Witajcie!
Dzisiaj krótko, z opóźnieniem, ale jednak. Przychodzę do Was z okazjonalnym postem, a zarazem podziękowaniem. Dwa dni temu (publikuje z opóźnieniem, ale data postu będzie datą rocznicy) mój blog obchodzi 10 urodziny!!!
Witajcie!
Dzisiaj krótko, z opóźnieniem, ale jednak. Przychodzę do Was z okazjonalnym postem, a zarazem podziękowaniem. Dwa dni temu (publikuje z opóźnieniem, ale data postu będzie datą rocznicy) mój blog obchodzi 10 urodziny!!!
Dzień dobry,
przygotowałam dzisiaj dla Was wpis na temat książki, która zrobiła na mnie piorunujące wrażenie. W dodatku połączyła się z piosenką Pauli Biskup i Piotra Odoszewskiego "Nie szkodzi". Cały czas siedzi mi w głowie i piosenka i książka. A już w szczególności to drugie. Jestem też w ostatnim czasie przesiąknięta piosenkami dla dzieci, więc jak słyszę coś, co nie jest dla małych bobasów przeznaczone, chłonę jak gąbka i analizuję. Dzięki uprzejmości autorki mam okazję ją dla Was zrecenzować i postaram się zrobić to najlepiej, jak potrafię.
Karolina Klimkiewicz - Urodziła się 24 sierpnia 1989 roku w Oleśnicy. Prywatnie mama i żona. Z zawodu socjoterapeutka oraz pedagog. Od 2016 roku studentka psychologii klinicznej i doktorantka w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. Głównie pracuje z młodymi ludźmi, wspierając ich i motywując. Kocha czytać książki, spędzać czas z rodziną i herbatę z cytryną. Jej motto życiowe "Padłeś? Powstań i walcz. Dopóki żyjesz nie możesz się poddać".
Karolina Klimkiewicz - Pozostaniesz moim snem
Dzień dobry,
przygotowałam dla Was recenzję kryminału, który swój czas musiał odczekać na półce. Bardzo chciałam ją poznać, ale jakoś nie było okazji. Coś innego było ważniejszego lub miałam ochotę na inną jednak powieść. W końcu zmniejszając swój stos hańby skusiłam się na Kredziarza i... Przeczytałam go zaskakująco szybko.
C.J.Tudor - mieszka w Nottingham z partnerem i ich trzyletnią córką. W przeszłości pracowała jako copywriterka, prezenterka telewizyjna i lektorka. Teraz całkowicie poświęca się pisaniu. "Kredziarz" to jej debiut literacki.
C.J.Tudor - Kredziarz
Witajcie,
Przychodzę dzisiaj do Was z recenzją książki, jaką miałam okazje przeczytać w ramach współpracy. Dość szybko się z nią zapoznałam, a autor nie był mi wcześniej znany. Podejrzewam, że gdyby nie wiadomość od niego, dalej nie miałabym pojęcia o jej istnieniu.
Artur Kuchta - rocznik 1981. Pisze od lat. "Miał być spokój, są kłopoty" to jego debiut powieściowy. Gdy nie pisze, czyta, rysuje, słucha muzyki i ogląda dobre filmy i seriale. Lubi dobrą kawę i podróże.
Chciałabym nadmienić, że autor współprowadzi blog, który znajdziecie klikając TUTAJ.
Artur Kuchta - Miał być spokój, są kłopoty
Witajcie!
Przychodzę dzisiaj do Was z recenzją drugiego tomu dylogii od jednego z moich ulubionych polskich autorów. Przeczytałam książkę ekspresem i nie żałuję. Cieszę się, że dorwałam ją w super cenie tak jak i pierwszy tom. Długo nie musiała czekać na przeczytanie, bo zabrałam się za nią niemal od razu.
Adrian Bednarek - urodził się w 1984 roku w Częstochowie. Uwielbia tworzyć historie, w których głównymi bohaterami są skomplikowane czarne charaktery. Autor docenianych przez czytelników powieści o Kubie Sobańskim - prawniku i seryjnym mordercy z Krakowa. Pisanie uważa za swój największy nałóg.
Adrian Bednarek - Zapomniany. W matni strachu #2
Cześć!
