czwartek, 29 września 2016

Kiedy odszedłeś...

Witajcie! 
Bez problemu można się domyślić, po samym tytule posta, że chodzi tu o kultową kontynuację powieści, którą recenzowałam kilka dni temu. Jest to historia, która wzruszyła wielu ludzi. Pozostawiła w nich niewyobrażalną pustkę i wielki znak zapytania z tym, co będzie dalej. Wiem, że recenzje były różne - ale nic nie cieszy mola książkowego jak fakt, że będzie mógł sam spróbować danej pozycji. Czy faktycznie jest nieporozumieniem, czy czymś fenomenalnym. A jak było tym razem? Przeczytajcie sami. 

"Bo wcale nie czuję, że żyję. W ogóle nic nie czuję."

Jojo Moyes - jej powieści podbijają serca milionów czytelników na całym świecie. Powieści autorki zostały przetłumaczone na 35 języków, a rozeszły się w nakładzie ponad 9 milionów egzemplarzy. Sama pierwsza część historii o Lou i Willu rozeszła się w nakładzie ponad 5 milionów egzemplarzy. Powieści pisarki znajdziecie w zakładce Recenzje A-Z.

Jojo Moyes - Kiedy odszedłeś #2

wtorek, 27 września 2016

Najmłodsze z rodzeństwa zawsze ma najgorzej, czyli recenzja książki Coś świętego.

Moi Kochani! 
Dzisiaj chciałam zrecenzować Wam książkę, która jest pierwszym owocem współpracy z wydawnictwem. Jest to książka autorki, której twórczości wcześniej nie miałam okazji poznać, a bardzo tego chciałam. Gdy tylko zauważyłam możliwość jej zamówienia, od razu to zrobiłam.
Wierzycie w moc medalionów, bransoletek? Mają one dla Was jakieś szczególne znaczenie? Otóż ja, od czasu do czasu, przeważnie jeśli jest ku temu okazja, zakupuję bransoletki na rzemyku. Każda z nich ma swoje wspomnienie, swoją wartość, swój sposób na ochronę mnie. Nie w znaczeniu dosłownym, a przenośnym. Jednak jeśli kiedyś chcielibyście poznać ich wartość, piszcie w komentarzu, może takowy post uda mi się dla Was stworzyć.


Sarah Dessen - to jedna z najpopularniejszych pisarek powieści dla młodzieży. Jest bestsellerową autorką według listy New York Timesa. W Polsce znana jest z tytułów „Bezsenność we dwoje”, „Zamek i klucz”, „Kołysanka” czy „Teraz albo nigdy.

Sarah Dessen – Coś świętego

poniedziałek, 26 września 2016

Kolejne zapowiedzi od Wydawnictwa Psychoskok!

Dzień dobry! 
Dzisiaj chciałabym przedstawić Wam ciąg dalszy wrześniowych premier, oraz październikowych. Wiem, może nieco irytować, że nie ma tego wszystkiego w jednym poście lecz nie ja tutaj tym rządzę. Ja nie zainteresowałam się żadną pozycją, chociaż przyznam, że dwie wydają się całkiem interesujące. Jednakże mam co czytać - czasu mało, więc nie dokładam sobie kolejnych powieści - bo to byłoby bezsensem. Zapraszam.

niedziela, 25 września 2016

Zanim się pojawiłeś...

Dzień dobry, Moi Kochani. 
Dzisiaj bez niepotrzebnych wstępów, od razu ogłosiłam w tytule posta, jakiej książki będzie to recenzja. W końcu doczekałam się, aż ktoś odda tą część do biblioteki, bo drugi tom rezerwowany na mnie już czekał. Gdy tylko mama zadzwoniła do mnie w pracy, że książka już jest i mogę po nią wstąpić do biblioteki, poczułam jakby urosły mi skrzydła. W końcu tyle osób poleca mi historię Lou i Willa, że nie sposób było mi odmówić. Poza tym, czytałam już jedną powieść autorki i było świetnie. Czy tym razem było tak pięknie, jak mówiono? 

Jojo Moyes - mieszka w Essex z mężem i trójką dzieci. Dziesięć lat pracowała w "The Independent". Brytyjska dziennikarka i autorka bestsellerów, które rozchodzą się jak świeże bułeczki. Recenzowana książka została przetłumaczona na 31 języków i sprzedana w ponad pół miliona egzemplarzy.

