piątek, 31 marca 2017

ENGLISH MATTERS - Wydanie specjalne - nr.21/2017

Dzień dobry! 
I LOVE BRITISH ENGLISH - to najnowszy numer magazynu English Matters. Jest to oczywiście Wydanie specjalne, o dodatku poczytacie już niebawem. Na okładce widzimy już BIG BENA, flagę, ale czego spodziewać się w środku?
Wcześniej jednak wspomnę, że kosztuje to wydanie tylko 11,50zł, a więc wcale nie tak dużo, jak mogłoby się wydawać. Przy każdym materiale, wywiadzie czy artykule mamy specjalny słowniczek trudniejszych słówek. W tekście są one podkreślone, a pod nim wytłumaczone. Dzięki kodom MP3 można odsłuchać i pobrać pliki z artykułami. Myślę, że jest to dobre dla osób, które często są w trasie, bądź słuchają dużo muzyki. Zawsze można to sobie puścić zamiast muzyki. ;) Jeżeli jesteś nauczycielem, jest tu również coś dla Ciebie! Dodatek tematyczny, lista słówek czy arkusz pracy - również jest to do pobrania na stronie magazynu Colorful Media. Tyle możliwości nauki języka angielskiego, za przysłowiowe parę groszy jest możliwe! 


PRZYDATNE LINKI:
- Strona magazynu KLIK 
- Fanpage na Facebooku KLIK

ENGLISH MATTERS - WYDANIE SPECJALNE NR.21/2017

Jak zwykle dział This and That zaimponował mi swoim krótkim, aczkolwiek interesującym artykułem. A mianowicie na zdjęciu paszcza konia? Paszcza... niech będzie paszcza i 7 przysłów na siedem dni tygodnia. Jestem przekonana, że większość z nich znacie. :) Dziwne nazwy Pubów również zaciekawią. :)

W kolejnym dziale, People and Lifestyle poczytamy o zachowaniu Arystokracji. Jest to jeden z lepszych artykułów w tym czasopiśmie, dlatego też warto zwrócić na niego swoją uwagę. 

Dział Culture również prezentuje ciekawe notatki, na przykład o brytyjskiej literaturze, o której można poczytać i wielu nowych rzeczy się dowiedzieć. 

Sherlock, Only Fools and Horses czy Yes Minister? Kojarzycie te trzy nazwy? Jestem przekonana, że tak! Dział Conversation Matters oferuje właśnie całkiem ciekawy, trzy stronicowy artykuł. Warto go przeczytać. 

Language prezentuje nam rodzinę królewską, dla fanów polityki, ale i nie tylko. Polecam. Wiecie, co jest Ikoną W.Brytanii? Nie? To jeżeli zaopatrzycie się w ten magazyn - w nim dowiecie się niemal wszystkiego! 

Dział Travel jak zwykle pobudza nasze zmysły i pieści oczy pięknymi widokami. Aż chce się zwiedzać te wszystkie miejsca, nic tylko podróżować - ale gdyby to było takie łatwe, w krajach panował by ogromny chaos, przecież nikt by nie pracował i niczego by nie było... 

Jak widzicie jest w tym numerze kilka ciekawych artykułów, na które warto zwrócić swoja uwagę i przyjemnie spędzić czas dodatkowo ucząc się angielskiego. To nie boli, a wręcz przeciwnie czegoś nas uczy. Może nie od razu będziemy posługiwać się zaawansowanym angielskim, mimo to na pewno coś nam w głowie zostanie. :) 

Za czasopismo dziękuję wydawnictwu
http://colorfulmedia.pl/produkty,pl,press.html

4 komentarze:

  1. Rzuciło mi się w oczy słowo polityka... Brrrrr :P (w sensie na pierwszy rzut oka)
    Hm, znów nie widzę nic dla siebie :D
    Ja swoich 5 nadal nie przeczytałam :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię brytyjski akcent, więc ten numer szczególnie mnie zaciekawił. ;D

    OdpowiedzUsuń

Chciałabym podziękować Wam za każde odwiedziny, za każde przeczytane słowo, to wiele dla mnie znaczy, naprawdę. Lubię dyskutować, więc jeżeli podejmiecie się dyskusji, napiszecie choćby kilka słów, ja będę szczęśliwa i zawsze odpowiem.
Raz jeszcze, dziękuję. ♥

Opisy książek w większości nowych postów pochodzą z lubimyczytać bądź niektóre wymyślam sama. ;)