Przygotowałam dla Was krótką recenzję książki, która dobrych parę lat koczowała na mojej półce, aż w końcu postanowiłam ją przeczytać. Dostałam ją chyba w prezencie, jak dobrze kojarzę, od jednej z wtedy nowo poznanych blogerek, z którą utrzymuje kontakt po dziś dzień. Byłam pod wrażeniem pierwszej części, dlatego chciałam poznać pozostałe. Niestety na mojej półce był tylko drugi tom.
Anna Bellon - nic nie udało mi się znaleźć o samej autorce,
ale jak wiemy, pierwsze rozdziały jak i kolejne powstawały na Wattpadzie,
portalu, na którym można czytać opowiadania pisane przez niekoniecznie sławnych
ludzi.
Witajcie,
przychodzę dzisiaj do Was z krótką recenzją książki, która już sporo u mnie przeleżała na półce. Wydana została trzy lata temu, więc jakby nie patrzeć, nie jest to aż tak dawno, bo są tytuły, które spokojnie czekają z dziesięć lat na przeczytanie... Albo i więcej...
Kinga Tatkowska - wychowała się w niewielkiej miejscowości u podnóża Gór Złotych. Obecnie mieszka pod Warszawą. Słucha muzyki rockowej, a jej faworytem niezmiennie pozostaje Bon Jovi. Od kilkunastu lat jest wegetarianką. Panicznie boi się pająków. Podczas pisania chce, by bohaterowie ją zaskakiwali. Jest autorką książki "Szukając tego".
Kinga Tatkowska - Oszukany czas #1
Dzień dobry,
przychodzę dzisiaj do Was z recenzją książki, jaką miałam okazję przeczytać... w jeden dzień. To dla mnie zupełnie niepodobne odkąd mam maleństwo w domu, ale jednak się udało. Jakby wyczuła, że mama się wciągnęła w powieść i chciałaby ją skończyć. Niesamowite, że po tylu przeczytanych książkach autora, ja wciąż i wciąż czytam z zapartym tchem.
Adrian Bednarek - urodził się w 1984 roku w Częstochowie.
Uwielbia tworzyć historie, w których głównymi bohaterami są skomplikowane
czarne charaktery. Autor docenianych przez czytelników powieści o Kubie
Sobańskim - prawniku i seryjnym mordercy z Krakowa. Pisanie uważa za swój
największy nałóg.
Witajcie,
Przychodzę dziś do Was z recenzją książki, którą jak na swój wolny czas, którego mam dosyć mało, to przeczytałam dosyć szybko. I muszę przyznać już na początku, że to jedna z lepszych książek, jakie czytałam od tego autora.
Graham Masterton - Wyklęty
Dzień dobry!
Przygotowałam dzisiaj dla Was krótką opinię pewnej antologii, którą kupiłam w sierpniu, ale czekała do listopada na przeczytanie. Nie miałam czasu wcześniej, a teraz idealnie przeniosłam się nad nasze morze, które wprost uwielbiam i za którym niewyobrażalnie tęsknię...
Adriana Rak, P.D.Hutton, Anett Lievre, Justyna Dziura, Marta Kaczmarczyk, Jolanta Sad, Agnieszka Kurowska, Patty Goodman
Antologia - Nadmorskie Love Story
Dzień dobry!
Przychodzę do Was z kolejną w ostatnim czasie recenzją horroru od Grahama Mastertona, który jest jakby nie patrzeć jednym z topowych autorów w tym gatunku. Jego powieści są takie, że głowa mała, a to, co czytamy tworzy w naszych mózgach dziwne wrażenia i odczucia... Potrafi zaskoczyć, mimo tak wielu napisanych powieści.
Graham Masterton - Tengu
Dzień dobry,
mam dzisiaj dla Was wpis związany z ostatnim tomem trylogii, którą zaczęłam początkiem roku. Nie było łatwo zdobyć trzecią część, ale się udało i dość szybko na moje możliwości się za nią zabrałam. Byłam ciekawa, czym tym razem zaskoczy mnie autorka.
Inga Juszczak - pragnie poszerzać swoją świadomość. Dlatego często bierze udział w szkoleniach rozwoju osobistego. Jest optymistką i nie straszne są dla niej nowe wyzwania. Gdyby miała taka możliwość, całe życie poświęciłaby podróżom po całym świecie. Recenzowany tytuł jest jej debiutem.
Inga Juszczak - Wierna towarzyszka #3
Witajcie!
