czwartek, 18 lutego 2016

Zapowiedzi Wydawnictwa Psychoskok!

Witajcie!

Dzisiaj taki luźniejszy post, a mianowicie zapowiedzi książek od Wydawnictwa Psychoskok, które mnie mocno zainteresowały! Oraz pozostałe, które nie wydają się być złe. Zaczynamy oczywiście od tych, które z miłą chęcią bym przeczytała: 


Autorzy: Artur Wells
Liczba stron: 273
Okładka: miękka
ISBN: 978-83-7900-472-0
Premiera: 20.02.2016

Najstarszy z synów hrabiego Cison, Teocrasmus, wraz z dwoma braćmi opuszcza rodzinny dom i dołącza do grona elitarnych wojowników Henny, którzy skupiają się wokół Czarnego Zakonu. Przechodzi osobliwą przemianę i dzięki niej staje się nieśmiertelny, lecz zmiana ta wypala w nim wszelkie uczucia, przez co rycerze owego zakonu nazywani są często „zimnymi”. Pewnego dnia Teocrasmus spotyka na swej drodze wojowniczkę, która swoim gorącym uczuciem próbuje przebić się poprzez pozbawiony emocji pancerz Zimnego Rycerza. Wydarzenia, które mają później miejsce zmuszają młodego hrabiego do powrotu w rodzinne strony i zmuszają go do podjęcia decyzji o tym, czy przejąć władzę, czy wrócić do swojego codziennego życia i oddać Cison we władanie komuś innemu. W tym czasie również do Kapory, stolicy królestwa Kaprycji przybywa książę Elfów ciekawy świata ludzi. Tymczasem nad Henną zbierają się czarne chmury. Władcy poszczególnych krain zaczynają walczyć o wpływy na kontynencie. Mobilizują do tego wszystkie dostępne siły, nierzadko używając szantażu czy podstępu. Czy tym, którzy walczą o ład i porządek i od których zależeć będą losy świata, uda się pokonać stereotypy i przerwać sen Henny? 


Autorzy: Lidia Błądek
Liczba stron: 125
Okładka: miękka
ISBN: 978-83-7900-492-8
Premiera: 05.03.2016

Lidia Błądek to autorka barwnej przygodowej opowieści zatytułowanej „Wakacje z Au Pair”. Dziewczyna pochodząca z górzystej części Polski zaraz po maturze wyjeżdża na swoją wakacyjną przygodę, która jest zarazem pracą w ramach programu Au Pair. Pomimo pewnego oporu ze strony kochającej i opiekuńczej rodziny, Ania, bo tak ma na imię główna bohaterka, postanawia skorzystać z tej sposobności – zarobić trochę pieniędzy i doszlifować język angielski. Trafia do londyńskiego domu bogatej hrabiny, która okazuje się niezwykle sympatyczną i wyrozumiałą towarzyszką. Ania wraz z hrabiną, jako jej osoba towarzysząca, jeździ po całym świecie, zwiedzając przy tym przepiękne zakątki. Krótko mówiąc, nie tylko zarabia, szlifuje umiejętności językowe, ale także spełnia swoje marzenia podróżniczki. Równolegle poznaje inteligentnego i uroczego młodzieńca z Wenezueli, Simona, w którym z wzajemnością się zakochuje. Lecz eldorado się kończy i Ania trafia do więzienia w Caracas, a życie w sposób katastroficzny z niej sobie zakpiło. Jednakże, pomimo przeróżnych bolesnych perturbacji, dzięki sile miłości i lojalności, opowieść kończy się szczęśliwie i pomyślnie, wręcz idyllicznie.

