piątek, 31 marca 2017

ENGLISH MATTERS #63

Dzień dobry!
Nadeszła chwila, bym po raz kolejny poleciła Wam czasopismo, które ułatwia naukę języka angielskiego. Wraz z tymi magazynami możemy uczyć się dowiadując jednocześnie wielu nowych, ciekawych rzeczy. Wywiady, artykuły nie tylko dotyczące jednego działu sprawią, że polubisz naukę języka angielskiego. Magazyn kosztuje tylko jedyne 9,50zł, więc to jeszcze mniej niż wydanie specjalne! Chyba warto skorzystać, bo żaden korepetytor by nie wziął tyle za lekcje... Dzięki English Matters od Colorful Media mamy możliwość odsłuchiwania wszystkich artykułów, a słówka, które są trudne, nowe i sprawiają nam trudność są przetłumaczone w kolumnach pod danym tekstem. Więc nie musisz zabierać ze sobą dodatkowo grubego i ciężkiego słowniczka. Arkusze pracy dla nauczycieli również są tutaj udostępniane, więc z gazety same korzyści! 

► This and That 
Jak zwykle najlepszy dział chyba w całym tym czasopiśmie! Jeżeli nie Londyn, to co? No właśnie, w tym dziale poznacie miejsce, które warto odwiedzić no i jest przepiękne! Poczytacie również o obrazie Mayflower, co działo się na prawdę. Trochę historii nigdy dość. 


► People and Lifestyle
Ten dział przedstawia nam artykuł o nazwie Pół litra z jabłek. Domyślacie się, o co może tutaj chodzić? Myślę, że cydr nie będzie dla Was dużym zaskoczeniem. :D 
Również w tym dziale możemy poznać bardzo interesujący artykuł o dość ciekawej osobie, jaką była Rosa Parks. 

► Culture
Zainteresował mnie jednym artykułem, który zatytułowany jest: England - the Animal Kingdom. <3  W tym dziale również znajdziecie słów kilka o człowieku, który nie dawno zmarł, a pochodzi z Polski. Warto zwrócić na ten dział szczególną uwagę. ;) Brytyjskie śniadanie! Dla wszystkich smakoszy, zapraszam do lektury już teraz.
Zainteresował mnie również w tym dziale artykuł o pośmiertnych fotografiach. 

►Science 
Dział ten opisuje ludzkie/ cielesne niedoskonałości. Również można go przeczytać, jeden z dobrych artykułów jakie czytałam. 

►Travel
Jak zwykle czaruje wszystkich podróżników. Kusi tym razem Salem... Więc warto zaopatrzyć się w ten magazyn, bo raz, że spędza się dobrze z nim czas, dwa uczymy się obcego języka, a trzy dowiadujemy się wielu nowych ciekawych informacji. :)

Za magazyn dziękuję 
http://colorfulmedia.pl/produkty,pl,press.html

10 komentarzy:

 1. Lubię angielski i nawet mam z niego dosyć duże osiągnięcia, jednakże o zakupie tego czasopisma jeszcze nie myślałam. Uważam, że ćwiczenia gramatyczne, oglądanie wiadomości w oryginale i czytanie zagranicznych książek wystarczy mi, by dobrze poznać ten język :)
  Pozdrawiam i zapraszam na recenzję "Miasta niebiańskiego ognia"! pattbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. W tych magazynach można się zaczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie te magazyny za specjalnie nie interesują :D W tym też nie znalazłabym dla siebie nic ciekawego :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem ciekawa, o jakim pięknym miejscu jest mowa. Byłam w dwóch małych miasteczkach poza Londynem i wiem, że potrafią naprawdę zachwycić. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że się skusisz na ten magazyn, to poznasz te piękne miejsca troszkę bliżej. ;)

   Usuń
 5. Uwielbiam te magazyny, co powiedzieć więcej.
  Pozdrawiam
  Biblioteka Tajemnic

  OdpowiedzUsuń

Chciałabym podziękować Wam za każde odwiedziny, za każde przeczytane słowo, to wiele dla mnie znaczy, naprawdę. Lubię dyskutować, więc jeżeli podejmiecie się dyskusji, napiszecie choćby kilka słów, ja będę szczęśliwa i zawsze odpowiem.
Raz jeszcze, dziękuję. ♥

Opisy książek w większości nowych postów pochodzą z lubimyczytać bądź niektóre wymyślam sama. ;)