Mam dzisiaj dla Was krótką recenzję horroru, który... jest doprawdy obrzydliwy. Zresztą, jak większość pozycji od autora. Jest to wznowienie, a raczej dodruk trzeciego wydania. Prawa pochodzą z roku 1978 więc już książka ma trochę lat...
Graham Masterton - pracował jako reporter i redaktor w czasopismach "Mayfair" i "Penthouse". W roku 1976 debiutował horrorem Manitou, który stał się światowym bestsellerem. Napisał ponad 100 książek, które przełożono na 19 języków i wydano w 27 milionach egzemplarzy. Jego powieści otrzymały wiele nagród, między innymi: Edgar Allan Poe Award. Oprócz horrorów pisze również thrillery, powieści historyczne, romanse i poradniki seksuologiczne.
Graham Masterton - Kostnica
Witajcie,
przychodzę dzisiaj do Was z krótką recenzją książki, która jest czwartym tomem serii, ostatnim, historii o słynnych braciach Borowskich. To już co prawda nie bracia grają pierwsze role, a banda Borowskich, czyli ich dzieci. Po latach dokończyłam serię i absolutnie nie żałuję.
Witajcie!
Mam dziś dla Was kilka słów na temat najnowszej pozycji od Ilony Gołębiewskiej, która pisze wspaniałe, niezwykle barwne powieści obyczajowe. Nie mogłam przejść obojętnie obok tego tytułu, koniecznie chciałam ją przeczytać i tak zrobiłam jak tylko dostała się w moje ręce.
Ilona Gołębiewska - urodzona w 1987, w wieku pięciu lat postanowiła, że w przyszłości będzie uczyć oraz pisać książki... i słowa dotrzymała. Mieszka w Warszawie, ale gdy pisze, ucieka do starego drewnianego domu na mazowieckiej wsi. Jej wielkim marzeniem jest założenie fundacji.
Ilona Gołębiewska - Dam sobie radę
Dzień dobry,
przychodzę do Was z recenzją najnowszej powieści Dilerki emocji. Byłam jej niezmiernie ciekawa, tym bardziej po samym tytule, a raczej imieniu. Czyżby było nawiązanie do mitologii? Jak tylko do mnie dotarła, zaczęłam ją czytać. I powiem tyle - nie żałuję!
Dzień dobry!
Przygotowałam dzisiaj dla Was przedpremierową recenzję najnowszej powieści Adriany Rak, której mam okazję być patronem medialnym. Jest to historia inne niż wszystkie, co czyni ją również wyjątkową. Raz jeszcze dziękuję za zaufanie. Premiera: 15.11.2024
Adriana Rak - Autorka książek z gatunku literatury obyczajowej i romansu. Zadebiutowała w 2018 roku powieścią pt “Uwikłani. Tom pierwszy”, otwierającą dylogię opowiadającą historię Agaty i Piotra - dwóch nieszczęśników, którzy nigdy nie powinni byli zwrócić na siebie uwagi. Obecnie jest autorką kilku kolejnych (wydanych) powieści.
Adriana Rak - Nowy rozdział
Dzień dobry,
przygotowałam dla Was recenzję kryminału, który miałam okazję przeczytać. Jest to najdłużej czytana przeze mnie książka czasowo, przez wzgląd na dosyć trudny czas, jaki miałam z moim dzieciątkiem. Jednak życie prawdziwe jest dla mnie najważniejsze. I dlatego chciałabym po raz kolejny, już nie wiem który, przeprosić wydawnictwo Znak za moje opóźnienie.
Gillian McAllister - pisze, odkąd sięga pamięcią. Ukończyła anglistykę, po czym przez lata pracowała jako prawniczka. Obecnie mieszka w Birmingham i w pełni poświęca się powieściopisarstwu. Stworzyła również i współprowadzi cieszący się popularnością podcast Honest Authors.
Gillian McAllister - To tylko kolejna zaginiona
Dzień dobry,
przychodzę do Was z recenzją książki, którą miałam okazję przeczytać w lipcu. Jednak niestety nie miałam czasu napisać recenzji, a jak wiecie, ja nie traktuje tego byle jak, tylko zawsze staram się przykładać, by posty były napisane na najwyższym poziomie. Tym bardziej, że książka naprawdę przypadła mi do gustu.
