niedziela, 20 września 2020

WYWIAD Z JUSTYNĄ DZIURĄ!


Moi Mili! 
Przychodzę dzisiaj do Was z kolejnym wywiadem, mam nadzieję, że polubicie tę serię i będziecie ją często udostępniać. Bowiem mam w planie promować tylko polskich autorów, więc niech wieść się niesie, daleko... :) Tym razem przedstawię Wam pewną debiutantkę, której pierwszą powieść miałam okazję objąć patronatem medialnym. 

[TMS - Tylko Magia Słowa, JD - Justyna Dziura]

TMS:  Gdybyś miała złotą rybkę, która spełni Twoje trzy życzenia, to o co byś ją poprosiła?
JD: Na pewno pierwszym życzeniem byłoby zdrowie dla moich bliskich, bo to jest najważniejsze. Również o to, by czas nie pędził jak szalony, a trzecie życzenie zostawiłabym w razie potrzeby.

TMS: Trwają prace nad Twoją drugą książką, zdradzisz jej tytuł? Opowiesz coś o niej? (zdradzisz trochę fabuły?)
JD: Tak, skończyłam pisać Autostradę przez życie, która opowiada o kierowcy zawodowym. O jego perypetiach w trasie za granicą oraz o tym jak musi radzić sobie jego kobieta podczas nieobecności. Jest tam sporo perypetii mojego taty czy męża, jednak książka nie jest oparta na naszym życiu, więc losy Diany i Marka nie są naszymi przeżyciami.

TMS: Planujesz kolejne powieści? A może już je piszesz?
JD: Planuję. Obecnie na Wattpadzie powstaje "Fabryka uczuć", a w zeszycie leży sporo zapisanych opisów na przyszłe powieści.

TMS: Kiedy narodziła się Twoja miłość do książek?
JD: Czytam odkąd sięgam pamięcią. Co roku zajmowałam w szkole pierwsze miejsce na ilość przeczytanych książek. To jedyny sport w jakim udało mi się zajść tak wysoko (śmiech).

TMS: Czy pisząc swoją książkę utożsamiałaś się z bohaterami?
JD: Nie. Bohaterowie to odrębne postacie, którym starałam się nie nadawać swoich cech charakteru.

TMS:  Który ze znanych autorów jest twoim ulubionym?
JD: Trudne pytanie, ponieważ czytając takie ilości książek mam ich całkiem sporo. Ale na pewno do moich ulubionych zalicza się Colleen Hoover, która potrafi czarować słowem.

TMS:  Co jest twoją inspiracją do pisania?,
JD: Czasami są to piosenki, ale zazwyczaj najlepsze pomysły tworzę w głowie przed zaśnięciem, podczas pracy w ogrodzie albo jazdy samochodem.

TMS: Prowadzisz blog recenzencki… Jaki gatunek książek jest twoim ulubionym i najczęściej czytanym?
JD: Nie mam jednego ulubionego. Czytam zarówno romanse, obyczajówki, fantastykę czy przygodowe. Dla mnie książka musi mnie czymś zaintrygować, by po nią sięgnąć. Ostatnio najczęściej czytam jednak literaturę obyczajową i romans.

TMS: Gdyby miano zekranizować „Summer” – kogo widziałabyś w głównych rolach?
JD: Na pewno widziałabym w rolach Damona i Deana Iana Somerchaldera i Jensena Acklesa. Co do kobiety hm... Może Anahi z serialu Rebelde. To moi ulubieńcy i właśnie ich chciałabym oglądać w głównych rolach ekranizacji mojej powieści.

TMS: Czy kiedykolwiek myślałaś, że będziesz pisarką?
JD: Nie. Lubiłam pisać coś do przysłowiowej szuflady, ale nigdy nie sądziłam, że wyjdę poza tę strefę i wydam coś swojego na papierze.

TMS: Jak to jest pisać książkę? Jakie to uczucia? Z jakimi trudnościami borykałaś się przy tworzeniu swoich papierowych dzieci?
JD: Uwielbiam zatracać się w historii moich bohaterów. Czuję zawsze podekscytowanie, ale i podenerwowanie wydarzeniami z ich życia. Czasem się wzruszę czy uśmiechnę więc to naprawdę spora dawka emocji i mam nadzieję, że takie same wywołuje u czytelnika. Trudności na pewno pojawiają się w jakiś etapach. Czasem to co zaplanuję pod wpływem pisania zmienia koncepcję, bohaterowie zaczynają żyć po swojemu. To czasem sprawia najwięcej trudności.

TMS: Opowiedz o sobie w trzech, pięciu zdaniach.
JD: Jestem żoną i matką od trzech lat. Zawsze pozytywnie nastawiona do świata. Prócz czytania uwielbiam tańczyć, jeździć na rowerze czy oglądać F1. Przy pisaniu powieści muszę mieć zawsze ciszę i spokój, by zebrać myśli.

TMS: Jak zareagowałabyś na to, gdybyś przyjechała do obcego miasta, a ktoś rozpoznałby cię i poprosił o autograf?
JD: Ucieszyłabym się, ale także zdziwiła, że ktoś mnie rozpoznał.
                                                                
~~~~~~~~~~~~ 

PRZYDATNE LINKI:
-> FACEBOOK JUSTYNY -KLIK-
-> INSTAGRAM JUSTYNY -KLIK-
-> BLOG JUSTYNY -KLIK-

KSIĄŻKĘ "SUMMER" można kupić między innymi TUTAJ i TUTAJ

Moja recenzja "Summer" dostępna TUTAJ.

Poniżej autorka we własnej osobie :) 


Dziękuję za poświęcenie mi czasu. :)) Mam nadzieję, że dzięki temu mini wywiadowi będziecie chcieli poznać jej debiutancką powieść. Cieszę się, że Justyna odpowiedziała na moje pytania dla Was. 

1 komentarz:

Chciałabym podziękować Wam za każde odwiedziny, za każde przeczytane słowo, to wiele dla mnie znaczy, naprawdę. Lubię dyskutować, więc jeżeli podejmiecie się dyskusji, napiszecie choćby kilka słów, ja będę szczęśliwa i zawsze odpowiem.
Raz jeszcze, dziękuję. ♥

Opisy książek w większości nowych postów pochodzą z lubimyczytać bądź niektóre wymyślam sama. ;)