Jojo Moyes - Zanim się pojawiłeś #1 

piątek, 23 września 2016

A może reportaże z Ameryki Łacińskiej?

Witajcie! 
Dzisiaj chciałabym zrecenzować Wam książkę, którą już bardzo dawno temu wygrałam w konkursie. Jest to książka, która miała pomóc mi chociaż troszkę poznać Amerykę Łacińską. Jednak całkowicie nie spodziewałam się tego, co dostałam. Myślałam, że będzie to wyglądało nieco inaczej. Co od razu nie mówię, że jest gorsze. 

Maria Hawranek - urodziła się w 1987 roku. Reporterka, hispanistka, najchętniej pisze o Ameryce Łacińskiej. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Universidad de Sevilla. 
Szymon Opryszek - urodził się w 1987 roku. Reporter, który mieszkał w Afryce i na Kaukazie. Ostatnimi czasy mocno przygląda się Ameryce Łacińskiej. Państwa upadłe to coś, czym się interesuje. 

Maria Hawranek, Szymon Opryszek - Tańczymy już tylko w Zaduszki 

czwartek, 22 września 2016

BOOK TOUR: Estelle Maskame - Czy wspominałem, że Cię potrzebuję?

Dzień dobry!
Dzisiaj przychodze do Was z recenzją książki, na którą długo czekałam. Pół roku chyba, aż do mnie doszła z Book Touru, więc nieco się naczekałam. Dobra wiadomość jest taka, że trzecia część tej serii już niedługo będzie miała swoją premierę, co sprawia, że dorastają mi z tyłu skrzydła? No tak. :D 
Od razu chcę podziękować Cyrysi, organizatorce całego przedsięwzięcia, oraz Wydawnictwu Feeria Young. Oczywiście kilka przydatnych dla Was linków: 
- LITERACKI ŚWIAT CYRYSI - blog organizatorki - KLIK 
- Regulamin Book Touru - KLIK 
- Fanpage Wydawnictwa Feeria Young - KLIK 

Estelle Maskame - dorastała w rodzinie rybaków w małym miasteczku w północno-wchodniej Szkocji i póki co nie planuje wyprowadzki. Jest absolutnym molem książkowym, uzależnionym od książek młodzieżowych. Najbardziej na świecie lubi książki, gorącą czekoladę z bitą śmietaną i piankami, wycieczki, nowe ubrania, przyjaciół i nuggetsy. Nie znosi złych kierowców, śniegu, dentysty i ludzi, którzy budzą ją przed dziesiątą rano. (Recenzja pierwszej części KLIK.)
   
Estelle Maskame - Czy wspominałem, że Cię potrzebuję? #2

środa, 21 września 2016

Gdy tylko morderstwo wchodzi w grę...

Czołem! 
Dzisiaj recenzja kolejnego nowego autora. Autora, o którym w Polsce głośno. Głośno na blogach, które recenzowały jego książki. Ja skusiłam się na najnowszą, przynajmniej w momencie czytania była ona najnowsza, a do dnia publikacji, czyli dziś ponad miesiąc było. Jak widzicie gdy był drugi tydzień sierpnia, połowa tygodnia, rano zaczęłam książkę, a popołudniu skończyłam. W deszczowy dzień i tak nie ma nic innego do roboty, prawda? Coś czuję, że w roku szkolnym, który trwa nie będzie lekko. Ciągła nauka na egzamin zawodowy, później matura - stresu co nie miara. Już w sierpniu się boje, nie myślę, co będzie w styczniu, czy maju... 

Alek Rogoziński - z wykształcenia filolog, z zawodu dziennikarz, z pasji kryminalista... to znaczy twórca kryminałów. Od 2007 roku pracuje w magazynie "Party", który kojarzy na pewno większość z Was z reklam telewizyjnych. Do tej pory spod jego pióra wyszły trzy powieści. 

Alek Rogoziński - Jak cię zabić, kochanie? 

poniedziałek, 19 września 2016

Nic nie ukrywaj - zawsze mów.