Ilona Gołębiewska - urodzona w 1987, w wieku pięciu lat postanowiła, że w przyszłości będzie uczyć oraz pisać książki... i słowa dotrzymała. Mieszka w Warszawie, ale gdy pisze, ucieka do starego drewnianego domu na mazowieckiej wsi. Jej wielkim marzeniem jest założenie fundacji.
Ilona Gołębiewska - Niewierni
Dzień dobry,
przygotowałam dla Was krótką opinię o książce, którą miałam okazję przeczytać w pierwszej połowie roku. Zaintrygowana Wronami autorki, musiałam sięgnąć i po ten tytuł.
Petra Dvořáková - czeska autorka i scenarzystka. Chorowała na anoreksję, co znalazło swoje odbicie w jej książce "Jestem głód". W młodości pracowała jako pielęgniarka. Ukończyła filozofie na Uniwersytecie Masaryka w Brnie.
Petra Dvořáková - Jestem głód
Witajcie!
Zapewne recenzję tę będziecie czytać dosyć późno od premiery, ale musicie mi uwierzyć, że jest to pierwsza recenzja pisana od momentu... porodu. Nie ukrywam, że mam mało czasu, zarówno na czytanie, nie mówiąc o pisaniu. Jednak mały człowiek staje się priorytetem w życiu i nic innego nie jest ważne. Dziękuję raz jeszcze wydawnictwu i autorce za cierpliwość w oczekiwaniu na recenzję.
Joanna Majchrzak - pasjonatka dobrego samopoczucia, znana głównie z prowadzenia inspirujących profili w mediach społecznościowych. Jej droga do psychologii rozpoczęła się od fascynacji ludzką psychiką, co zaprowadziło ją na studia psychologiczne. Jej pasja do pisania sięga już kilkunastu lat wstecz, kiedy to zaczęła tworzyć wiersze, które ukrywała w szufladzie.
Joanna Majchrzak - Katalog myśli
Witajcie!
Przychodzę do Was z zapowiedzią mojego patronatu medialnego. W ostatnich miesiącach strasznie publikowałam posty bez jakiejkolwiek rutyny. Zostałam mamą, a moje dzieciątko stało się numerem jeden. Macierzyństwo nie do końca jest proste, a czasu przy niemowlęciu jest naprawdę bardzo mało, dlatego tym bardziej jestem wdzięczna za obdarzenie mnie takim stanowiskiem przy promocji książki.
Cześć!
Przychodzę dzisiaj do Was z recenzją książki, która nie będzie zbyt długa, tak jak i jej zawartość. Jest to dość specyficzna lektura, o której nie mogę napisać standardowej recenzji jak do powieści obyczajowych. Byłam bardzo ciekawa twórczości autorki, aż w końcu sięgnęłam i zrozumiałam, o co taki hałas...
Petra Dvořáková - czeska autorka i scenarzystka. Chorowała na anoreksję, co znalazło swoje odbicie w jej książce "Jestem głód". W młodości pracowała jako pielęgniarka. Ukończyła filozofie na Uniwersytecie Masaryka w Brnie.
Petra Dvořáková - Wrony
Witajcie!
Przygotowałam dla Was krótką recenzję pewnego horroru z elementami fantastycznymi, który miałam okazję jakiś czas temu, bo w czerwcu, przeczytać. Jak wiecie często nie sięgam po ten gatunek, a jeśli już, to mam zaufanych autorów, po których sięgam w ciemno. I jednym z nich jest właśnie Masterton, który jest dla mnie jak dla innych King (którego swoją drogą jakoś nie polubiłam).
Graham Masterton - pracował jako reporter i redaktor w czasopismach "Mayfair" i "Penthouse". W roku 1976 debiutował horrorem Manitou, który stał się światowym bestsellerem.
Napisał ponad 100 książek, które przełożono na 19 języków i wydano w 27 milionach egzemplarzy. Jego powieści otrzymały wiele nagród, między innymi: Edgar Allan Poe Award. Oprócz horrorów pisze również thrillery, powieści historyczne, romanse i poradniki seksuologiczne.
Graham Masterton - Dziedzictwo
Dzień dobry,
przygotowałam dzisiaj dla Was książkę jedną z tych przyjemniejszych, które otulają nas swoimi historiami. Napisana przez autorkę, która ma wiele powieści na koncie, a niemal każda, którą czytałam jest utrzymana w tym samym stylu, niezwykle przyjemnym, że aż chce się czytać.
