wtorek, 31 stycznia 2017

English Matters - Wydanie specjalne - nr.20/2017

Good Morning!

Focus on speaking - oto najnowszy numer magazynu English Matters! Oczywiście jest to wydanie specjalne, o którym już za moment również będziecie mogli poczytać. Kosztuje jedyne 11,50zł. Daje Wam to szeroką gamę możliwości nauki języka angielskiego! Poprzez czytanie, aż po słuchanie plików mp3! Jeżeli posiadacie smartfona z możliwością odczytu kodu QR, bądź tablet z taką samą funkcją odczytu - to gdy jesteście zmęczeni możecie sobie odsłuchać dany artykuł. Nie ma nic prostszego! Jednakże gdy macie trochę więcej czasu, zapraszam do zagłębienia się w liczne artykuły, ciekawostki, wywiady, które nie są straszne. Pod każdym tekstem znajduje się słowniczek, z ponumerowanymi kolumnami by móc łatwiej odnaleźć się w tekście. Jeżeli jesteś nauczycielem, dla Ciebie również jest coś, co powinno cię zaciekawić. Otóż dostępny jest dodatek tematyczny, lista słówek oraz arkusz pracy! Wszystko to można pobrać ze strony magazynu. 
PRZYDATNE LINKI: 
Strona magazynu: KLIK
Fanpage na Facebooku: KLIK 

ENGLISH MATTERS - WYDANIE SPECJALNE NR.20/2017


Jak zwykle zaimponował mi dział This and That. Nowe słówka takie jak np. bedgasm czy mankini... Zawsze to jesteśmy bogatsi w jakieś słówka, które niby na nic się nie przydadzą, które są wyrwane z choinki, a jednak zapadają nam w pamięć. I to jeden z prostych sposobów na naukę. Pani Katarzyna Szpotakowska posłużyła się dziwnymi wyrażeniami, które są wyrwane z kontekstu, ale zostaną przez nas zapamiętane, a to, czy się przydadzą, to już zależy od nas. :) 

Interesujący wywiad przeprowadzony z dwójką nauczycieli języka angielskiego - Kirstin Caspersen i Stephenem Wallis dotyczy często popełnianych błędów przez polaków uczących się języka angielskiego. Uważam, że ten temat może zaciekawić wiele osób. :) 

Kolejny językowy temat to przełamywanie barier. Ja jestem akurat taką osobą, która potrafi sporo zrozumieć z czytania i słuchania czegoś po angielsku (no chyba, że gość mówi szybko i niezrozumiale to jest ciężko). Jednak gdybym miała ot tak nagle stanąć na środku miejsca, w którym ludzie rozmawiają tylko po angielsku... Nie odezwałabym się słowem. Ale oczywiście, gdyby było po sprawie - od razu bym myślała, co mogłam powiedzieć, a nie odważyłam się tego zrobić. Magda Górniakowska, która jest psychologiem, pedagogiem pomaga nam w pokonaniu tej bariery,. Jest to również bardzo przydatny artykuł, który również gorąco polecam.                  

Znajduje się tutaj również artykuł o tym, jak wysławiać się bardziej elokwentnie. Od razu skojarzyło mi się to z moją koleżanką z klasy, która poznała chłopaka, który właśnie tak się wysławia. W sumie, to nawet aż za bardzo elokwentnie i nie raz trzeba sprawdzać, co dane słowo oznacza, bo nie jest to takie, które na co dzień się używa. :)

To samo z dosłownie przełamywaniem pierwszych lodów - czyli poznawaniem nowych ludzi. English Matters poda ci kilka rad, przydatnych zwrotów w kilku sytuacjach, To również jest Waszej uwagi, Kto wie, może i Tobie kiedyś przyda się taki jeden lub kilka zwrotów? Zajrzeć zawsze można. :)

Jeżeli jesteś totalnym leniem i większość czasu spędzasz przed telewizorem, włącz sobie jakiś... serial po angielsku! Magazyn podaje kilka przykładowych seriali, które na pewno chociaż trochę podreperują naukę języka angielskiego: Przyjaciele, Gra o Tron i kilka innych.

Zdecydowanie polecam Wam ten numer ponieważ jest szczególnie przydatny w nauce języka i jest wart tych niecałych dwunastu złotych. Jeżeli tylko chcesz i masz te chęci to proszę bardzo - zakup magazyn i ciesz się nowo poznaną wiedzą i sposobami na naukę języka. :)

Za poznanie tego magazynu dziękuję Wydawnictwu
http://www.colorfulmedia.pl/produkty,pl,press.html
                                

10 komentarzy:

 1. W tym magazynie są zawsze ciekawe artykuły.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ochhh, w sumie to bym to kupiła... xD Ciekawi mnie ten artykuł o błędach :D A zaraz potem ten o przełamywaniu barier :D

  OdpowiedzUsuń
 3. To wydanie specjalnie wydaje mi się trafione w dziesiątkę. Naprawdę fajnie dobrane artykuły, każdy chętnie bym przeczytała. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Opisany przez Ciebie nieco wyżej numer bardziej mnie zachęcił tematycznie. Jeśli chodzi o poruszone tutaj wątki - prędzej szukałabym ich w polskim języku. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię te magazyny, chociaż niektóre artykuły mogą na dłuższą metę... przynudzać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno wszystkie są interesujące, ale nie dla każdego, każdy ma swoje inne gusta ;)

   Usuń

Chciałabym podziękować Wam za każde odwiedziny, za każde przeczytane słowo, to wiele dla mnie znaczy, naprawdę. Lubię dyskutować, więc jeżeli podejmiecie się dyskusji, napiszecie choćby kilka słów, ja będę szczęśliwa i zawsze odpowiem.
Raz jeszcze, dziękuję. ♥

Opisy książek w większości nowych postów pochodzą z lubimyczytać bądź niektóre wymyślam sama. ;)