość boską, pani jest?!"

Moim zdaniem w książce jest przesyt przepisów. Mało historii Amelii, a za dużo przepisów. Stanowczo. Chciałoby się wiedzieć, co z bohaterką, a nie czytać nie mające końca rozdziały z przepisami. Kończąc tą bardzo króciutką recenzję, stwierdzam, że za dużo przepisów, mało historii Amelii. Jednakże pomimo 3 krótkich działów sympatyczna dziewczyna przypadnie Wam do gustu.  O to nie muszę się martwić. Co do kontynuacji - nie wiadomo kiedy się ukaże.
Oby jak najprędzej. Zapraszam, do przeczytania :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chciałabym podziękować Wam za każde odwiedziny, za każde przeczytane słowo, to wiele dla mnie znaczy, naprawdę. Lubię dyskutować, więc jeżeli podejmiecie się dyskusji, napiszecie choćby kilka słów, ja będę szczęśliwa i zawsze odpowiem.
Raz jeszcze, dziękuję. ♥

Opisy książek w większości nowych postów pochodzą z lubimyczytać bądź niektóre wymyślam sama. ;)