Krystyna Mirek - jest autorką powieści obyczajowych, które czytelniczki kochają za wartką akcję, ciepły humor i życiowe obserwacje, pozwalające im utożsamiać się z bohaterami. Z wykształcenia jest polonistką. Pisanie było jej pasją, a stało się także zawodem i sposobem na realizację marzeń.
Krystyna Mirek - Kiedy cię spotkałam
Witajcie!
Przygotowałam dla Was najnowszą recenzję książki, która od dosyć dawna intrygowała mnie. Zbierała niemal same pozytywne recenzje, więc tym bardziej moja ciekawość rosła. Gdy już udało mi się ją złapać na wymianie Instagramowej, od razu zabrałam się za jej czytanie. Chciałam zrozumieć, z czego były te zachwyty...
Joanna Balicka - autorka gorących romansów, miłośniczka niewyjaśnionych spraw przepełnionych brutalności i niepokorna dusza, która pogrywa z emocjami czytelników. Kiedy nie pisze, czyta książki historyczne, zasiada do analizowania zawiłych zbrodni lub nadrabia zaległości w ulubionych serialach.
Joanna Balicka - Co wyszeptał nam deszcz
Dzień dobry!
Przygotowałam dzisiaj dla Was krótka recenzję książki, której autorki dorobek zdążyłam nieco poznać. Akurat tę książkę upolowałam w wymianie książkowej, zorganizowanej przez jedną z dziewczyn na Instagramie. Nie czekając zbyt długo, zabrałam się za nią.
Monika Gajos - Mieszka w Jędrzejowie, w województwie świętokrzyskim. Miłośniczka literatury i fotografii, co łączy w życiu codziennym i zawodowym. Goni za artyzmem w każdej postaci. Najważniejszą wartością dla niej jest rodzina. Osoba bardzo spokojna, ale konsekwentna, ambitna i kreatywna. Gorąco wierzy w siłę prawdziwych uczuć jak na typową, numerologiczną szóstkę przystało. Wierzy, że marzenia się spełniają, o ile walczy się o nie wystarczająco mocno i wytrwale.
Monika Gajos - Pragnienie zemsty
Dzień dobry!
Przychodzę dzisiaj do Was z krótką polecajką książki, którą udało mi się upolować na wymianie książkowej zorganizowanej na Instagramie. Obserwuję profil autorki na tejże stronie i podobają mi się treści, jakie tam się pojawiają. Dlatego jak tylko nadarzyła się okazja wymiany, chętnie skorzystałam.
Alina Adamowicz - psycholożka, psychotraumatolożka, terapeutka, specjalistka neuropsychologii. Wykładowczyni psychologii pozytywnej stosowanej. Certyfikowany coach. Po siedemnastu latach zdecydowała się zmienić karierę korporacyjną na działalność wspierającą kobiety. Prowadzi stowarzyszenie Akademia Pozytywnych Kobiet.
Alina Adamowicz - Twoje słowa mają moc
Witajcie!
Przygotowałam dziś dla Was recenzję książki, którą sprawiła mi dobra znajoma w formie prezentu. Jako, że jeszcze nie miałam okazji poznać pióra autorki, byłam ciekawa, co wyniknie z tego spotkania. Romans z różnicą wieku nie jest tym, w czym zaczytuję się na co dzień, ale i nie odmawiam takim pozycjom. Dlatego czym prędzej się za nią zabrałam.
A.P.Mist - ukrywająca się pod pseudonimem polska autorka, która swoimi opowieściami wyciska z czytelników cały wachlarz emocji. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwóch dziewczyn z silnymi charakterami.
A.P.Mist - Córka dziekana
Dzień dobry!
Mam dzisiaj dla Was krótką recenzję książki, którą dostałam w prezencie od dobrej znajomej. Jako, że znam pióro autorki i wiem mniej więcej czego się spodziewać, sięgnęłam po nią niemalże od razu jak do mnie dotarła. Jak przebiegło spotkanie z twórczością pisarki, gdzie zrobiłam sobie zaległości w postaci trzech z kolei wydanych powieści? Sama byłam ciekawa swoich wrażeń...
Agnieszka Kaźmierczyk - ur. 1984r. Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego ( Filologia polska, Studium Dziennikarskie). Z zamiłowania dziennikarka, z powołania nauczycielka. Redaktor portalu multirodzice.pl i mama bliźniaczek.
