sobota, 22 kwietnia 2017

Bajki nie tylko dla dzieci

Witajcie!
Dzisiaj chciałabym krótko przedstawić Wam recenzję...bajek. Są w to nieco inne historie, różniące się od tych znanych nam i klepanych w naszą pamięć od dziecka. A to wszystko za sprawą Pani profesor od języka rosyjskiego, która powiedziała mi, że może mi przynieść takie dwie książki, które mogłyby mi się przydać np.do pisania rozprawki. Ciekawa lektury, zatraciłam się w niej. 

Oscar Wilde - irlandzki poeta, prozaik, dramatopisarz i filolog klasyczny. Przedstawiciel modernistycznego estetyzmu.

Oscar Wilde - Bajki

Dziewięć bajek, które zarówno łączy wiele, ale i posiadają całkiem różny morał, który warto zapamiętać.
Szczęśliwy książę, Słowik i róża, Prawdziwy przyjaciel, Nadzwyczajna rakieta, Urodziny infantki, Rybak i jego dusza, Młody król, Gwiazduś, Olbrzym samolub.
 
Oczywiście nie każda z nich przypadła mi do gustu, ale chciałabym Wam napisać, że jest to taki zbiór bajek z morałem. Które nie są znane, czasami trudno odczytać sens danej bajki. Uważam, że mogą być one przykładem do rozprawki, np.na temat dzieciństwa. Będą one trafne, a dzięki temu, że nie są to zbyt długie bajki. A więc łatwo jest je zapamiętać.
Recenzja nie będzie zbyt obszerna, bo chodzi tutaj o to, że warto poznać je ze względu na treść, oraz na cały sens. No i się jeszcze przyda. Nie zajmie Wam dużo czasu ta lektura, a jest warta uwagi naprawdę każdego.

Nie jest ona również jakoś specjalnie przeznaczona dla osób z danej grupy wiekowej. Może ją czytać starszy jak i młodszy. Kobieta jak i mężczyzna. Wilde zna się na rzeczy i piszę fantastycznie. Pozwala, żeby czasem zrozumieć morał od razu, a czasami wymaga od nas chwili przerwy do przemyślenia nad sensem.
Jestem bardzo zadowolona i cieszę się, że Pani profesor zaproponowała mi poznanie tych bajek. Zdecydowanie warto. Nawet na dobranoc, na dzień dobry. Czy nawet w przerwie między lekcjami, przerwie śniadaniowej w pracy. Zawsze będzie odpowiednia. Polecam!

10 komentarzy:

Chciałabym podziękować Wam za każde odwiedziny, za każde przeczytane słowo, to wiele dla mnie znaczy, naprawdę. Lubię dyskutować, więc jeżeli podejmiecie się dyskusji, napiszecie choćby kilka słów, ja będę szczęśliwa i zawsze odpowiem.
Raz jeszcze, dziękuję. ♥

Opisy książek w większości nowych postów pochodzą z lubimyczytać bądź niektóre wymyślam sama. ;)