piątek, 4 listopada 2016

English Matters #61!

Witam Was, Moi Kochani!
Dzisiaj przyszła pora na zrecenzowanie najnowszego numeru English Matters od Wydawnictwa Colorful Media. Otóż to wydanie jest dość wartościowe, a skąd ta myśl? Zaraz się dowiecie. I to bardzo powiązana z czytelnictwem. A więc, krótko, zwięźle i na temat! 

ENGLISH MATTERS 61/2016

► This and That - tutaj szczególnie krótko, a to ze względu na to, że ten dział szczególnie mnie nie porwał. Jedynie krótka informacja o malutkich krajach, troszkę o chemii, czy też o poezji słów kilka. Jest również konkurs, na który mam nadzieję, zwrócicie uwagę! A więc brzmi on następująco:Napisz limeryk w języku angielskim na dowolny temat. 
Prześlij go do 15 listopada 2016 roku na adres konkurs@colorfulmedia.pl
W temacie maila wpisz: limeryk, a w treści podaj swoje imię, nazwisko oraz adres. Regulamin konkursu do pobrania ze strony magazynu. 
Do wygrania: roczna prenumerata magazynu English Matters.  

►People and Lifestyl - z kolei w tym dziale jest wiele interesujących artykułów, ale je podam na samym końcu, tak, na złość Wam. :D Tom Hiddleston jako ekranowy kameleon. Jakby należące do tego działu krótkie zadanie z czasu Present Perfect Continuous. Bardzo przydatne ćwiczenie, polecam! I dwa, najważniejsze w tym czasopiśmie artykuły dotyczące... Sióstr Bronte oraz Jojo Moyes! Jestem przekonana, że się Wam te dwa artykuły spodobają. :) 

► Culture - Feel the Width, dotyczący po części mody. Jako, że mnie to niezbytnio interesuje, przeczytałam go, ale nie skupiłam na nim największej uwagi. 

► Conversation Matters - znajdziemy tutaj zatytułowany tekst jako zakupowy szał, w którym zwroty się nam przydadzą, o ile będziemy kiedyś za granicą i będziemy mieli zamiar coś kupić z pewnością się to przyda. :) 

► Language - okładkowy artykuł, w końcu poznany! Trzydzieści trików, które są nazwane jako gramatyczne, ratunkowe sztuczki. One się również przydadzą, gwarantuję to Wam. A na końcu coś nowego, czyli mini QUIZ!

► Travel - Oxford i Cambridge - porównanie tych dwóch miejsc. Może jest wśród Was ktoś, kto chciałby tam się znaleźć? A może już tam był? Chwalcie się! :D Oczywiście nie mogło zabraknąć artykułu o... Autostradzie do nieba. Szczerze mówiąc, byłam bardzo ciekawa, co tam napisano. :)

► Leisure - co nieco o muzyce... Kojarzycie piosenki Jasmine Thompson i Felix Jaehn - Ain't Nobody (Loves Me Better) ? Tutaj mamy bardzo zbliżony temat, który wywołał u mnie po samym tytule usmiech na ustach: Ain't Nobody (Teaches Beeter). :D 

Reasumując zdecydowanie polecam ten magazyn i ten numer. Ze względu na sporą dawkę uśmiechu i ciekawych artykułów. Jest to dwumiesięcznik - akurat na miesiąc listopad i grudzień, czyli de facto ostatni w tym roku. Kosztuje tylko 9,50zł więc to naprawdę niewiele. Każdy z artykułów ma swoje słowniczki, ponumerowane rubryczkami. Kody cyfrowo-literowe, QR i te słowniczki pozytywnie wpływają na czytanie. Raz, że mamy sporo słówek przetłumaczonych, to dwa możemy te artykuły odsłuchać np. w drodze do domu. 
Jestem zadowolona z tego numeru i czekam z niecierpliwością na kolejny. A Wy już macie najnowszy numer EM? Weźmiecie udział w konkursie? :)

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Colorful Media za ten magazyn  
http://www.colorfulmedia.pl/produkty,pl,press.html

18 komentarzy:

 1. Na pewno przeczytam. Jak zawsze znajdę coś ciekawego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba jednak tym razem podziękuję :)

  Buziaczki! ♥
  Zapraszam do nas :)
  rodzinne-czytanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam te magazyny! A ten jest bardzo dobry ze względu na cenne wskazówki gramatyczne. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nawet nie wiedziałam, że jest nowy numer i to jeszcze taki ciekawy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Moje wydanie już czeka niespokojnie na swoją kolej :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja sobie na razie magazyny odpuściłam, wolę zdecydowanie książki po ang :P Bo w magazynach zbyt wiele rzeczy mnie nie interesuje :P

  OdpowiedzUsuń
 7. Ostatnio się całkiem przekonałam do tych magazynów i chociaż raczej wolę i tak książki w języku obcym, to i takie magazyny mają wiele zalet. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy mogłabym dostać jakieś wskazówki, gdzie znajdę regulamin konkursu na limeryk? przeszukałam całą stronę em i nie mogę jej zlokalizować ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prosze poszukać tutaj. ;)
   http://em.colorfulmedia.pl/w_numerze_english_matters.php

   Usuń

Chciałabym podziękować Wam za każde odwiedziny, za każde przeczytane słowo, to wiele dla mnie znaczy, naprawdę. Lubię dyskutować, więc jeżeli podejmiecie się dyskusji, napiszecie choćby kilka słów, ja będę szczęśliwa i zawsze odpowiem.
Raz jeszcze, dziękuję. ♥

Opisy książek w większości nowych postów pochodzą z lubimyczytać bądź niektóre wymyślam sama. ;)