Agnieszka Kaźmierczyk - Głosy z lasu
Dzień dobry!
Przygotowałam dla Was recenzję książki, która czekała na mojej półce do przeczytania od... 2017 roku! Podpisana na Targach Książki w Krakowie. W końcu nadszedł moment jej poznania i wiecie, w ogóle nie żałuję. Bo takich historii jak ta... Jest niewiele. A dlaczego się o niej nie zapomina? Przeczytacie poniżej.
Magdalena Witkiewicz - zadebiutowała kilka lat temu powieścią Milaczek, następnie ukazały się Panny roztropne, Opowieść niewiernej, Lilka i spółka (książka dla dzieci), Ballada o ciotce Matyldzie, Szkoła żon, Pensjonat marzeń, i Szczęście pachnące wanilią oraz wiele innych.
Magdalena Witkiewicz - Czereśnie zawsze muszą być dwie
Witajcie!
Przygotowałam dla Was krótką recenzje książki, którą miałam okazje wylicytować w 2022 roku na WOŚP. Jak widzicie, przeleżała dwa lata na półce, aż się za nią zabrałam. Po prostu swoje chyba musiała odczekać. :D
Agata Bieńko -
artystka łącząca dwie pasje - malarstwo i pisanie. Z zawodu leśnik,
uwielbia zwierzęta i często wplata ich istnienie w fabułę swoich
książek. Tworzone przez nią historie są nietuzinkowe i naszpikowane
humorem.
Agata Bieńko - I żyli długo i... #2
Witajcie!
Mam dzisiaj dla Was krótka recenzję ostatniego tomu serii Off-Campus. Bardzo długo czaiłam się na ten egzemplarz, ale jak już skończyłam cztery poprzednie tomy, to stwierdziłam, że idealna jest okazja, by poznać losy bohaterów już do końca. I tak korzystając z bonu do księgarni, postanowiłam kupić tę książkę.
Dzień dobry!
Przychodzę dzisiaj do Was z krótką recenzją drugiego tomu historii o dziewczynie, która od początku zdawać by się mogło, ma pod górkę. Byłam ogromnie zszokowana, gdy zobaczyłam na lubimyczytać, że praktycznie nikt nie wie o tej powieści... Czytelników niecałych... czterdziestu! A premiera miała miejsce w 2021 roku. Jestem w dużym szoku naprawdę i zastanawiam się, czy ktoś w ogóle jej nie promował? Autorka, wydawnictwo? Aż przykro patrzeć tym bardziej, że wcale nie jest zła.
Hejka!
Przygotowałam dla Was dzisiaj krótką recenzję komedii kryminalnej, które tak lubię przez wzgląd na to, kto je napisał. Zawsze czytam je z ogromną przyjemnością, pozwalają mi na moment się odprężyć i zrelaksować. Jak było tym razem? Przekonajcie się, czytając recenzję.
Alek Rogoziński - pisarz specjalizujący się w mordowaniu z uśmiechem na ustach. Odkąd w 2015 roku wytropił "Ukochanego z piekła rodem" a rok później odpowiedział na pytanie "Jak cię zabić, kochanie?" marzy o romantycznym urlopie od uśmiercania bohaterów swoich książek. Teraz nareszcie dopiął swego!
Alek Rogoziński - Siła złego na jednego
Witajcie!
Przychodzę do Was z recenzją książki, która mnie pochłonęła. Dosłownie. Wciągnęła w swoje sidła i prędko nie wypuściła. Jednak nie była to lekka przeprawa, a pełna wyboi, na których ciężko było sobie nie wybić zębów... Zaczęłam od drugiej części, ale zdecydowanie warto było zrobić krok do tyłu i zapoznać się z pierwszą częścią.
Hejka!
Przygotowałam dzisiaj dla Was krótką recenzję na temat książki, która sporo przeleżała na mojej półce. Po świetnej pierwszej części nie mogłam przejść obojętnie i nie zacząć natychmiast niemalże kontynuacji. Dużo czytacie dylogii? Jaka jest Waszą ulubioną?
Witajcie!