Autorzy: Marcin Zajdler
Liczba stron: 442
Okładka: miękka
ISBN: 978-83-7900-491-1
Premiera: 04.03.2016

Aleks to osiemnastoletni chłopiec, który z pozoru wiedzie normalne życie. Wszystko zmienia się w dniu, w którym odnajduje tajemniczy wisiorek, który wiele lat wcześniej podarował mu dziadek. Zaczynają go dręczyć dziwne sny, w których przenosi się do krainy po drugiej stronie zwierciadła… Poznaje tam piękną i tajemniczą dziewczynę imieniem Samira, która jest córką władcy Iliadiru – miejsca zupełnie innego niż Ziemia. Aleks przemierzy z nią wiele kilometrów, przeżyje wiele przygód, dowie się też wiele o sobie samym. „Anara”, bo to jej bohaterem jest Aleks, to powieść fantasy, w której realne wydarzenia przeplatają się z fantastycznymi, które dzieją się w owej krainie, do której w czasie snu przenosi się chłopak. To właśnie po drugiej stronie zwierciadła Aleks odkryje swoje nadzwyczajne moce, pozna przyjaciół, na których zawsze będzie mógł liczyć oraz dowie się prawdy o swoim życiu. Wartka i nieszablonowa fabuła sprawia, że „Anarę” czyta się jednym tchem, co z pewnością spodoba się fanom dynamicznie prowadzonej akcji. Książka będzie smacznym kaskiem dla wszystkich fanów powieści, w których realizm miesza się z fantastyką.


Oraz pozostałe, również interesujące pozycje, które będą mieć swoją premierę już za niedługo: 

Autorzy: Stefania Jagielnicka
Liczba stron: 227
Okładka: miękka
ISBN: 978-83-7900-496-6
Premiera: 08.03.2016

Coraz to potężniejsza fala imigrantów zatopiła tolerancję i wspaniałomyśność europejskiego społeczeństwa. W całej Europie partie faszystowskie zdobywały zwolenników, ponieważ były przeciwne przyjmowaniu imigrantów. Najgorsze nastroje panowały w niesamowicie przeludnionych Niemczech, które przyjęły największą ilość uchodźców. Wykorzystali je neonaziści. Z połączenia członków NPD oraz innych ugrupowań neonazistowskich powstała nowa partia polityczna pod nazwą WdV (Wiedergeburt des Volkes). Głównym punktem jej programu było oczyszczenie kraju z cudzoziemców. Partia zdobywała coraz to więcej zwolenników, aż w końcu wygrała wybory i dopiero wtedy odkryła prawdziwe oblicze. Zaczęła wszelkimi sposobami wprowadzać w życie nazistowską ideologię. Kopiowano wprost hitlerowskie zbrodnie. Potajemne powstały zakamuflowane obozy koncentracyjne. Między innymi odtworzono obóz zagłady w zamku Sonnenstein w Pirnie, w którym w czasie II wojny światowej uśmiercono w komorze gazowej piętnaście tysięcy psychicznie chorych, w tym również dzieci. Opis powstania obozu oparty jest w powieści na historycznych faktach.
Na owym złowrogim tle rozgrywa się sensacyjna historia dziewczynki przeznaczonej do eutanazji jako rzekomej schizofreniczki, ponieważ jej wybitna inteligencja wzbudza zainteresowanie nazistowskiego profesora psychiatrii chcącego wsławić się zbadaniem jej niezwykłego mózgu. Rozpoczyna się polowanie na Gretę, której wciąż na nowo udaje się umknąć pogoni, dzięki studentowi medycyny odbywającemu praktykę w klinice psychiatrycznej. Po wielu perypetiach młodzieniec wywozi dziecko do Polski, gdzie czeka je również dramatyczny los. Niemniej, gdy jest już dorosłą kobietą, po tragicznych przejściach uśmiecha się do niej szczęście.


