środa, 29 listopada 2023

Karin Slaughter - Po tamtej nocy

 Dzień dobry! 

Przychodzę dzisiaj do Was z recenzją jedenastego tomu serii z Willem Trentem. Jednak nie martwcie się, ja też nie czytałam wszystkich części, nawet mniej niż połowę! Niemniej jednak lubię pióro autorki i zawsze jak jest okazja, chętnie sięgam. Znacie twórczość pisarki? 

Karin Slaughter - autorka międzynarodowych bestsellerów, serii z Willem Trentem, Grand Country i wiele innych. Ma też powieści, które są odrębnymi, nie należącymi do żadnych serii. Jej thrillery przetłumaczono na 36 języków, a na świecie sprzedano ponad 35 milionów egzemplarzy. 
 
Karin Slaughter - Po tamtej nocy #11

Imprezowy wieczór sprzed piętnastu lat zakończył się brutalną napaścią, po której życie Sary Linton legło w gruzach.
Przez prawie dwie dekady Sara budowała swój świat od nowa. Jako odnoszącej sukcesy lekarce, zaręczonej z ukochanym mężczyzną, wydawało się jej, że ostatecznie pozostawiła przeszłość za sobą.
Aż pewnej nocy podczas ostrego dyżuru poznała poturbowaną młodą kobietę, której obrażenia okazały się zdumiewająco podobne do jej własnych sprzed wielu lat. Jedna potworna noc odmieniła także życie Dani Cooper, a Sara uświadomiła sobie, że nie udało się jej pogrzebać przeszłości raz na zawsze.

Okładka książki przedstawia w samym centrum drogę pełną błota, kałużę wody i zapewne dziecięce lub młodzieżowe stopy w czerwonych bucikach. Jak zwykle postawiono na minimalizm i uważam, że to był dobry zabieg. Niestety, nie posiada skrzydełek, więc nie ma dodatkowej ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi.
Stronice są kremowe, czcionka wystarczająca dla oka. Literówek brak, marginesy i odstępy między wersami zostały zachowane. Podzielona została na rozdziały. 

Jest to moje kolejne spotkanie z autorką i jak zwykle, udane. Sięgając po książki Karin wiem, że dostanę pełen napięcia thriller, świetnie skonstruowany, któremu nic nie brakuje. Jest niezwykle wciągająca ta powieść, z trudem się czytelnik odrywa. I ja, pochłonęłam ją w jeden, cały jeden dzień. Była tak ciekawa, że nie mogłam jej odłożyć, bo cały czas o niej intensywnie myślałam. Poświęciłam więc cały dzień i... jestem zadowolona. Nie raz i nie dwa wstrzymywałam oddech, trzymałam kciuki za bohaterów, żeby tylko wszystko było dobrze... Naprawdę, gorąco Wam polecam ten tom jak i całą serię, jestem pewna, że każda część jest świetnie napisana. 

Bohaterowie są mniej lub bardziej przyjemni, niemniej jednak każdy z nich się wyróżnia. Trzeba mieć oczy dookoła głowy, bo nigdy nie wiadomo, kto jaką maskę nosi, co ukrywa... I tutaj nic nie jest do przewidzenia. Część postaci jest tak fałszywa,  tak mąci i pląta w akcji, że ja momentami już sama nie wiedziałam, co jest prawdą, o kłamstwem, kto jest winny... Dlatego wielkie brawa dla pisarki, bo stworzyła naprawdę niebanalne osobowości. 

Akcja ma odpowiednie tempo, nie jest zbyt szybkie, ani za wolne. Wtedy, kiedy musi być bardziej dynamicznie, to jest, a kiedy trzeba nas wstrzymać, wszystko zwalnia i powoli płynie do przodu. W każdej czytanej książce autorki tak jest. Wie, jak posługiwać się piórem, by czytelnik z ogromnym zainteresowaniem śledził losy bohaterów. Sama tematyka jest dość trudna, mamy trupy, mamy gwałt i mamy skomplikowane relacje, o których nikt wprost nie chce powiedzieć. Mamy sprawy sprzed lat, które wiążą się ze sobą... Przyznam szczerze, że to naprawdę bardzo dobry kawał thrilleru, po który musicie sięgnąć!

Uważam, że to kolejny świetny tytuł, który wyszedł spod nazwiska autorki, a i thriller, który musicie przeczytać. Niczego mu nie brakuje, jest nieco grubaskiem, posiada ponad czterysta stron! I jestem pewna, że po skończeniu, będziecie chcieli poznać poprzednie tomy serii - tak jak ja. :) Zdecydowanie polecam, jedna z lepszych książek, przeczytanych w tym roku.  

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chciałabym podziękować Wam za każde odwiedziny, za każde przeczytane słowo, to wiele dla mnie znaczy, naprawdę. Lubię dyskutować, więc jeżeli podejmiecie się dyskusji, napiszecie choćby kilka słów, ja będę szczęśliwa i zawsze odpowiem.
Raz jeszcze, dziękuję. ♥

Opisy książek w większości nowych postów pochodzą z lubimyczytać bądź niektóre wymyślam sama. ;)