poniedziałek, 15 grudnia 2025

PREMIEROWO: Dagmara Lech - Ola i Ala. Magiczne pierniczki

 Dzień dobry!

Przychodzę dzisiaj do Was z opinią książeczki dla dzieci. Odkąd sama mam dzidziusia, zaczęłam przyglądać się uważniej literaturze dziecięcej. I nie skupiam się w niej na sto procent na moim blogu, to co jakiś czas pokazuję Wam książeczki godne uwagi Waszej i Waszych pociech. PREMIERA: 15.12.2025

Dagmara Lech - urodziła się w mroźną zimę 20 grudnia 1991 r. Pochodzi z miejscowości Pabianice koło Łodzi. Jej drugim domem jest miasto Poznań z którym jest mocno związana nie tylko rodzinnie. Szczęśliwa mama dwóch uroczych dziewczynek Oli i Ali, który stały się jej inspiracją i motywacją do rozwoju osobistego. Szczęśliwa żona strażaka. Zodiakalny strzelec w związku z tym wszędzie jej pełno i nie lubi stać w miejscu. Poza obowiązkami domowymi i rodzinnymi również starszy specjalista ds. obsługi pacjenta w centrum medycznym. Czyta dużo kryminałów oraz thrillerów i lubi fotografować. 

Dagmara Lech - Ola i Ala. Magiczne pierniczki

Ola i Ala to siostry, które na co dzień mają bardzo dużo pomysłów. Zazwyczaj towarzyszą im niezapomniane przygody. Tym razem są Święta Bożego Narodzenia, magiczny czas, w którym często zdarzają się cuda.
Przed Wami pierwsza książeczka rozpoczynająca serię niezapomnianych przygód Oli i Ali.

Książeczka posiada przepiękne ilustracje, które z pewnością od razu wpadną w oko dzieciom. Przyjemne obrazki, uśmiechnięte postacie, delikatne, ale i żywe kolory idealnie się łączą. 
Mamy tematykę świąteczną, a więc spodziewać się można typowych wstawek w postaci pierniczków, choinki, kolorowych świateł.

Autorka pokusiła się o napisanie historii, gdzie dwie siostry przeżywają pierniczkowy cud. A przy okazji doceniają ten piękny, grudniowy czas. Zdania są proste, nie mamy tutaj skomplikowanych słów. Co miłe, dodatkiem do książeczki jest magiczny pierniczek do wycięcia. Myślę, że będzie to fajna niespodzianka do pracy dla dziecka nad jego osobistym "magicznym" pierniczkiem. 

Myślę, że z pewnością spodoba się ta krótka opowieść starszym dzieciom, oby zrozumiały też sens i wartość, jaką Dagmara Lech chce przekazać. Zdecydowanie polecam i czekam na kolejne opowieści widziane oczami dziewczynek. A Wy? 

Skusicie się?


1 komentarz:

Chciałabym podziękować Wam za każde odwiedziny, za każde przeczytane słowo, to wiele dla mnie znaczy, naprawdę. Lubię dyskutować, więc jeżeli podejmiecie się dyskusji, napiszecie choćby kilka słów, ja będę szczęśliwa i zawsze odpowiem.
Raz jeszcze, dziękuję. ♥

Opisy książek w większości nowych postów pochodzą z lubimyczytać bądź niektóre wymyślam sama. ;)