Dzień dobry, 
dzisiaj przychodzę do Was z recenzją książki, na którą miałam ochotę, bo opis mnie zachęcił, a i sroka okładkowa się we mnie włączyła w bibliotece i kazała mi ją zabrać. Drugim szczegółem było to, że po prostu miałam ochotę na inną powieść autorki, lecz jej nie było, więc wzięłam tą. Tytuł dość ciekawy, chociaż autorka była dla mnie wielkim znakiem zapytania, teraz już wiem, że trochę zbyt spontanicznie do tego podeszłam. I chcąc czy nie, mój zapał do poznania nowych autorów, nieco osłabł. Jednak co zrobić, gdy w moim bibliotecznym stosiku I i II jest pełno nowych autorów? A i tak samo w moich dwóch prywatnych? Należy czytać dalej... 

Agata Kołakowska - wrocławianka, autorka powieści obyczajowych, takich jak: We dnie, w nocy; Wszystko co minęło, Siódmy rok itp. Lubi koty, czerwone wytrawne wino i piątkowe wieczory. 

Agata Kołakowska - Niewypowiedziane słowa 

niedziela, 18 września 2016

WYNIKI ROZDAWAJKI!

 Dzień dobry! 
Oczywiście ten dzień, będzie dniem szczęśliwym dla zwycięzcy, który został wylosowany dłońmi samej autorki egzemplarza książki, o który walczyliście. Bardzo jest mi miło, że 39 osób wzięło w niej udział. To i tak dość sporo, uważam, że spisaliście się świetnie. Mam jeszcze większą nadzieję, że osoba, której udało się wygrać z lektury będzie zadowolona w stu procentach! :)

sobota, 17 września 2016

"To wszystko wina księżyca." - recenzja powieści Miłość i kłamstwa

Ahoj! 
Dzisiaj recenzja książki autorki, którą lubię. Tworzy historie wyciągnięte jakby z życia, są tak bardzo realistyczne. Jednak zaraz po jej premierze, 3/4 recenzji, jakie czytałam były negatywne. Wytykały autorce, że się nie popisała tym razem i że są bardzo rozczarowane. Uparta ja nie mogłam takiej myśli do głowy dopuścić, chciałam ją za wszelką cenę przeczytać, by sprawdzić na własnej skórze, jaka tak naprawdę jest. Jedna z blogerek, którą obserwuję ogłosiła konkurs, a do wygrania były trzy egzemplarze, więc co mi szkodziło zaryzykować? Nic. Wzięłam udział i... bum! Wygrałam. Czekałam na nią ponad miesiąc, a około dwa tygodnie przez dostarczeniem jej do mnie, byłam w bibliotece i ją pożyczyłam, bo taka byłam ciekawa no i nie mogłam się doczekać, czy w ogóle do mnie trafi. Jesteście ciekawi moich wrażeń? Serdecznie zapraszam do przeczytania tego, co o niej sądzę. 

Cecelia Ahern - urodziła się w 1981r., irlandzka pisarka i producentka telewizyjna, autorka licznych bestsellerów wydawanych w kilkunastu językach na całym świecie. Ma dwoje dzieci i mieszka w Dublinie. W zeszłym roku odwiedziła także i Polskę, gdy miała miejsce premiera jej książki. Kilka powieści udało mi się już przeczytać, znajdziecie je w zakładce Recenzja A-Z.
Cecelia Ahern - Miłość i kłamstwa

czwartek, 15 września 2016

Linka, paralizator, skalpel i Klementyna Kopp.

Czytelnicy! 
Dzisiaj stwierdziłam, że napiszę Wam recenzję książki znów zaraz po przeczytaniu, gdy wszystkie najświeższe informacje są w głowie. Tutaj jest to już znów książka podchodząca pod kryminał/thriller, a więc książka, która powinnam pochłonąć w mgnieniu oka. Jednakże ja, wolałam ją smakować. Czytać powoli i tak... zajęła mi prawie trzy dni. Ale cieszę się, że się nie spieszyłam z nią, bo przeżyłam z nią nawet dość dobre chwile. Ciekawi lektury? Zapraszam do czytania!

Katarzyna Puzyńska - urodziła się w 1985 roku i z wykształcenia jest psychologiem. Kilka lat nawet pracowała na wydziale psychologii, jednak pasja przewyższyła i oddała się pisaniu, co nawet bardzo dobrze jej wychodzi. Pochodzi z Warszawy, ale sporo czasu spędzała w niewielkiej wsi pod Brodnicą, gdzie toczy się akcja powieści. Jest to druga książka autorki, a ja już wiem, że Motylek, który jest pierwszą częścią, jak tylko będę mieć okazję, przeczytam w trybie natychmiastowym. 