Mam dzisiaj dla Was kilka słów o książce, którą przeczytałam dosyć szybko. Przeleżała na mojej półce od 2017 roku, a więc trochę lat minęło. Zczytując stos hańby i wstydu, mój wzrok zatrzymał się na tej dylogii. W kwietniu wzięłam udział w wyzwaniu #romantycznykwiecień, a ta książka idealnie się dopasowuje.
Witajcie!
Przychodzę dzisiaj do Was z recenzją książki, którą dzięki uprzejmości wydawnictwa, mogłam przeczytać przedpremierowo. Niestety w dniu przewidzianej premiery mogę być nieosiągalna, gdyż początek maja będzie dla mnie największym przełomem w całym życiu. Dlatego też udostępniono mi plik elektroniczny i przeczytałam ją na telefonie. PREMIERA: 08.05.2024
Edyta Świętek - urodzona w Krakowie, autorka powieści społeczno-obyczajowych. Uwielbia długie spacery z rodziną. W wolnych chwilach czyta, słucha muzyki lub ogląda filmy dokumentalne. Inspirację do pisanie powieści znajduje wszędzie - w drobiazgach dnia codziennego, twarzach ludzi, mijanych na krakowskich chodnikach, dialogach zasłyszanych podczas jazdy tramwajem.
Edyta Świętek - Lato o smaku miłości
Witajcie!
Przygotowałam dla Was najnowszą recenzję książki, jaką dane mi było przeczytać w okolicach połowy kwietnia. Zaintrygowała mnie swoim opisem i okładką na tyle, że nie mogłam przejść obojętnie. Jednak było to moje pierwsze spotkanie z autorką, jak przebiegło? O tym już za moment.
Barbara O'neal - pisarka amerykańska, popularna autorka powieści obyczajowych i romansów. Lubi podróżować. Wędruje, zajada się lokalnymi przysmakami odkrywa nowe kultury. Mieszka w Colorado Springs.
Barbara O'neal - Miejsce cudów
Witajcie!
Przygotowałam dla Was dzisiaj recenzję książki, którą przeczytałam dosyć szybko. Jako, że znam już pióro autorki, mniej więcej wiedziałam, czego się spodziewać. Zaintrygowała mnie ta lektura przez wzgląd na miejsce akcji, dlatego od razu zabrałam się za jej przeczytanie.
Małgorzata Kasprzyk - Absolwentka filologii angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim, pracowała jako lektor, tłumacz i urzędnik państwowy. Lubi muzykę, kino i podróże. Kocha wszystkie zwierzęta, a szczególnie jednego niesfornego kota.
Małgorzata Kasprzyk - Miłość na Kaszubach
Witajcie!
Przygotowałam dzisiaj dla Was recenzję książki, którą pochłonęłam w jeden dzień. Było to moje pierwsze spotkanie z pisarką, nie do końca wiedziałam, czego się spodziewać. Jednak sam opis mnie przekonał i skusiłam się od razu jak do mnie dotarła.
Anna Szczypczyńska - autorka powieści obyczajowych. Przez lata pracowała jako dziennikarka. Kilka lat temu porzuciła etat i życie w wielkim mieście (pochodzi z Warszawy) i przeprowadziła się z rodziną do Szklarskiej Poręby, gdzie w ciszy i spokoju może robić to, co kocha najbardziej: pisać, pisać i jeszcze raz pisać.
Anna Szczypczyńska - Glass Hills
Dzień dobry!
Przygotowałam dzisiaj dla Was krótką recenzję książki, którą już dawno chciałam przeczytać, ale jakoś ciągle nie było okazji, mimo iż leżała na mojej półce i czekała na swoją kolej. To ostatnia powieść przeczytana w marcu! Czas mija jak szalony, ale w końcu postanowiłam zabrać się za dalsze zmniejszanie stosu hańby i wstydu, a mój wzrok zatrzymał się na niej. I nie żałuję! Dawno nie czytałam nic z pióra Agnieszki.
Dzień dobry,
przygotowałam dla Was dzisiaj recenzje książki, która swoje musiała odczekać na przeczytanie. Przeważnie książki, które kupuje na targach, leżą spokojnie na półce, aż przyjdzie ten moment i ta ich chwila. Tak samo było z tą pozycją. Dawno nie czytałam nic od autora, a bardzo lubię jego owiane grozą fantastyczne opowieści, więc tym bardziej poczułam, że teraz pora na nią.