Autorzy: Andrzej Rzepkowski
Liczba stron: 110
Okładka: miękka
ISBN: 978-83-7900-494-2
Premiera: 10.03.2016


Teoria przeciwieństw jest pierwszą teorią w której, w odniesieniu do obecnie znanych teorii, przedstawiona została koncepcja przestrzeni a dokładnie dwóch przeciwnych przestrzeni i ich graficzna prezentacja. Autor odkrywając układ początkowy wszystkiego i proces tworzenia się z niego naszego wszechświata, jako dwa jego podstawowe elementy przedstawił przestrzeń antygrawitacyjną i przestrzeń grawitacyjną. Określając istotę i budowę obu przeciwnych przestrzeni, zgodnie z prawem przeciwieństw, przestrzeń antygrawitacyjną uznał za przestrzeń niematerialną a przestrzeń grawitacyjną za przestrzeń materialną. Przestrzenie te, zgodnie z teorią, przesunięte są względem siebie o kwant odległości. Dalsze szczegółowe badanie obu przestrzeni, jak twierdzi autor, wymaga techniki 3d w połączeniu z animacją. Ponadto sugeruje, że przestrzeń
antygrawitacyjna jest poszukiwaną obecnie przez świat nauki ciemną energią a przestrzeń grawitacyjna poszukiwaną ciemną materią.Autorzy: Jan Zamorski
Liczba stron: 80
Okładka: miękka
ISBN: 978-83-7900-498-0
Premiera: 23.02.2016

Jak sam tytuł wskazuje, książka zawiera oprócz ilustracji Andrzeja Mleczki, limeryki niepobożne i inne..
Te „inne” oscylują w stronę limeryków klasycznych, a więc często „świntuszą”, bawią grą słów czy absurdem, czasem zahaczając o politykę.
Te niepobożne zaś... w imię rozumu uderzają w gusła i zabobony oraz w pasożytniczą kastę żyjącą z eksploatacji naiwnych. Nie oszczędzają nikogo: od ministranta do prałata, od wikarego do papieża nie zostawiając na nich suchej nitki. Szydząc z czarnego zjawiska i bawiąc przy tym, mogą otworzyć oczy niezdecydowanym.
18 komentarzy:

 1. Oo, najbardziej zaciekawiły mnie "Sen Henny" i "Bezkarni zbrodniarze". Zarówno opisy, jak i okładki mnie do tych książek przyciągają :)

  OdpowiedzUsuń
 2. To wszystko polskie O.o a ja już sobie wybrałam kilka co mnie ciekawią xD
  No zobaczymy jak to będzie :D

  Buziaki
  http://z-milosci-do-ksiazek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Niezbyt często sięgam po polskie książki, ale może sięgnę po którąś z tych pozycji. :D
  Buziaki! :*
  http://cudowneksiazki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. A mnie zaciekawił Zamorski, zwłaszcza ze względu na ilustracje Mleczki. :D Pozdrawiam! :)

  www.majuskula.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawie zapowiadają się "Wakacje z au pair" ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Najbardziej zaciekawił mnie "Sen Henny", opis jest interesujący, a okładka piękna (uwielbiam minimalizm jeśli chodzi o oprawy powieści) :D
  Pozdrawiam ;)
  bookowe-love.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. łuuu - zdecydowanie Sen Henny - chętnie o nią poproszę, po zrecenzowaniu paczuszki, na którą aktualnie czekam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, no to fajnie ;] Ja też czekam, mam nadzieję, że szybciutko przyjdzie!

   Usuń
 8. Pozdrawiam serdeczne i życzę miłego czytania. Artur Wells.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję! Jak tylko dojdzie do mnie paczka od Wydawnictwa z pewnością przeczytam. ;) Czuję się zaszczycona Pana odwiedzinami u mnie. ;)

   Usuń

Chciałabym podziękować Wam za każde odwiedziny, za każde przeczytane słowo, to wiele dla mnie znaczy, naprawdę. Lubię dyskutować, więc jeżeli podejmiecie się dyskusji, napiszecie choćby kilka słów, ja będę szczęśliwa i zawsze odpowiem.
Raz jeszcze, dziękuję. ♥

Opisy książek w większości nowych postów pochodzą z lubimyczytać bądź niektóre wymyślam sama. ;)