Katarzyna Puzyńska - Więcej czerwieni #2

wtorek, 13 września 2016

PECHOWA TRZYNASTKA - Trzynaście książkowych światów, w których chciałabym być

Witajcie! 
Dzisiaj przyszedł ten dzień, upragniony kolejny trzynasty dzień miesiąca. Dzisiaj natomiast chciałabym przenieść Was do 13 różnych książkowych światów, w których chciałabym mieć chociaż trochę swojego udziału. Dziękuję za podsuwane mi co jakiś czas pomysły na zrealizowanie kolejnego cyklu, no i czekam nadal na Wasze propozycje - bo przecież tworzę to dla Was. :)
P.S Kolejność tej listy nie ma znaczenia. :)

niedziela, 11 września 2016

Inny świat, czyli Maszynopis z Kawonu.

Dzień dobry! 
Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją książki w wersji elektronicznej. Sporo czasu minęło od konwersacji z autorem, gdy skończyłam ją czytać, ale uwierzcie mi, że musiałam chyba przeczekać ten pewien nieokreślony wtedy dla mnie czas. Jest to e-book, a jak wiecie, mało co czytam w takiej wersji. Jednak robię wyjątki i jak gdzieś jestem w trasie, to czytam. A że na chwilę obecną Amber było za ciężkie do torby do pracy, przerzuciłam się na coś, co waży mniej i nazywa się plik w pdf'ie na telefonie. 

Tomasz Kowalczyk - urodzony w 1990 roku, poeta, pisarz, wielbiciel sztuki. Jest autorem np. poematu trzynastozgłoskowego Stworzenie świata

Tomasz Kowalczyk - Maszynopis z Kawonu 

sobota, 10 września 2016

"Skarbcem wszechrzeczy jest pamięć"

Dzień dobry! 
Piszę tę recenzję świeżo po lekturze, jest już noc, bo prawie 22, ale nie mogłam spokojnie zasnąć, by kolejnego dnia napisać recenzję. Musiałam opisać te emocje, które we mnie wręcz się gotują, bo chcą w końcu oczyścić moje myśli. Przed ostatnio, gdy byłam w bibliotece wspomniałam Pani Ani o książce, zakończeniu pewnej serii polskiej autorki. Nie wiedziałam, że tak to działa, ale uzupełniając swoje zapasy na nowo, zauważyłam, że czeka na mnie na półce. Bez chwili myślenia zabrałam ją i zadowolona ruszyłam dalej w poszukiwaniu lektur. Zabierając ją ze sobą, nie spodziewałam się tego, czego dostała... 

Anna Klejzerowicz - pisarka i publicystka, autorka niesamowitych powieści kryminalnych i nie tylko. Jej powieści to np. Sąd ostateczny, List z powstania, Czarownica, Córka czarownicy. Po kliknięciu w zakładkę Recenzje A-Z spotkacie kilka powieści autorki zrecenzowanych na moim blogu.

Anna Klejzerowicz - Sekret czarownicy #3

czwartek, 8 września 2016

PRZEDPREMIEROWO - Tajemniczy zapach szczęścia

Czy szczęście ma swój zapach?
Tak, to pytanie jest skierowane do Was, Moi Ukochani Czytelnicy.
Sama się zastanawiam, czy faktycznie szczęście ma jakiś konkretny zapach. Szczęście moim zdaniem można zauważyć poprzez spojrzenie w oczy. Bo przecież w nich (oczach) można wyczytać wszystko. Za tą lekturę zabrałam się na lekcjach pierwszego dnia szkoły, który w moim przypadku był poniedziałek, ponieważ piątek był dniem wolnym od zajęć. Pochłonęłam ten ebook w mgnieniu oka i cóż, pomimo iż był ciekawszy niż lekcje organizacyjne, to w porównaniu do innych debiutów wypadł bardzo… - Zapraszam do recenzji. :D

Aneta Jaroszczak – niestety o autorce nie znalazłam żadnej notatki.

Aneta Jaroszczak – Tajemniczy zapach szczęścia PREMIERA: 09.09.2016

wtorek, 6 września 2016

Tajemnica ukryta w walcu...