Artur Urbanowicz - z wykształcenia matematyk, z zawodu informatyk i wykładowca akademicki na Uniwersytecie Gdańskim. Z charakteru chorobliwy perfekcjonista, którego pasją jest pisanie. Swoją pierwszą powieść napisał w wieku czternastu lat. Od dziecka uzależniony od zabawy słowem i wymyślania pokręconych historii. Zafascynowany gatunkiem horroru pod każdą jego postacią.
Artur Urbanowicz - Paradoks
Dzień dobry,
przygotowałam dzisiaj dla Was krótką recenzję książki, którą udało mi się przeczytać w marcu. Dosyć czasu czekała na półce wstydu i hańby, ale całe szczęści przyszedł czas i ochota na jej zapoznanie. Jako, że pióro autorki nie było mi obce, z ciekawością zaczynałam tę opowieść.
Witajcie,
przygotowałam dla Was krótką recenzje książki, którą miałam okazję przeczytać całkiem niedawno. Jako, że jest to drugi tom trylogii, tym bardziej ciekawa byłam dalszych losów bohaterów, których poznałam. Jak było tym razem?
Juan Gómez-Jurado - urodził się w Madrycie. Ukończył dziennikarstwo na madryckim Uniwersytecie San Pablo, pracował w róznych stacjach radiowych i telewizyjnych oraz w gazetach, współpracował też z magazynami. Jego powieści kryminalne odniosły wielki sukces i zostały przetłumaczone na 40 języków. Reina Roja to pierwsza część trylogii pod tym samym tytułem.
Juan Gómez-Jurado - Loba negra. Czarna wilczyca #2
Dzień dobry,
przychodzę do Was z najnowszą recenzją książki, jaką miałam przyjemność przeczytać w marcu. Jest to pierwszy tom z serii o Antoni Scott. Na półce mam jeszcze tom drugi, które oba wygrałam w rozdaniu, a wiem, że są jeszcze dwa następne. Byłam ciekawa tego hiszpańskiego kryminału.
Juan Gómez-Jurado - urodził się w Madrycie. Ukończył dziennikarstwo na madryckim Uniwersytecie San Pablo, pracował w róznych stacjach radiowych i telewizyjnych oraz w gazetach, współpracował też z magazynami. Jego powieści kryminalne odniosły wielki sukces i zostały przetłumaczone na 40 języków. Reina Roja to pierwsza część trylogii pod tym samym tytułem.
Juan Gómez-Jurado - Reina Roja. Czerwona królowa #1
Dzień dobry!
Przychodzę dzisiaj do Was z recenzją książki, którą miałam przyjemność czytać w ramach współpracy z jednym z wydawnictw. Gdy zobaczyłam znane mi już nazwisko, chętnie się zgodziłam, ponieważ poprzednia powieść pisarki zachwyciła mnie totalnie i dostała ode mnie 10/10. Byłam ciekawa, co tym razem przygotowała dla nas pisarka.
Joanna Parasiewicz - Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, specjalistka prawa
międzynarodowego. Frankofilka, pasjonatka awiacji i historii, zagorzała
roślinomaniaczka. Zawodowo związana z branżą nowych technologii. Autorka
powieści historycznej „Uskrzydleni” o pierwszych lotnikach oraz złotym czasie
Belle Époque.
Joanna Parasiewicz - Przepowiem ci przyszłość
Dzień dobry!
Przygotowałam dla Was dzisiaj recenzję książki, która pochłonęłam w kilka godzin. Bardzo byłam jej ciekawa i nie mogłam się doczekać, aż do mnie trafi, Dlatego jak tylko dostarczono mi ją do domu, zabrałam się za lekturę.
Hej Moliki!
Mam dzisiaj dla Was recenzję książki, którą przeczytałam w ekspresowym tempie. Znam pióro autorki i bardzo je lubię, dlatego też z wielką przyjemnością sięgnęłam po tę nowość. Ostatnio sporo czytam starszych tytułów, więc była to miła odmiana.
Ilona Gołębiewska - urodzona w 1987, w wieku pięciu lat postanowiła, że w przyszłości będzie uczyć oraz pisać książki... i słowa dotrzymała. Mieszka w Warszawie, ale gdy pisze, ucieka do starego drewnianego domu na mazowieckiej wsi. Jej wielkim marzeniem jest założenie fundacji.
Ilona Gołębiewska - Mam na ciebie plan