poniedziałek, 14 grudnia 2015

Zapowiedzi wydawnictwa Psychoskok! Oraz to, co przyniósł mi Mikołaj.. #27

Bardzo uprzejmie chciałabym podziękować Wydawnictwu za przesłanie mi kilku książek, które swoją premierę będą miały na początku przyszłego roku, ale i również z końcem tego roku. Moje zdziwienie było ogromne, ale cieszę się bardzo, że mogłam poznać, co w trawie piszczy. :) Ale dosyć pisania o niczym, a raczej moim zachwycie tylko przedstawie Wam co nieco ;) 


Robaczki z naszej paczki - Adam Cichy PREMIERA: 25.12.2015r.


„Robaczki z naszej paczki” to zbiór historyjek, które w humorystyczny sposób przybliżą dzieciom tajemniczy świat owadów i zwierząt, które można spotkać na łące, w ogrodzie czy w lesie. Opisują one codzienne życie zwierząt i ich nietypowe problemy – a są one niemałe! „Robaczki z naszej paczki” pomogą również w znalezieniu odpowiedzi na pytania, skąd się biorą piękne motyle, które zwierzęta są pracowite, a które powolne i uważane za leniwe, które plotkują, które są uciążliwe dla człowieka, a które pożyteczne dla natury. Lekka, rymowana forma wierszyków sprawia, że są one przystępne nawet dla najmłodszych milusińskich. „Robaczki z naszej paczki” rozwieją wszelkie wątpliwości i wprowadzą malucha w zagadkowy świat zwierząt, dzięki którym jest on tak piękny i różnorodny!


Oczywiście jest to pozycja dla młodszych osób, ale z chęcią chciałabym zobaczyć ilustracje i
zawartość, a kto wie, może trafiłaby w ręce mojego brata jako prezent? Trzeba nad tym nieco pomyśleć ;) 

Kleszcz - Krzysztof Piotr Łabenda PREMIERA: 30.01.2016r.Tytułowy Kleszcz to Józef Zybertowicz, Inkwizytor Sądu Białej Róży, w którym będzie orzekał w sprawie Bonarskiego. Kleszcz, z powodu swojej wady anatomicznej i nieszczególnej aparycji, miał trudne dzieciństwo. Często był izolowany przez rówieśników, a czarę goryczy przechyliła nieszczęśliwa miłość do córki ubeckiego dygnitarza. W socjalistycznej rzeczywistości opowiedział się po stronie dysydentów, co sprawiło, że wiele lat później stał się ważną personą w strukturach partii Pobożni i Sprawiedliwi. Będąc Inkwizytorem Sądu Białej Róży może decydować o losach innych ludzi. Kleszcz żywi się psychicznie poniżaniem i słabością tych, którzy z lękiem przychodzą  błagać go o litość dla siebie lub swoich bliskich. Kleszcz wreszcie będzie mógł się zemścić na Bonarskim i swojej dawnej, nieszczęśliwej miłości.
Najnowsza książka Krzysztofa Piotra Łabendy mieści się w kategorii political fiction, ale równocześnie nacechowana jest wątkami filozoficznymi (rozważanie o życiu i śmierci) i psychologicznymi.Reportaż z życia cz.2 - Aleksander Janowski PREMIERA: 30.12.2015r
Książka jest kontynuacją  autobiograficznych wspomnień tłumacza rządowego, który relacjonuje swoje najbardziej interesujące doświadczenia zawodowe i prywatne, ale szczególnie te związane z wyjazdami służbowymi. Ze stronic książki poznajemy profesjonalistę, któremu znajomości języka rosyjskiego, mimo że jest Polakiem, mogą zazdrościć sami Rosjanie. Autor może poszczycić się spotkaniami (jako tłumacz rządowy) z takimi osobistościami polityki jak Breżniew, Szewardnadze, Kania, Jaroszewski, Jaruzelski, Gierek, Tito i wielu innych. Pan Janowski służbowo wyjeżdżał na Kubę, do Jugosławii, Rumunii, Czechosłowacji, Chin, ZSRR oczywiście, Mongolii i szeregu innych państw. Doświadczenia translatorskie przedstawione w książce ozdobione zostały częstym poczuciem humoru.


A oto, co przyniósł mi Mikołaj, a raczej kazał samej sobie wybrać :)
I z racji tego, że dopiero w połowie roku kolejnej klasy dostaliśmy świadectwa i nagrody, to muszę się pochwalić, że byłam druga na podium z najlepszą średnią, a oto moja ciężka nagroda :)


Tym oto akcentem, kończę i zmykam do szkoły, a już jutro zapraszam Was do recenzji filmu! Miłego dnia! :)

14 komentarzy:

 1. Gratuluję średniej i oby tak dalej! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne książki! :D
  Gratulacje! <3

  Pozdrawiam
  http://coraciemnosci.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Również dodałam się do obserwatorów :)
  Książki z zapowiedzi jakoś za specjalnie nie są interesujące i szczerze powiedziawszy pierwsze słyszę o takim wydawnictwie :P
  Książki które wybrałaś wydają sie być interesujące wizualnie i dlatego poszukałam opisu na necie :P I tak, "Medalion z bursztynem" to nie moja bajka, po pierwsze nie przepadam za książkami polskich autorów, tak samo nie oglądam większości polskich filmów, a po drugie to nie czytam kryminałów :) Natomiast druga książka czyli "Serce ze szła" jak najbardziej przypadła mi do gustu i nie mogę się doczekać recenzji!
  Pozdrawiam :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Medalion czytałam i mi się podobała, tego drugiego tytułu nie znam. W połowie kolejnej klasy świadectwa? Pierwszy raz słyszę o takich cudach... Gratuluję dobrej lokaty na koniec! Oby tak dalej :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czyli będziesz miała co czytać? Super, gratuluję!

  OdpowiedzUsuń
 6. Nic z nowości do mnie szczególnie nie przemawia, aczkolwiek zazdroszczę Ci trochę tych prezentów mikołajkowych :D
  No i gratuluję wyniku - drugie miejsce w klasie to nie byle co :D

  OdpowiedzUsuń

Chciałabym podziękować Wam za każde odwiedziny, za każde przeczytane słowo, to wiele dla mnie znaczy, naprawdę. Lubię dyskutować, więc jeżeli podejmiecie się dyskusji, napiszecie choćby kilka słów, ja będę szczęśliwa i zawsze odpowiem.
Raz jeszcze, dziękuję. ♥

Opisy książek w większości nowych postów pochodzą z lubimyczytać bądź niektóre wymyślam sama. ;)