Ahoj! 
Będąc kiedyś w bibliotece, wybrałam jedną powieść autorki, by dać jej szanse, bo akurat może zaczaruje mnie swoim stylem. Jednak trafiłam na niezbyt udaną książkę, więc przy ostatnich odwiedzinach w bibliotece skusiłam się na coś najnowszego, jak dobrze myślę. Poniekąd łączy się to z muzyką - która również jest bardzo ważna w moim życiu. Akurat skrzypce - kojarzą mi się z Book Tourem, czyli Lindsey Stirling - Jedyny pirat na imprezie. Jak wiecie bardzo mi się spodobała historia młodej skrzypaczki, więc długo się nie zastanawiałam, czy muzyka w roli głównej mi nie spasuje. Po prostu ją wybrałam. Jakie wrażenia? Ciekawi? To zapraszam! 

Tess Gerritsen - z zawodu lekarz internista, amerykańska pisarka. Ostatnio odwiedziła również Polskę. Warto wspomnieć, że po studiach praktykowała w Honolulu!, na Hawajach. Przekłady książek autorki są publikowane w 20 językach i regularnie pojawiają się na listach bestsellerów nie tylko w USA, ale i w Europie. Na podstawie jej powieści powstał serial telewizyjny. 

Tess Gerritsen - Igrając z ogniem

niedziela, 4 września 2016

OWOCOWY TAG KSIĄŻKOWY!

Dzień dobry Moi Kochani! 
Dzisiaj post bardziej smaczny, niż książkowy, chociaż zawiera po równo tego i tego. Jednakże, że ja uwielbiam jeść owoce, nie zawahałam się ani przez moment i zrealizowałam nominację od Justyny z Książki lubię! - klikając TUTAJ przeniesiecie się do niej na bloga. Serdecznie Ci dziękuję i już biorę się do roboty! przepraszam za tak późne opublikowanie tego TAG'u, ale wcześniej nie miałam gdzie go wcisnąć, niestety. :( 

sobota, 3 września 2016

Kolejny miłosny trójkąt z brudną przeszłością.

Witajcie! 
Maj był bardzo dawno temu i aż wstyd mi się przyznać, że w ostatni dzień lipca dopiero skończyłam ją czytać, zabierając się za nią około tydzień wcześniej. Ten egzemplarz dostałam od dobrej koleżanki z klasy, która zrobiła mi prezent niespodziankę, bo wraz z książką odwiedziła mnie w dzień, którego przeważnie nigdy nie obchodziłam jakoś szczególnie. Po raz już któryś, dziękuję Ci Patrycja za obecność. Ten dzień nie mógł być lepszy. Ale teraz, zabierzmy się za książkę, nie ma na co czekać. 

Gail McHugh - autorka Collide, Pulse - które gościły przez długi czas na liście bestsellerów w New York Times. Mówią, że uwielbia czekoladę, a wymyślać romantyczne historie uwielbia odkąd pamięta. Szczęśliwa żona, z ponad piętnastoletnim stażem, oraz mama na pełny etat - trójki dzieci.

Gail McHugh - Amber

czwartek, 1 września 2016

Recenzja filmu - Piąta fala

Dzień dobry! 
Dzisiaj nadszedł dzień, by polecić Wam w skrócie kolejny film, który miałam przyjemność oglądać wtedy, co Kroniki Spiderwick. Deszczowy brzydki dzień, film wszedł do kin tego roku, stwierdziłam, że czemu nie? Czytam tyle recenzji na temat filmu, książek... ciekawość zwyciężyła, niestety. I jak widzicie, dobrałam się do ekranizacji. Jak myślicie, spodobał mi się? Był przeciętny? A może był do niczego? Otóż... mam się do czego przyczepić jak i pewne aspekty pochwalić. Ciekawi mini recenzji? Zapraszam serdecznie. 



PIĄTA FALA / THE 5TH WAVE

Reżyseria: J Blakeson
Scenariusz: Susannah Grant, Akiva Goldsman, Jeff Pinkner
Gatunek: Przygodowy, Thriller, Sci-Fi
Produkcja: USA
Premiera: 15 kwietnia 2016 (POLSKA) 14 stycznia 2016 (ŚWIAT) 







Nadciąga kataklizm. A raczej przybywają... obcy. Kosmici. Dominują nad ludźmi niszcząc ich świat. Gdy część z nich ucieka, reszta zbiera się w obozie, w którym zostają podzieleni na dorosłych i dzieci. Głowna bohaterka biegnąc po misia brata, spóźnia się na autobus, w którym przebywa jej brat. Od tej pory jej celem jest odnalezienie go i uratowanie z rąk prawdopodobnie - kosmitów.